21 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

USA pokonują Ukrainę w finale z Polską, Czechami-Sports News i First Post

Numer jeden na świecie Iga Sviatech z Polski pokonała 324. Rumunkę Andreę Priscario 6:0, 6:0 w 45 minut i zapewniła sobie ostateczne zwycięstwo w finale tego samego dnia w Radomie.

BJK USA pokonało Ukrainę 3-2 w eliminacjach Pucharu. AFP

Ukraina lekko awansowała do ekscytującego powrotu w sobotę, przegrywając 3:2 ze Stanami Zjednoczonymi w finale Billy Jean King Cup.

Dayana Yastremska i Katrina Javatska zdobyły tytuł singlowy, przegrywając 0-2 na początku dnia, podczas gdy Asia Mohammed i Jessica Bekula pokonały Yastremską i Ludmiłę Kitchenok 7:6 (7/5), 6:3. .

Finałowy mecz zakończył pełen emocji tydzień w Asheville w Północnej Karolinie, gdzie ukraińscy gracze przyznali, że trudno jest skupić się na pracy z powodu obaw o rodzinę i przyjaciół w domu podczas trwającej rosyjskiej inwazji.

„Zawsze chciałem reprezentować swój kraj, ale teraz trudno to opisać” – powiedziała Yastremska po pokonaniu Bekuli 6:3, 6:4. „Moje serce jest w domu, ale mój umysł jest tutaj”.

Przynajmniej były chwile, w których Ukraińcy mogli świętować, gdy Javatska zajęła 201. miejsce, pokonując Shelby Rogers, zajmującą 46. miejsce, 6-3, 6-4, aby wyrównać wynik na 2-2.

„Byłem w strefie”, powiedział zachwycony Zavatska po wygraniu pierwszej pięćdziesiątki w swojej pierwszej karierze.

Numer jeden na świecie Iga Sviatech z Polski pokonała 324. Rumunkę Andreę Priscario 6:0, 6:0 w 45 minut i zapewniła sobie ostateczne zwycięstwo w finale tego samego dnia w Radomie.

Swedek, który w ten weekend zrzucił tylko jedną ze swoich dwóch singli, powiedział, że jest z nas „naprawdę dumny”.

„To była długa podróż. Stopniowe postępy i zakwalifikowanie się zajęły kilka lat”.

W listopadowym finale – ćwierćfinale w 1992 roku – Polska liczy na poprawę swojego najlepszego wyniku.

W Pradze Czesi pokonali Wielką Brytanię w decydującej rundzie deblowej, pokonując Carolina Muchovą i Marquette Vondrosovą Harriet Dart i Katie Swann 6:1, 7:5.

READ  Polska potwierdza, że ​​USA rozmieszczą 2500 dodatkowych żołnierzy w kraju: Raport

W pierwszym odwróconym singlu Vondrusova pokonała mistrzynię US Open Emmę Radukan 6-1, 6-1 i objęła prowadzenie.

– Wynik wydaje się łatwy, ale to był ciężki mecz, a on był trochę kontuzjowany – powiedział Vondrousova.

Raduganu przywrócił Wielką Brytanię do remisu po zaciętym zwycięstwie nad Theresą Martinkovą w swoim pierwszym zawodowym meczu na glinie w piątek, ale w sobotę miała problemy.

„Mam pęcherz na nodze, który pojawił się po wczorajszym meczu” – powiedział BBC. „Całkowicie powstrzymało mnie to od poruszania się. Trudno nie być w stanie gonić za piłką”.

Dart następnie objął brytyjską pozycję pomimo kilku napiętych momentów, pokonując 16-letnią Lindę Fruhvirtovą 6:0, 5-7, 6-2.

Kwalifikacja z Kazachstanu

Elena Rybakina wygrała dla Kazachstanu z Niemcami, pokonując Angelique Gerber 4-6, 6-3, 7-5 w Noor-Sultan i po raz pierwszy awansowała do finału.

Na Sardynii Camilla Giorgi posłał Francuzowi Harmony Done 6:2, 6:0, aby wygrać 12 kolejnych meczów, co dało Włochom zwycięstwo 3:0.

Don, zajmując 107 miejsce na świecie, wolał 34. miejsce Alice Garnett, aby objąć prowadzenie 2:0, zanim Georgie przejął pełną kontrolę nad atakiem.

„Jestem szczęśliwy, to świetny mecz” – powiedział Georgie. „Początkowo było to trochę trudne, ale potem dostosowałem grę”.

Od wygrania turnieju po raz trzeci w 2019 roku, Francja przegrała wszystkie trzy rozegrane przez siebie mecze.

Hiszpania jest jedynym zespołem, który wygrał finał, pokonując Arantza Rus 6:0, 6:4 w holenderskim s-Hertogenbosch i pokonując Sarah Sorbes Tormo.

Leila Fernandez pokonała Łotwę 6:2, 6:1 w zestawieniu z Danielą Wismane w Vancouver i dała Kanadzie prowadzenie 3:0.

Mecze kwalifikacyjne odbędą się jeszcze w tym roku ze Szwajcarią, Australią, Belgią i Słowacją.

Broniące tytułu Rosja i Białoruś zostały wyeliminowane z turnieju z powodu inwazji na Ukrainę.

Czytaj wszystko Ostatnie wiadomości, Popularne wiadomości, Wiadomości krykieta, Bollywoodzkie wiadomości, Indie Wiadomości I Wiadomości o rozrywce Tutaj. Podążaj za nami Facebook, Świergot I Instagram.