26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stanford, Cal, SMU dołączy do ACC w latach 2024–2025: Jak spadło głosowanie

Stanford, Cal, SMU dołączy do ACC w latach 2024–2025: Jak spadło głosowanie

Po prawie miesięcznych dyskusjach na temat ekspansji Konferencja Wybrzeża Atlantyku ostatecznie podjęła decyzję. Konferencja podała, że ​​ACC doda Stanford, Cal i SMU jako nowych członków w roku akademickim 2024–2025. Ogłoszono w piątek.

Wiele źródeł ligowych podało, że kluczem do ostatecznego zatwierdzenia były finanse sportowiec Ponieważ SMU nie było skłonne akceptować jakichkolwiek przychodów z praw medialnych ACC przez dziewięć lat, Stanford i Cal zgodzili się dołączyć jako częściowi członkowie, otrzymując początkowo znacznie zmniejszony udział w przychodach. Obliczenia zadziałały na tyle dobrze, że obecni członkowie ACC głosowali za ich dodaniem na piątkowym posiedzeniu rano.

Zasięg ACC będzie teraz rozciągał się od Atlantyku – jak wskazuje jego nazwa – po Pacyfik. Dołącza do Wielkiej Dziesiątki jako jedyna konferencja władzy, której członkami są zarówno zachodnie, jak i wschodnie wybrzeże. Te trzy szkoły są pierwszymi członkami ACC od czasu przyłączenia się Louisville w 2014 r.

Zaproszenia ACC to ratunek zarówno dla Cala, jak i Stanforda, których możliwości zostały poważnie ograniczone po tym, jak sześć szkół Pac-12 opuściło ligę tego lata. Obie szkoły pokładały nadzieje w ACC, mimo że proces ten utknął w martwym punkcie w ostatnich tygodniach. Do wsparcia ekspansji liga potrzebowała 12 z 15 członków, a sondaż przeprowadzony w połowie sierpnia wykazał 11 głosów „tak” i 4 przeciw.

W tygodniach następujących po tym nieformalnym sondażu komisarz ACC Jim Phillips przedstawił różne modele finansowe mające na celu uzyskanie niezbędnej liczby głosów. Spędzał także dużo czasu rozmawiając z przeciwnikami, słuchając ich obaw i próbując je rozwiać.

Dalsze rozmowy nie przyniosły jednak konsensusu. W czwartek prezes i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej UNC wydał oświadczenie przed ostatecznym głosowaniem, w którym wyraził sprzeciw wobec rozszerzenia Z „zdecydowaną większością” Rady: „Chociaż szanujemy doskonałość akademicką i programy sportowe tych instytucji, odległości potrzebne do rutynowych zawodów w ramach konferencji są tak duże, że takie rozwiązanie nie ma sensu dla studentów-sportowców, trenerów, absolwentów i kibiców. Co więcej, ekonomia tej ustanowionej konferencji transkontynentalnej. Jej nowo opracowane podejście nie uwzględnia odpowiednio dysproporcji w dochodach, z którymi borykają się członkowie ACC.

Inni urzędnicy ACC uważają, że oświadczenie zostało wysłane w celu wywarcia nacisku na doradcę UNC Kevina Guskiewicza, aby upewnił się, że nie zmieni swojego głosu. UNC i stan NC nie miały obowiązku wspólnego głosowania, ale klimat polityczny, w jakim działają szkoły, utrudnia podejmowanie decyzji, co do których się nie zgadzają. Z tego powodu kanclerz stanu Karolina Północna Randy Woodson był w ciągu ostatnich kilku dni i tygodni przedmiotem dużej fascynacji w całej lidze.

READ  Suns stają przed trudnymi pytaniami poza sezonem po kolejnej porażce eliminacyjnej

Źródła potwierdziły ligę Stan NC odwrócony W piątek rano głosowali za. UNC głosowało przeciwko temu posunięciu.

Kanclerz UNC Kevin Guskiewicz w piątkowym oświadczeniu oświadczył, że „szanuje wynik”, ale jego głos przeciwko ekspansji „był oparty na opiniach, jakie zebrałem w ciągu ostatnich kilku tygodni od naszych przywódców sportowych, trenerów, wykładowców i doradców ds. sportu studentów”. – Sportowcom i wielu innym interesariuszom, którym bardzo zależy na naszym uniwersytecie i powodzeniu naszego wyjątkowego programu sportowego.

Porozumienia finansowe pomiędzy ACC a trzema nowymi członkami utorowały drogę do umożliwienia ekspansji i uwzględnienia dodatkowych kosztów podróży związanych z dodaniem szkół w Kalifornii i Teksasie. Jedynym sposobem, w jaki ekspansja ACC byłaby skuteczna, było zapewnienie, że dochody przekazywane obecnym członkom ACC nie spadną. Jednak wsparcie finansowe wykracza daleko poza pokrycie kosztów podróży.

W ramach długoterminowej umowy ACC z ESPN sieć musi płacić pełny proporcjonalny udział w przypadku każdego nowego członka. Według zeznania podatkowego ACC za lata 2021–2022 liga wygenerowała 443 mln dolarów przychodów z telewizji, co odpowiada 29,5 mln dolarów na szkołę, a liczba ta ma co roku nieznacznie rosnąć. Ponieważ SMU nie chce przyjmować żadnych przychodów z praw medialnych ACC przez dziewięć lat, a od Stanforda i Cala oczekiwano, że nabędą po około 30 procent akcji początkowych, dodatkowe środki utworzą pulę nowych pieniędzy o wartości ponad 50 milionów dolarów do dystrybucji wśród obecnych członków. Począwszy od lat 2024–25. Udziały Cal i Stanford będą rosły corocznie przez 12 lat, aż do osiągnięcia pełnego członkostwa.

„Każdy znajdzie w tym coś dla siebie i jest to trudne. Ale ostatecznie zwiększa to dochody naszych szkół” – powiedział Phillips w piątek. „Trudno przez cały czas osiągnąć konsensus. Kiedy dzisiaj opuściliśmy tę rozmowę, wszyscy byli w bardzo dobrym miejscu.

Oczekuje się, że ta nowa kwota pochodząca z udziału SMU oraz częściowego udziału Stanford i Cal zostanie wykorzystana do nagradzania szkół za wyniki na boisku w ramach nowego systemu dystrybucji dochodów, pomagając szkołom, które dużo inwestują w piłkę nożną (takim jak Florida State i Clemson) w pogodzeniu przepaść finansowa w stosunku do ich rówieśników z SEC i Wielkiej Dziesiątki. Oczekuje się, że ACC nagrodzi szkoły za udział w rozgrywkach College Football Playoffs, mistrzostwach konferencji i innych kryteriach, przyznając nagrody o łącznej wartości 10 milionów dolarów dla szkoły, która pokona je wszystkie w ciągu jednego roku.

READ  Josh McDaniels: Gol z gry nie oznacza braku zaufania do ataku Raiders

Większość zachęt jest związana z piłką nożną, ale nie wszystkie.

Cal, Stanford i SMU będą musiały podpisać umowę ACC dotyczącą praw medialnych, która obowiązuje do 2036 r. Chociaż nie otrzymają żadnych przychodów z tytułu praw medialnych lub otrzymają je w części, trzej członkowie nadal będą otrzymywać inne przychody ligowe związane z CFP i turniejem NCAA. .

ACC odbyło w tym miesiącu wiele szeroko nagłośnionych spotkań, aby omówić ekspansję i przeanalizować szczegóły finansowe, które mogłyby to umożliwić, ale to posunięcie jest nadal nieco zaskakujące. Konferencja, która rozpoczęła się w Karolinie Północnej, obejmuje obecnie Bay Area i Dallas. ACC wkrótce będzie miało 17 pełnoprawnych członków oraz Notre Dame, która niezależnie gra w piłkę nożną.

