15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyniki Pucharu Świata Down Under z Polski

Wyniki Pucharu Świata Down Under z Polski

Zawody zjazdowe Pucharu Świata, które odbyły się w ostatni weekend w Polsce, pokazały, jak bardzo wyniki czołowych zawodników mogą różnić się z dnia na dzień.

Nigdzie nie było to bardziej widoczne niż w klasie Elite Men, gdzie Amerykanin Dakota Norton był najszybszym zawodnikiem w półfinale, ale w finale, rozgrywany w lekkim deszczu, wjechał w błotnistą dziurę i w rezultacie miał fatalny bieg. . Finał wygrał Ronan Dunne. Z kolei Loic Bruni miał słaby występ w półfinale, ale w finale miał dobry występ (przegrywając z Ronanem Dunnem o 0,064 s), aby w finale zająć drugie miejsce i został wyeliminowany. Prowadzą punktowo w tegorocznych rankingach Elite Downhill mężczyzn.

USA Luke Shaw kontynuuje dobry rok w elitarnych zawodach zjazdowych mężczyzn, zajmując szóste miejsce w finale elitarnego zjazdu mężczyzn w Polsce. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a jej koleżanka z Ameryki Dakota Norton zajmuje w tym roku siódme miejsce.

Żaden inny Amerykanin nie poradził sobie tak dobrze jak Asa Vermette, który w finale Pucharu Świata Juniorów w Polsce zwyciężył w swojej klasie ze stratą 4 sekund.

W kategorii elita kobiet zwyciężyła Marine Kabiro. Valentina Holl tym razem zajęła szóste miejsce. Amerykanka Anna Newkirk uplasowała się na 11. pozycji.

W tym roku w Pucharze Świata juniorek ze Stanów Zjednoczonych dwa razy wystąpiły juniorki. W polskim finale Kale Cushman był piąty, a Matilda Melton szósty. Innemu Amerykaninowi Degasowi Cruzowi nie udało się ukończyć wyścigu.

READ  Złap KK's PRIEST w Krakowie podczas europejskiej trasy koncertowej Summer 2024