18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraina twierdzi, że USA „nie sprzeciwiają się” dostawom rosyjskich samolotów bojowych do Polski

Polska wyraziła poparcie dla planu wysłania samolotów bojowych na Ukrainę przeciwko Rosji.

Kijów:

Ukraina poinformowała w sobotę, że Stany Zjednoczone nie sprzeciwiają się przeniesieniu samolotów bojowych do Kijowa, aby zapobiec rosyjskiej okupacji, po tym jak Pentagon wcześniej odrzucił propozycję Polski.

Urzędnicy w Waszyngtonie powiedzieli: „Nie ma zastrzeżeń do zmiany samolotów. Dopóki nie zdecydujemy, piłka jest teraz po polskiej stronie. Zajmiemy się tą sprawą dalej w naszych rozmowach z polskimi kolegami”. W komentarzach do AFP

Jego uwagi pojawiły się po spotkaniu w Polsce z ministrem obrony Oleksim Resnikowem i prezydentem USA Joe Bidenem, którzy odwiedzają członka NATO, aby zwiększyć wsparcie USA dla kraju graniczącego z Ukrainą.

Na początku tego miesiąca Pentagon kategorycznie odrzucił plany skierowania samolotów bojowych z Polski do Kijowa w celu zwalczania sił rosyjskich, zalewając zimną wodą wysiłki Ukrainy mające na celu wystrzelenie większej ilości ognia w niebo.

„Ukraina będzie potrzebować więcej samolotów bojowych”, powiedział Guleba w komentarzach, dodając, że Kijów musi „zrównoważyć niebo” i zapobiec „zabijaniu większej liczby cywilów przez Rosję”.

Warszawa poparła plan wysłania MiG-29 z czasów sowieckich do Polski w Kijowie przez amerykańską bazę lotniczą w Rammstein w Niemczech.

(Z wyjątkiem tytułu, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i opublikowana przez kanał syndykatu).

READ  Na żywo z Turynu: druga próba – னியா Rumunia, 🇵🇱 Polska, Czarnogóra, Belgia, 🇸🇪 Szwecja i 🇨🇿 Czechy