28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Usługa Amtrak na linii Nowy Jork–Albany została zakłócona już drugi dzień

Usługa Amtrak na linii Nowy Jork–Albany została zakłócona już drugi dzień

Pociąg Amtrak na linii Nowy Jork – Albany był zakłócony już drugi dzień w poniedziałek rano po wykryciu problemów konstrukcyjnych w garażu nad torami w środkowym Manhattanie.

W niedzielę Amtrak po raz pierwszy zawiesił połączenie między Penn Station w Nowym Jorku a Croton-Harmon Station w Westchester z powodu problemów w garażu przy 51st Street, pomiędzy 10th a 11th Avenue.

Według miejskiego wydziału budownictwa inspektorzy budowlani stwierdzili problemy konstrukcyjne w całym garażu, w tym odsłonięte pręty zbrojeniowe oraz pęknięcia i dziury w betonie. Garaż jest dołączony do 38-piętrowego apartamentowca przy 10th Avenue, znanego jako Hudsonview Terrace.

Rzecznik Amtrak powiedział w poniedziałek, że nie ma jeszcze szacunków, kiedy usługi zostaną przywrócone i że będzie to zależeć od stanu prywatnego garażu. Wydział Budownictwa wydał nakaz częściowej ewakuacji garażu.

W poniedziałek rano wjazd do garażu zasłaniała żółta taśma ostrzegawcza. Jedna z tabliczek informowała, że ​​od piątku jest zamknięta z powodu napraw. Numer telefonu właścicieli nie został odebrany.

Inżynierowie Nowego Jorku zlecili ocenę garażu burmistrzowi Ericowi Adamsowi Powiedział, że w niedzielę„W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i pieszych”.

Północne pociągi metra Biegnij dalej W poniedziałek między stacją Grand Central a Croton-Harmon i bilety Amtrak na tej linii były honorowane.

W całym Nowym Jorku znajdują się setki parkingów, w tym wiele z nich wybudowanych przed II wojną światową. Przytoczono dziesiątki starożytnych budowli ze względu na niebezpieczne warunki, które pozostają nierozwiązane. W kwietniu jedna osoba zginęła w wyniku zawalenia się części czteropiętrowego garażu na dolnym Manhattanie.

READ  Chipotle kładzie kres „hakowaniu”, dzięki któremu klienci mogli zamawiać burrito za 3 USD