28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tygrysy podpisują kontrakt z Coltem Keithem na przedłużenie o sześć lat

Tygrysy podpisują kontrakt z Coltem Keithem na przedłużenie o sześć lat

Tygrysy ogłosiły przedłużenie kontraktu o sześć lat z możliwością gry w bramce Colta Keitha. Umowa gwarantuje Keithowi 28,6425 mln dolarów, a maksymalny limit może osiągnąć 82 mln dolarów w ciągu dziewięciu lat, jeśli trzy opcje klubowe (obejmujące sezony 2030, 2031 i 2032) zostaną eskalowane i wykorzystane. Keitha reprezentuje angielskie zarząd Munger Sports Management.

Oprócz premii za podpisanie kontraktu w wysokości 2 milionów dolarów Keith otrzyma 2,5 miliona dolarów wynagrodzenia za kampanię w 2024 r., 3,5 miliona dolarów w 2025 r., 4 miliony dolarów za sezon w 2026 i 27 r. oraz 5 milionów dolarów za sezon w latach 2028 i 2929. Każda opcja klubowa obejmuje rosnącą skalę wynagrodzeń, ale obecnie wartości rozkładają się następująco – opcja klubowa na rok 2030 jest warta 10 milionów dolarów z wykupem za 2,6425 miliona dolarów, opcja na rok 2031 jest warta 13 milionów dolarów (wykup za 1 milion dolarów), a opcja na rok 2032 opcja jest warta 15 milionów dolarów (zakup za 2 miliony dolarów).

Keith (22 l.) został wybrany w piątej rundzie przez Tygrysy w drafcie na rok 2020 i od tego czasu szybko awansował w niższych ligach, osiągając linię ukośnika 0,300/0,382/0,512 na wszystkich poziomach, w tym 0,306/0,380/. 552 ukośniki w 126 meczach podzielonych na Double- i Triple-A w zeszłym sezonie. Młodzik znalazł się w gronie 30 najlepszych perspektywicznych zawodników w grze, m.in MLB.com W rankingu uplasował się na 22. miejscu Baseballowa Ameryka Umieścił go na 28. miejscu. Zarówno prezes Baseball Operations Scott Harris, jak i sam Keith skomentowali przedłużenie w komunikacie prasowym po ogłoszeniu.

„To bardzo ekscytujący dzień dla Detroit Tigers, Colts, jego rodziny i naszych fanów” – powiedział Harris na konferencji prasowej. „Ten kontrakt pokazuje naszą wiarę w Colta i zaangażowanie tej organizacji w pozyskiwanie, rozwój i zatrzymywanie młodych talentów”.

READ  Iowa kontra LSU Caps March Madness

„Nie mógłbym być bardziej podekscytowany osiągnięciem tego porozumienia i zapewnieniem sobie miejsca w tej organizacji na nadchodzące lata” – dodał Keith. „Jest powód, dla którego tak mocno czuję potrzebę długoterminowego zaangażowania w bycie tutaj, a bycie otoczonym przez niesamowicie utalentowanych kolegów z drużyny i trenerów jest tego dużą częścią… Wiem, że to ogromne osiągnięcie, ale ostatecznie moją misją jest być najlepszym.” Najlepszy możliwy zawodnik, który pomaga fanom Tygrysów na całym świecie wygrać World Series.

Teraz 22-letni Keith ma wielką gratkę po podpisaniu kontraktu za zaledwie 500 000 dolarów premii za draft. Oprócz bezpieczeństwa finansowego Keith ma również pewność, że pozostanie częścią długoterminowych planów Tygrysów, którzy chcą wykorzystać niespodziewane drugie miejsce w AL Central w zeszłym roku. W przypadku Detroit przedłużenie daje klubowi pewną pewność co do lat arbitrażu Keitha, a także trzech dodatkowych sezonów kontroli zespołu. Jeśli wszystkie trzy opcje zostaną wykorzystane, Keith pozostanie w mundurze Tygrysów aż do ukończenia 30. roku życia.

Jest to czwarta co do wielkości transakcja w historii ligi dla potencjalnego zawodnika, który nie zadebiutował jeszcze w lidze MLB. Rozszerzenie Keitha uwzględnia wyłącznie gwarancje udzielone zawodnikom White Sox Ludwik Robert Jr (50 mm) i Eloya Jimeneza (43 miliony dolarów) oprócz rekordowej umowy o wartości 82 milionów dolarów uzgodnionej przez potencjalnego klienta z zewnątrz Jacksona Chorio i Brewers wcześniej tej zimy.

Oczekiwano już, że Keith dołączy do składu wielkiej ligi jako codzienny drugi bazowy Tygrysów w którymś momencie tego roku, ale dzisiejsza umowa gwarantuje, że jeśli będzie zdrowy, znajdzie się w składzie w dniu otwarcia. Umowa eliminuje możliwość Tygrysów zapewnienia sobie dodatkowego roku kontroli zespołu nad zawodnikiem, ale Detroit nadal kwalifikuje się do dodatkowego wyboru w drafcie w ramach potencjalnej zachęty do awansu. Opcja ta zostanie przyznana, jeśli Keith przepracuje pełny rok pracy w 2024 r. i zdobędzie nagrodę AL Rookie of the Year lub znajdzie się w pierwszej trójce w głosowaniu na MVP, zanim będzie kwalifikował się do arbitrażu.

READ  Phil Mickelson i inni golfiści LIV wycofali się z pozwu antymonopolowego przeciwko PGA Tour

Keith prawdopodobnie będzie kamieniem węgielnym Tygrysów wkraczających w sezon, m.in Zacha McKinstry’ego, Nicka Mattona, Andy’ego IbanezaI Matta Ferlinga Będą rywalizować o czas gry w trzeciej bazie, kiedy obóz zostanie otwarty przed wiosennym treningiem w przyszłym miesiącu. Natomiast trzecie klucze podstawowe zostaną przekazane innemu potencjalnemu klientowi w Jessa Junga W przyszłości 23-latek nie wystąpił jeszcze na poziomie Triple-A i wydaje się mało prawdopodobne, że oderwie się od obozu Tygrysów. Keith i Jung to najnowsi z szeregu najlepszych zawodników, którzy w ostatnich latach dotarli do głównych lig w Detroit, w tym nowicjusze.Tarika Skubala I Casey MizI określ lokalizacje graczy Spencera Torkelsona I Riley zielony.

W miarę jak ich potencjalni gracze zaczynają docierać do głównych lig i ugruntować swoją pozycję na poziomie najwyższej ligi, Tygrysy starają się powiększyć skład o krótkoterminowe dołączenia do zespołu weteranów, którzy nie będą uniemożliwiać młodszym graczom zdobywania regularnych występów w drużynie. W tym sezonie Detroit uderzyło wcześnie i trafiło do ataku z pola Marka Kanhy w handlu z Brewersami, zanim wzmocnił ich rotację, podpisując kontrakt z wolnym agentem praworęcznym Kenta Maeda I Jacka Flaherty’ego. Klub dodał także wzmocnienia do swojego pola gry w postaci Andrzej Chaffin I Shelby’ego Millera. Te nabytki weterana wzmacniają rosnącą młodą kadrę klubu, gdy przygotowuje się on do startu w stosunkowo słabej lidze AL Central, choć na papierze Bliźniacy pozostają faworytami nawet po dopuszczeniu Maedy i asa prawego do gry Sonny'ego Graya Wyjechać tej zimy za pośrednictwem bezpłatnej agencji.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Zdjęcia sportowe USA Today