3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraina twierdzi, że USA „nie sprzeciwiają się” dostawom rosyjskich samolotów bojowych do Polski

Ukraina twierdzi, że USA „nie sprzeciwiają się” dostawom rosyjskich samolotów bojowych do Polski

Polska wyraziła poparcie dla planu wysłania samolotów bojowych na Ukrainę przeciwko Rosji.

Kijów:

Ukraina poinformowała w sobotę, że Stany Zjednoczone nie sprzeciwiają się przeniesieniu samolotów bojowych do Kijowa, aby zapobiec rosyjskiej okupacji, po tym jak Pentagon wcześniej odrzucił propozycję Polski.

Urzędnicy w Waszyngtonie powiedzieli: „Nie ma zastrzeżeń do zmiany samolotów. Dopóki nie zdecydujemy, piłka jest teraz po polskiej stronie. Zajmiemy się tą sprawą dalej w naszych rozmowach z polskimi kolegami”. W komentarzach do AFP

Jego uwagi pojawiły się po spotkaniu w Polsce z ministrem obrony Oleksim Resnikowem i prezydentem USA Joe Bidenem, którzy odwiedzają członka NATO, aby zwiększyć wsparcie USA dla kraju graniczącego z Ukrainą.

Na początku tego miesiąca Pentagon kategorycznie odrzucił plany skierowania samolotów bojowych z Polski do Kijowa w celu zwalczania sił rosyjskich, zalewając zimną wodą wysiłki Ukrainy mające na celu wystrzelenie większej ilości ognia w niebo.

„Ukraina będzie potrzebować więcej samolotów bojowych”, powiedział Guleba w komentarzach, dodając, że Kijów musi „zrównoważyć niebo” i zapobiec „zabijaniu większej liczby cywilów przez Rosję”.

Warszawa poparła plan wysłania MiG-29 z czasów sowieckich do Polski w Kijowie przez amerykańską bazę lotniczą w Rammstein w Niemczech.

(Z wyjątkiem tytułu, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i opublikowana przez kanał syndykatu).

READ  Książę William spotyka żołnierzy w Polsce z niespodziewaną wizytą: „Jestem tu, bo…” | Wiadomości ze świata