15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraińscy urzędnicy publikują nowe wideo z wnętrza reaktora jądrowego w Zaporożu po ataku

Ukraińscy urzędnicy publikują nowe wideo z wnętrza reaktora jądrowego w Zaporożu po ataku

Rosja przygotowuje się do rozmieszczenia do 1000 dodatkowych najemników na Ukrainie w nadchodzących dniach i tygodniach, z ostrzeżeniem wyższego urzędnika zachodniego wywiadu, że Moskwa może „bombardować miasta, dopóki się nie poddadzą”, co może prowadzić do ciężkich ofiar wśród ludności cywilnej.

Stany Zjednoczone już widziały „pewne oznaki” zaangażowania w to rosyjskich najemników Inwazja Moskwy na Ukrainę „W niektórych miejscach”, powiedział na początku tego tygodnia wysoki rangą funkcjonariusz obrony, nie było jasne, gdzie i jakie były liczby.

„Widzieliśmy pewne oznaki, że działają” – powiedział urzędnik.

Teraz amerykański urzędnik powiedział CNN, że Rosja planuje w najbliższej przyszłości rozmieścić do 1000 najemników.

Siły utknięte: Niektóre siły rosyjskie doświadczyły problemów z morale i niepowodzeń na polu bitwy, w tym ogromny konwój na północ od Kijowa, który pozostał w dużej mierze uziemiony przez ostatnie kilka dni.

Urzędnik powiedział, że siły najemników wzmocnią słabnące jednostki, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę wejdzie w drugi weekend.

Urzędnik dodał, że Stany Zjednoczone uważają, że najemnicy już na Ukrainie „spisywali się słabo, gdy napotykali silniejszy opór niż oczekiwano ze strony Ukraińców” i że aż 200 z tych najemników zginęło w wojnie pod koniec lutego.

Tymczasem amerykańscy i zachodni urzędnicy oczekują, że Rosja zwiększy częstotliwość i siłę ataków na główne skupiska ludności ukraińskiej, w tym na stolicę Kijów.

intensywny atak: Wysoki rangą urzędnik wywiadu zachodniego powiedział w piątek, że Rosja wydaje się być przygotowana do „zbombardowania miast w celu poddania się”, co może obejmować znaczny wzrost ofiar cywilnych.

„To bardzo dosadne podejście” – powiedział urzędnik. „Broń ciężka jest nie tylko cięższa, ale także pod względem szkód, jakie może wyrządzić. I jest znacznie mniej dyskryminująca”.

Inni urzędnicy zauważyli zmianę w rosyjskiej strategii z celów wojskowych na cywilów, przy czym więcej ataków koncentruje się na skupiskach ludności.

READ  Wojna między Izraelem a Hamasem: liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków w Gazie wzrosła do ponad 25 000

„Nadchodzące dni prawdopodobnie będą gorsze, z większą liczbą ofiar śmiertelnych, cierpieniem i większym zniszczeniem, ponieważ rosyjskie siły zbrojne wprowadzą ciężką broń i będą kontynuować ataki w całym kraju” – powiedział w piątek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

my Minister spraw zagranicznych Anthony Blinken powtórzył te same odczucia podczas konferencji prasowej w Brukseli w piątek, kiedy spotykał się z europejskimi sojusznikami.

Ataki Kremla powodują tam rosnące straty wśród ludności cywilnej. Zginęły setki, jeśli nie tysiące Ukraińców, wielu zostało rannych, zginęli też obywatele innych krajów. Ponad milion uchodźców uciekło z Ukrainy do sąsiednich krajów. „Miliony ludzi na całej Ukrainie są uwięzione w coraz bardziej tragicznych warunkach, ponieważ Rosja niszczy najbardziej krytyczną infrastrukturę” – powiedział Blinken.