14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

United Cup: Bohaterstwo Huberta Hurcoxa poprowadziło Polskę do zwycięstwa nad Kazachstanem

United Cup: Bohaterstwo Huberta Hurcoxa poprowadziło Polskę do zwycięstwa nad Kazachstanem

Hubert Hurcox pokonał Alexandra Publicka 7:6(8), 4:6, 6:3 i dał Polsce prowadzenie 2:1 nad Kazachstanem w niedzielnym meczu United Cup.

Magda Linet zakończyła pracę, a Hurcox/Ika Svidek zapewniły swojemu krajowi zwycięstwo 4:1. Światowa 48. Linnet zdobyła zwycięskie strzały dla Polski, wygrywając 6:2, 6:1 z Kazachstanem Zibkiem Gulambayevą w Brisbane.

„Wspaniale było śledzić Hubiego. Oglądanie tego meczu w ich wykonaniu łamało mi serce. Ale wspaniale było wyjeżdżać wiedząc, że wygrał. To dobrze, wykonałem swoją pracę” – powiedział polski zawodnik cytowany przez ATPTour. kom.

Wydawało się, że mecz Hurcoxa zmierza do tie-breaka w ostatnim secie pomiędzy dwoma najlepszymi serwerami w ATP Tour, ale Hurcox był oportunistą w decydującym momencie. 4-3, a na swoim trzecim break point Polak uderzył głęboko w kort, aby postawić Public na tylnej stopie.

Następnie rzucił się do przodu i wykonał bezbłędny półwolej, ułatwiając lay-up. Hurkas nie wykazywał oznak zdenerwowania, gdy zbliżał się do swojej linii serwów, aby odnieść zwycięstwo. Zwycięstwo przyszło po dwóch godzinach i dziewięciu minutach dzięki solidnej obronie Polaka i jego 18. zwycięskiego asa.

„Gra przeciwko Sashie była naprawdę zabawna. Myślę, że jakość była bardzo wysoka. To był pierwszy mecz w nowym roku. [day of the year], więc to było dobre. Jestem bardzo zadowolony z jakości i zdecydowanie jest to zabawny mecz. Granie przed tak liczną publicznością było świetną zabawą. „Nigdy nie byłem w Brisbane, dzięki, że tu przyjechaliście” – powiedział Hurcox.

Hurkacz wygrał cztery mecze z rzędu z Bublikiem i obecnie prowadzi w serii pojedynków ATP 4:1. Public wystrzelił 15 asów i przetrwał trzy z czterech break pointów, ale jego ostatnia gra serwisowa była jego upadkiem.

W meczu otwarcia roku Lynette była bezlitosna, prezentując swoje umiejętności i wiedzę przeciwko wschodzącej gwieździe Brisbane, Gulambajewej. 22-latka, która zajęła 441. miejsce, nie była w stanie odpowiedzieć na stałą linię bazową Lynette. W meczu Lynette trafiła 18 zwycięzców uderzeń z ziemi, wyprzedzając Kulambayevą zaledwie 5 biegami.

READ  Polska chce odzyskać kontrolę nad Ukrainą: Rosja

W grze podwójnej Hurkocs i Swiatek pokonali Kulambajewą i Grigorija Łomakina 6:3, 6:4.

Lomakin z powodzeniem wykonał kilka serwisów pachami, ale Kazach nie był zadowolony. Numer jeden na świecie WTA Świdek dopełnił tego ostatniego i teraz Polska zmierzy się ze Szwajcarią, aby wyłonić zwycięzcę grupy B.

(Z danymi wejściowymi ANI)

Zastrzeżenie: ten post został automatycznie opublikowany z kanału agencji bez żadnych zmian w tekście i nie został sprawdzony przez redaktora.

Otwórz w aplikacji