25 kwietnia, 2024

Najważniejsze wydarzenia Mistrzostw Świata 2022: Brazylia dominuje nad Koreą Południową 4:1

The Mistrzostwa Świata 2022 Poniedziałki na FOX kontynuowane z Brazylia zdominować Korea Południowa 4-1 na Stade 974 w Ras Abu Aboud w Katarze w szóstym meczu o mistrzostwo 1/8 finału.

brazylijska gwiazda Neymara Wrócił do akcji po raz pierwszy od kontuzji więzadła w meczu otwarcia swojego zespołu w turnieju. Dzięki wygranej Brazylia zakwalifikowała się do gry Chorwacja – że pokonany Japonia rzutami karnymi wcześniej w poniedziałek – w ćwierćfinale w piątek (7 rano ET, Fox).

Oto najważniejsze sztuki!

Brazylia 4, Korea Południowa 1

8′: Ruszamy!

Korea Południowa została złapana trzy razy w ciągu pierwszych sześciu minut poniedziałkowego meczu. Z kolei Brazylia znalazła wczesny rytm, np Winicjusz Jr powiązany z tyłem siatki, aby wcześnie zapewnić swojej drużynie prowadzenie.

Brazylijczyk Vinicius Junior strzela gola przeciwko Korei Południowej w 7 minut

11′: Duża kara

Richarlison I popełnił błąd w polu karnym na początku tego meczu, co dało Brazylii znakomitą okazję do objęcia dwubramkowego prowadzenia.

13′: Neymar zdobywa dwa punkty!

Neymar nie zawiódł w swoim pierwszym meczu po kontuzji, wykorzystując rzut karny na prowadzenie Brazylii 2: 0.

To jego siódmy gol w ostatnich 12 meczach na mundialu.

Brazylijczyk Neymar strzela gola przeciwko Republice Korei w 13 minut

17′: Co mogło być

Japonia była agresywna po tym, jak wpadła w dołek 2-0, ale nie była w stanie wykorzystać kilku kolejnych okazji, które miała.

Brazylijski bramkarz Allisonktóry nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę w dwóch meczach, które rozpoczęli w fazie grupowej, stworzył sprzęgło, aby trzymać Japonię poza planszą.

29′: Impreza w Doha!

Brazylia objęła prowadzenie 3: 0 blisko połowy godziny, dzięki świetnej pracy nóg Richarlisona.

36′: Kiedy pada deszcz, pada deszcz

Po tym meczu Brazylia powiększyła prowadzenie do 4:0 Łukasz PaquetaJego gol – pierwszy na mundialu – pod koniec pierwszej połowy.

READ  Creighton Blue Jays ogłuszył Iowa Hawkeyes w turnieju koszykówki kobiet NCAA, Caitlin Clark z 15 punktami

39′: punkty stylu

Brazylia kontynuowała atak, gdy pierwsza połowa dobiegała końca, całkowicie wyłączając Koreę Południową z gry.

Brazylia jest pierwszą drużyną, która zdobyła więcej niż cztery bramki w pierwszej połowie meczu pucharowego od czasu Niemiec w 2014 roku.

46′: Brak wyjścia

Korea Południowa wyszła do walki w drugiej połowie, ale obrona Brazylii była zbyt trudna do pokonania.

76′: Unikaj Shutout’a

Korea Południowa w końcu weszła na planszę pod koniec drugiej połowy dzięki temu doskonałemu uderzeniu.

Było to jednak za mało, za późno i na tym się skończyło.

Baek Seung-ho z Korei Południowej strzela gola przeciwko Brazylii w 76 minut

Sprawdź pełny harmonogram Mistrzostw Świata i zobacz, jak oglądać każdy mecz na żywo tutaj.

Uzyskaj więcej dzięki Mistrzostwom Świata FIFA 2022 Śledź ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko