20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Piłkarz college’u z zespołem Downa pozywa szkołę, w której przeszedł do historii

Piłkarz college’u z zespołem Downa pozywa szkołę, w której przeszedł do historii

Caden Cox przeszedł do historii w Hocking College w 2021 roku, kiedy stał się pierwszą znaną osobą z zespołem Downa, która zagrała i strzeliła gola w meczu piłki nożnej w college’u. Teraz pozywa gimnazjum, twierdząc, że był dyskryminowany, nękany i napastowany.

W pozwie złożonym w czwartek przez jego matkę, Mary Cox, pan Cox oskarżył byłego przełożonego w Studenckim Centrum Rekreacji, w którym pan Cox pracował z „dyskryminacją ze względu na niepełnosprawność, przemoc fizyczną i uporczywe nękanie słowne”.

Pan Cox pojawił się na krajowej scenie sportowej jesienią 2021 r., po tym, jak strzelił gola z gry w trzeciej kwarcie, a następnie strzelił jeszcze trzy gole w tym sezonie, zdobywając rolę w ESPN. Kilka miesięcy później tworzy ubrania Grupa Z brandingiem Jake Max, w szkolnych kolorach.

„Powiedzieli, że nie może nawet iść do college’u i zobaczyć, gdzie jest” — Mary Cox powiedział sieci na czas.

Pan Cox pracował również podczas uczęszczania do Hawking College, college’u społecznościowego w Nelsonville w stanie Ohio, gdzie w pozwie zarzuca się, że był nękany i atakowany przez swojego szefa. Jego przełożony, Matthew Kamsko, był jednym z oskarżonych wymienionych w pozwie, wraz z Betty Young, prezesem szkoły, radą powierniczą i pięcioma nienazwanymi pracownikami college’u.

Kmosko, który złożył rezygnację, został w styczniu uznany za winnego grożenia panu Coxowi i skazany na 30 dni więzienia.

Kolegium i rada powiernicza oświadczyły w e-mailowym oświadczeniu, że nie będą komentować toczących się dochodzeń ani toczących się procesów sądowych, ale będą „współpracować z osobami odpowiedzialnymi”.

Dr Young odmówił również komentarza w sprawie pozwu, który został złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla południowego Ohio. „Jestem podekscytowana, że ​​Hawking College może zapewnić Kadenowi szansę bycia odnoszącym sukcesy studentem, studentem-sportowcem, a teraz absolwentem”, powiedziała w e-mailu, dodając, że szkoła „pozostaje oddana wszystkim naszym uczniom”.

READ  Proces Kobe Bryanta dotyczący zdjęć z katastrofy lotniczej: Jury stwierdza, że ​​hrabstwo Los Angeles powinno zapłacić Vanessie Bryant 16 milionów dolarów, a Chrisowi Chesterowi 15 milionów dolarów

Pan Kmoscow wielokrotnie używał „obraźliwych obelg wobec osób z zespołem Downa”, poniżających zdolności pana Coxa, raz żądając, aby przejrzał telefon i niewłaściwie położył rękę na panu Coxie, a pozew zarzuca mu nękanie i inne uskarżanie się.

W lipcu 2021 r. i ponownie w styczniu 2022 r. pani Cox, która również pracuje w Hocking College, przekazała obawy dotyczące pana Kmosko urzędnikom szkolnym, ale jego zachowanie tylko się pogorszyło, jak mówi pozew, osiągając punkt kulminacyjny, gdy pan Kmosko podążał za panem Coxem do łazienki, grożąc mu nożem.

Pan Cox uzyskał nakaz ochrony przed panem Kmosko w maju 2022 r., ale nękanie go niepokoiło, co ograniczało jego możliwość chodzenia do kampusu, mówi pozew, i denerwował się za każdym razem, gdy widział czerwony samochód identyczny z panem. Kmosko.

Pozew obwinia „umyślną obojętność dr Y-ounga i innych pracowników Hocking” za traumę, jakiej doznał pan Cox od pana Kmosko, który domaga się odszkodowania i odszkodowania karnego.

Oskarża również uczelnię o odwet, mówiąc, że odmówiła panu Coxowi dwóch nagród za ukończenie szkoły, które obiecano mu po tym, jak prawnicy reprezentujący rodzinę Coxa dostarczyli list do administracji szkoły na początku grudnia, szczegółowo opisujący ich zarzuty.

Po ukończeniu Hocking College w zeszłym roku, pan Cox był zaangażowany w trenowanie piłki nożnej na Texas A&M University. Spodziewa się, że jesienią będzie uczęszczał na Ohio State University w celu uzyskania certyfikatu dla studentów niepełnosprawnych.

„Ostatnią rzeczą, jakiej chcieliśmy, był proces. Ta uczelnia była ważną częścią naszego życia” – powiedziała pani Cox w oświadczeniu udostępnionym przez prawnika.

„Caden miał wspaniałe doświadczenie, zanim to się stało. Po prostu czuliśmy, że nasze skargi do urzędników nie poszły na nic” – napisała pani Cox. „Naprawdę mamy nadzieję, że doprowadzi to do zmiany sposobu, w jaki traktujemy nękanie wszystkich zagrożonych uczniów w szkole”.

READ  Anioły odmówiły dopasowania oferty Dodgersów w sprawie Shohei Ohtaniego: Źródło