Wiele źródeł ligowych uważa, że ​​jednym z głównych celów ekspansji było zapewnienie liczebnej siły w ACC. Nawet gdyby stan Floryda lub inne państwa próbowały opuścić ACC (i pokryły wszelkie koszty, aby wycofać się z przyznawania przez ligę praw, które wiążą szkoły z konferencją do 2036 r.), istniałyby już szkoły, które zasadniczo obsadziłyby te miejsca — i była to okazja do dołączenia kilku instytucji. Najbardziej prestiżowa akademia w kraju, mogąca poszczycić się wybitnymi programami sportów olimpijskich.

Stanford spodziewa się, że w wyniku tej przeprowadzki „w 22 z 36 dyscyplin sportowych „nie wystąpią żadne zmiany w harmonogramie ani nie będzie to miało minimalnego wpływu na harmonogram”. Szkoła stwierdziła Piątek. Duża część zajęć nadal będzie realizowana w weekendy, a szkoła będzie współpracować z ACC w celu „ulepszenia” rozwiązań, aby „złagodzić wpływ podróży” – dodał Stanford.

Dyrektor sportowy Stanford, Bernard Muir, powiedział, że szkoła zacznie od 30-procentowego udziału w przychodach przez pierwsze siedem lat, następnie zwiększy się do 70 procent w ósmym roku, 75 procent w dziewiątym roku i 100 procent w dziesiątym roku.

READ  NBA prowadzi śledztwo w sprawie Mavs za umieszczenie dwóch kluczowych graczy w pogoni za play-offami

„Pomyśleliśmy, że będzie to świetna okazja, chociaż dla niektórych podróżowanie może nie mieć sensu” – powiedział Muir. „Nasi uczniowie i liderzy sportowi powiedzieli nam, że chcemy nadal rywalizować na wysokim poziomie”. Wierzymy, że możemy znaleźć równowagę między podróżami a rygorem akademickim.

Opis kierownika SMU t. Gerald Turner nazwał ten krok „historycznym kamieniem milowym w historii naszej organizacji”. w obecnej sytuacji Piątek.

„Od początku mojej kadencji w Hilltop mieliśmy wizję przywrócenia SMU Athletics jako programu uznawanego w całym kraju i odpowiedniego, który uzupełnia naszą wyjątkową reputację akademicką” – powiedział Turner. „To naprawdę ekscytujący czas na szczycie wzgórza”.

Dodatki ACC oznaczały ostatnią falę mocy konferencji po chaosie, który nastąpił 4 sierpnia, kiedy Oregon i Waszyngton opuściły Pac-12 na rzecz Wielkiej Dziesiątki, a Arizona, stany Arizona i Utah przeszły na Wielką Dwunastkę, a wszystko to po tym, jak Kolorado wskoczyło do Wielkiej Dwunastki. Wielka Dziesiątka 12 dni wcześniej. Pozostałe cztery szkoły Pac-12 muszą określić swoją przyszłość. Od początku Stanford i Cal mieli nadzieję, że uda im się wylądować w ACC – choćby z częściowym udziałem – zamiast przechodzić na emeryturę z ligi Power 5 do ligi Grupy 5. Wpływowi absolwenci, tacy jak Condoleezza Rice ze Stanford, dzwonili w tym miesiącu, aby spróbować przeforsować prowadzenie.Dojechać do mety.

Stan Waszyngton i Oregon to dwie ostatnie szkoły, które pozostały w Pac-12, i wydaje się, że wszelkie nadzieje na odbudowanie konferencji przepadły. Obie szkoły spotkały się z zainteresowaniem zarówno ze strony Mountain West, jak i American Athletic Conference i można się spodziewać, że stosunkowo wkrótce wybiorą nowe siedziby, ale AAC oświadczyło w piątek, że nie będzie już „patrzyła na zachód” w poszukiwaniu ekspansji.

„Przeszliśmy od konferencji regionalnych do konferencji krajowych obejmujących całe wybrzeże” – powiedział Phillips. Sporty uniwersyteckie przechodzą kolejną fazę zmian, i to naprawdę drastyczną.

„Albo cię złapią, albo zostaniesz w tyle”.

(Zdjęcie: Bob Coppins/Ikona Sportswire za pośrednictwem Getty Images)