7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Burmistrz ukraińskiego miasta powiedział, że ciała cywilów zostały „rozrzucone”

Burmistrz ukraińskiego miasta powiedział, że ciała cywilów zostały „rozrzucone”

W sobotę burmistrz Kijowa poinformował, że prawie 300 osób zostało pochowanych w zbiorowej mogile w Bucha, mieście podmiejskim na północny zachód od stolicy Ukrainy, po armii ukraińskiej. Odzyskał kontrolę nad głównym miastem od Rosji Tylko po to, by znaleźć zwłoki rozrzucone po całej społeczności.

„W Bucha pochowaliśmy już 280 osób w masowych grobach” – powiedział telefonicznie AFP burmistrz Anatolij Fedoruk. Powiedział, że ulice zdewastowanego miasta były usiane trupami.

Na ulicy mieszkalnej na przestrzeni kilkuset jardów znaleziono ciała co najmniej 20 mężczyzn w cywilnych ubraniach.

Filmy graficzne Zdjęcia tej ulicy i innych w społeczności krążą w Internecie.

Jeden z nich pokazał ciało mężczyzny z rękami związanymi za plecami, a obok niego otwarty ukraiński paszport. Inny miał zatopioną ranę na głowie.

Dwóch leżało w pobliżu rowerów, a trzecia obok porzuconego samochodu. Niektórzy kładą się twarzą do góry z ugiętymi kończynami, podczas gdy inni kładą się twarzą do dołu.

Ostrzegawcza treść graficzna

Żołnierze armii ukraińskiej siedzą na szczycie swojego czołgu, a ciało cywila – według mieszkańców zabitych przez żołnierzy armii rosyjskiej – leży na ulicy Bucha na Ukrainie 2 kwietnia 2022 r.
Zdjęcie: Zohra Bensemra/Reuters
Ciało cywila zabitego przez żołnierzy armii rosyjskiej według mieszkańców, porzucone na ulicy podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w miejscowości Bucza w obwodzie kijowskim na Ukrainie, 2 kwietnia 2022 r.
Ciało cywila leży na ulicy, podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w Buczy, w obwodzie kijowskim Ukrainy, 2 kwietnia 2022 r.
Zdjęcie: Zohra Bensemra/Reuters
    W Buczy widać ciało cywila zabitego przez żołnierzy armii rosyjskiej, a następnie pochowanego wraz z innymi w jednym grobie podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
„W Buczy pochowaliśmy już 280 osób w masowych grobach” – powiedział burmistrz Anatolij Fedoruk.
Zdjęcie: Zohra Bensemra/Reuters
Ciała cywilów, zabitych przez żołnierzy armii rosyjskiej, według mieszkańców, leżą na ulicy podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w Bucza, obwód kijowski, Ukraina, 2 kwietnia 2022 r.
Na ulicach Buczy znaleziono ciała co najmniej 20 mężczyzn w cywilnych ubraniach.
Zdjęcie: Zohra Bensemra/Reuters
Zniewaga lub zdenerwowanie: Ciało kobiety, według mieszkańca zabitego przez żołnierzy armii rosyjskiej, zostaje wyrzucone na ulicę podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w Buczy, w obwodzie kijowskim, na Ukrainie 2 kwietnia 2022 r.
Siły ukraińskie odbiły Bucza 1 kwietnia 2022 roku.
Zdjęcie: Zohra Bensemra/Reuters

Przyczyny śmierci nie były jasne, ale wygląd ciał wskazuje, że zmarła kilka dni temu, według Agence France-Presse.

W klipie wideo, który wydawał się być nakręcony przed ratuszem, Fedoruk powiedział, że siły ukraińskie odbiły Buchę w piątek. Natarcie nastąpiło po kilku dniach ukraińskich zdobyczy wokół Kijowa i na północy wraz z wycofaniem sił rosyjskich po nieudanych próbach okrążenia stolicy.

Walki spustoszyły miasto, ziejące dziury po wybuchach pocisków w budynkach mieszkalnych i rozbite samochody zaśmiecają ulice.

READ  Brazylia głosuje w niedzielę. Oto, co musisz wiedzieć