6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

biden: Prezydent USA Biden wysyła subtelną wiadomość do polskich przywódców o demokracji

Warszawa: W swoim przemówieniu w Warszawie potępiającym Rosję Władimir Putin I pochwalił Ukraińców, Prezydenta Joe Biden W sobotę dla polskich gospodarzy była bardzo subtelna wiadomość.
Mówiąc o „nieustannej walce o demokrację” Odniósł się do praworządności i wolności prasy jako podstawowych zasad w wolnym społeczeństwie.
Swoje uwagi wygłosił w przemówieniu z udziałem prezydenta Andrzeja துடா. I jego konserwatywni sojusznicy polityczni w rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość.
Odkąd zdobyli władzę w 2015 roku, są oskarżani przez UE o podważanie praworządności, co daje partii szerokie nowe uprawnienia w zakresie sądownictwa rządowego.
Znaczna część Warszawy została zniszczona i odbudowana przez nazistowskie siły niemieckie podczas II wojny światowej.
Warszawa „zajmuje święte miejsce nie tylko w historii Europy, ale także w historii niekończącego się poszukiwania wolności przez ludzkość.
Od pokoleń niepodległość Warszawy jest kwestionowana i niepodległość zwycięża.
Prezydent USA zauważył, że wartości demokratyczne są „zawsze oblężone, zawsze zagrożone”.
„Każde pokolenie musi pokonać moralnych wrogów demokracji” – powiedział Biden.
Liberalni krytycy rządu Dudy i premiera Mateusz Morawiecki Wraz z wojną na Ukrainie rosnące znaczenie Polski jako ważnego państwa NATO na wschodzie może skłonić Stany Zjednoczone i Unię Europejską do zmniejszenia presji na Warszawę w sprawie rządów prawa.
Duda wyraźnie polubił poprzednika Bidena, Donalda Trumpa, i czekał tygodnie, aby pogratulować Bidenowi po wyborach w USA w 2020 roku.
Jednak inwazja Rosji na Ukrainę skłoniła Dutę i niektórych innych europejskich populistów do zjednoczenia się z Demokratami w Stanach Zjednoczonych i europejskimi przywódcami, z którymi byli w konflikcie od lat.
Polska zaakceptowała lwią część z ponad 3,5 mln Ukraińców, którzy uciekli po zajęciu Ukrainy przez Rosję.
Jednocześnie w Polsce przebywa około 10 000 żołnierzy amerykańskich, z których tysiące przybyły niedawno, aby pomóc w kryzysie humanitarnym. Polska jest także bazą dla wysyłania pomocy wojskowej na Ukrainę, co sprawia, że ​​kraj czuje się bezbronny.
Polskie władze starły się w zeszłym roku z Waszyngtonem o prawne starania o zamknięcie TVN, sieci nadawczej należącej do amerykańskiej firmy Discovery Inc. Jego celem jest usunięcie Discovery spod kontroli TVN. Rząd.
Duda zawetował ustawę pod koniec zeszłego roku, ale obawy o wolność prasy pozostają, ponieważ rząd używa mediów publicznych jako rzecznika.
Biden na początku swojego przemówienia złożył hołd dwóm wielkim biegunom współczesnej historii. Jan Paweł IIPierwszym urodzonym w Polsce papieżem i przywódcą Solidarności był Leg வலேோ..
„Wiem, że nie może być tutaj dziś wieczorem i wszyscy jesteśmy wdzięczni Lechowi Valezie w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie” – powiedział Biden w bezpośrednim apelu o zmniejszenie głębokich podziałów w polskim społeczeństwie.
Wałęsa jest zaciekłym krytykiem polskiego prawicowego rządu i często oskarża go o podważanie demokracji, która pomogła mu w jego urzeczywistnieniu.
Lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński i jego sojusznicy starali się znacznie zmniejszyć historyczną rolę Wallace’a w zwycięskiej walce z komunizmem. Oskarżają go również o zbyt wiele kompromisów w przejściu do demokracji, co zdaniem Wallace’a i innych jest konieczne, aby powstrzymać rozlew krwi.