26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Folarin Balogun ma reprezentować USMNT nad Anglią po tym, jak FIFA zatwierdziła zmianę

Folarin Balogun ma reprezentować USMNT nad Anglią po tym, jak FIFA zatwierdziła zmianę

Folarin Balogun został wyznaczony do reprezentowania Stanów Zjednoczonych po tym, jak FIFA zatwierdziła jego przeniesienie lojalności z Anglii.

21-letni napastnik, który przed przeprowadzką do Anglii grał w reprezentacji Stanów Zjednoczonych w wieku poniżej 18 lat, może reprezentować oba kraje, ponieważ urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku, ale przeniósł się do Londynu, gdy miał dwa lata. Jest również uprawniony do reprezentowania Nigerii.

Zasady FIFA umożliwiają graczom zmianę uprawnień krajowych przed wystąpieniem w wysoce konkurencyjnej pozycji na poziomie międzynarodowym.

Balogun spędził sezon 2022-23 na wypożyczeniu w Reims z Arsenalu, strzelając 19 goli w 34 meczach ligowych.

„Moja decyzja o reprezentowaniu Stanów Zjednoczonych przyszła wraz z rodziną” – powiedział. „Zdecydowaliśmy, że będzie to dla mnie właściwe, reprezentować kraj mojego urodzenia.

„W końcu stało się to oczywiste, ale na pewno jest to coś, co chciałem robić i czuć się tutaj jak w domu.

„Reprezentowanie Stanów Zjednoczonych wiele znaczy, więcej niż ludzie sądzą. Jestem bardzo dumny i zaszczycony, że mam tę szansę i chcę dać z siebie wszystko, aby nasz zespół odniósł sukces. „

Główny trener USMNT Anthony Hudson dodał: „Jesteśmy podekscytowani, że Folarin został wybrany do reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

„Jest nie tylko niezwykle utalentowanym zawodnikiem, ale także dobrym facetem, który wniesie wartość dodaną do naszej drużyny narodowej zarówno na boisku, jak i poza nim, gdy drużyna będzie się rozwijać.

„Wyraźnie ceni swoje amerykańskie korzenie i nie możemy się doczekać, aż przyjdzie i będzie częścią zespołu”.

Balogun został powołany przez reprezentację Anglii do lat 21 na marcowe mecze z Francją i Niemcami, ale wycofał się z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

W okienku międzynarodowym pojechał do Orlando, gdzie trenował USA. Hudson przyznał, że podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej odbyły się z napastnikiem „rozmowy”, dodając, że była to „okazja do podzielenia się naszym programem”.

Przemawiając po ogłoszeniu jego składu na mecze międzynarodowe w marcu, szef reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, powiedział, że Balogun będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o powołanie do pierwszej drużyny.

„Od gracza zależy, co czuje jego serce” – powiedział Southgate. „Czy jest skłonny trochę poczekać na okazję, jeśli sam się wspiera i czuje, że może przebić się do naszego zespołu? Ponieważ każdy, kto nas śledzi, wie, że damy szansę młodym graczom.

„Nie możemy więc iść i dać powołania do pierwszej drużyny komuś tylko dlatego, że nie chcemy, żeby poszedł gdzie indziej”.

Balogun zaliczył cztery występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych do lat 18 w 2018 roku wraz z obecnymi starszymi graczami USMNT, Taylorem Boothem, Aidanem Morrisem i Brianem Reynoldsem, zanim zaczął reprezentować Anglię na różnych poziomach młodzieżowych.

Stany Zjednoczone będą następne w akcji 16 czerwca, kiedy zmierzą się z Meksykiem w Lidze Narodów CONCACAF. Złoty Puchar CONCACAF, którego gospodarzem są Stany Zjednoczone, odbywa się od 24 czerwca do 16 lipca.

Głębiej

Co erupcja Folarina Baloguna oznacza dla jego międzynarodowej przyszłości?

(Zdjęcie: Getty Images)