3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

UE prawdopodobnie zgodzi się na rosyjskie embargo na ropę w przyszłym tygodniu: Raport

UE prawdopodobnie zgodzi się na rosyjskie embargo na ropę w przyszłym tygodniu: Raport

W przyszłym tygodniu kraje Unii Europejskiej prawdopodobnie zgodzą się na stopniowy zakaz Rosyjska ropazadaje Moskwie poważny cios gospodarczy w związku z inwazją na Ukrainę, donosi New York Times.

Gazeta, powołując się na urzędników UE i dyplomatów zaangażowanych w dyskusje, stwierdziła, że ​​ambasadorowie spotkają się w środę, aby omówić ostateczną propozycję i oczekuje się, że uzgodnią środki do końca przyszłego tygodnia.

Wraz z etapowym wprowadzaniem embarga na ropę kraje europejskie będą miały tendencję do zwiększania importu z krajów Zatoki Arabskiej, Nigerii, Kazachstanu i Azerbejdżanu, New York Times raporty.

Pokazana powyżej w 2014 roku rafineria PCK w Schwedt w Niemczech jest obsługiwana przez rosyjski koncern naftowy Rosneft. (Reuters/Axel Schmidt/Reuters)

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Ponadto, dodali urzędnicy, nowa fala sankcji UE wymierzy w największy rosyjski bank Sbierbank i kilku wyższych urzędników rosyjskich.

Wall Street Journal wcześniej informował, że całkowity zakaz sprzedaży rosyjskiej ropy jest możliwy po zmianie stanowiska Niemiec w tym tygodniu.

Według tego raportu, wycofanie nastąpiło z Niemiec, które były jednym z głównych przeciwników Unii Europejskiej odcinającej handel ropą i gazem z Rosją po tym, jak Berlin zawarł z Polską umowę na import ropy przez jeden ze swoich portów na Bałtyku.

Protest Unii Europejskiej przeciwko rosyjskiej ropy naftowej

Protestująca kobieta trzyma znak, gdy bierze udział w demonstracji przed siedzibą Unii Europejskiej w Brukseli w piątek 29 kwietnia 2022 r., aby zażądać od Unii Europejskiej zaprzestania kupowania rosyjskiej ropy i gazu. (Associated Press/Virginia May/Associated Press)

Dwóch niemieckich urzędników rządowych, którzy rozmawiali z gazetą, powiedziało, że przedstawiciele Niemiec w Unii Europejskiej wnieśli sprzeciw wobec rosyjskiego embarga na ropę, zakładając, że kraj ma wystarczająco dużo czasu na znalezienie alternatywnych dostaw.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

READ  Zdjęcia satelitarne pokazują, że Ukraińcy udaremnili rosyjską próbę w kierunku Kijowa na moście pontonowym

Mówi się, że Unia Europejska płaci kontrolowanym przez państwo rosyjskim firmom dziennie około 1 miliarda dolarów za energię.

Putin Rosja

Prezydent Rosji Władimir Putin przewodniczy spotkaniu z członkami Rady Bezpieczeństwa poprzez wideokonferencję na Kremlu w Moskwie, Rosja, piątek, 29 kwietnia. (Mikhail Klementev, Sputnik, Kremlin Pond zdjęcie za pośrednictwem Associated Press/Associated Press)

Według niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka około 12% obecnych dostaw ropy naftowej w Niemczech pochodzi z importu z Rosji, w porównaniu z 35% na początku wojny na Ukrainie.