25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ty Gibbs awansował, aby zastąpić Kyle'a Buscha w samochodzie JGR Cup

Ty Gibbs awansował, aby zastąpić Kyle’a Buscha w samochodzie JGR Cup

CHARLOTTE, Karolina Północna (AP) — We wtorek Ty Gibbs awansował do najwyższej serii NASCAR Cup w oczekiwanym ogłoszeniu, które było pozbawione jakichkolwiek uroczystości, ponieważ Joe Gibbs Racing nadal opłakuje utratę ojca Gibbsa.

Coy Gibbs zmarł we śnie po tym, jak jego 20-letni syn wygrał mistrzostwa Xfinity Series 5 listopada na torze Phoenix Raceway. Miał 49 lat, tyle samo co starszy brat, J.D. kiedy zmarł w 2019 r.

NASCAR i NFL Hall of Famer Joe Gibbs stracił dwóch synów na miesiąc przed ich 50. urodzinami. Coy Gibbs był wiceprezesem zespołu NASCAR swojego ojca w chwili jego śmierci.

Rodzina Gibbsów nie wydała żadnych publicznych oświadczeń, odkąd potwierdzono śmierć Coya Gibbsa na krótko przed zakończeniem sezonu NASCAR. Ty Gibbs nie ścigał się w finale 6 listopada i od tego czasu pojawił się publicznie tylko raz, Na stadionie Charlotte Hornets w zeszłym tygodniu ze swoim młodszym bratem, kuzynem i innym kierowcą.

Wtorkowe ogłoszenie, że Ty Gibbs zastąpi Kyle’a Buscha w składzie JGR Cup, pojawiło się w czteropunktowym komunikacie prasowym, w którym napisano, że Gibbs przeprowadzi się z Chrisem Gayle’em, szefem jego załogi podczas tegorocznego sezonu mistrzostw.

Ty Gibbs będzie jeździł Toyotą Camry nr 54 w przyszłym roku, a JGR powiedział, że planuje używać samochodu nr 18 do przyszłego użytku. Joe Gibbs wybrał numer 18, kiedy zakładał zespół NASCAR w 1992 roku, a Busch spędził ostatnie 15 lat z tym numerem.

Ty Gibbs używał numeru 54 przez ostatnie dwa sezony w serii Xfinity, wygrywając 11 z 51 wyścigów. oraz turniej na zakończenie sezonu w Phoenix. Jego pierwszy tytuł National Series zakończył wyboisty sezon dla Ty Gibbsa, który wraz z dwoma innymi kierowcami został ukarany grzywną przez NASCAR, Następnie kosztowało to kierowcę JGR Brandona Jonesa miejsce w finale mistrzostw, strącając go z prowadzenia na ostatnim okrążeniu na Martinsville Speedway.

READ  Podsumowanie 12. tygodnia NFL: szybkie wskazówki dotyczące futbolu fantasy z meczów z okazji Święta Dziękczynienia | Wiadomości, rankingi i prognozy dotyczące fantasy football

Gdyby Gibbs po prostu pozostał na drugim miejscu za Jonesem, kierowcy JGR weszliby do wyścigu o mistrzostwo, a Toyota miałaby dwa zgłoszenia. Joe Gibbs obiecał, że konsekwencje spotkają jego wnuka, ale zespół musiał najpierw przejść przez tydzień mistrzostw.

Następnie T. Gibbs zdobywa tytuł, ale następnego ranka dowiaduje się o śmierci swojego ojca w motelu w okolicy Phoenix.

Przed wypadkiem w Martinsville prezes Toyota Racing Development, David Wilson, wspierał rozwój Gibbsa, zauważając, że był mniejszy niż większość jego rówieśników. Dołączy do składu JGR, w skład którego wchodzą 42-letni Martin Truex Jr. i Denny Hamlin, który w tym tygodniu skończy 42 lata, a także Christopher Bell, który w przyszłym miesiącu skończy 28 lat. Bell ścigał się o tytuł Pucharu w Phoenix, zajmując trzecie miejsce w wyścigu o tytuł.

„Musimy pamiętać, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jego ciągłe przywództwo na poziomie pucharowym, że wciąż musi się wiele nauczyć. Właśnie skończył 20 lat” – powiedział Wilson w październiku. „Będzie popełniał błędy”. nie tylko wpadał w tarapaty, ale kiedy już wysiadł z samochodu, radził sobie z tym ciężko. Po wyjściu z samochodu radził sobie znacznie lepiej z emocjami.

„Ale wciąż widzi dla niego nowe rzeczy i będzie to dla niego bardzo dynamiczny czas”.

Ty Gibbs spędził tydzień przygotowując się do ostatecznych przeprosin za incydent z Jonesem, który, jak przyznał, był samolubny i brakowało mu świadomości ogólnego obrazu całej organizacji Gibbsa. Radził sobie również z byciem bardzo agresywnym i czasami brudnym na torze.

Został wygwizdany zarówno w Martinsville po tym, jak obrócił Jonesa, jak i ponownie w Phoenix po zdobyciu tytułu.

„Zdecydowanie popełniłem kilka błędów w przeszłości iw ostatni weekend, ale najlepszą rzeczą dla mnie jest pójście dalej. To właśnie zrobiłem (w Phoenix) w moim wyścigu i wygraliśmy „, powiedział T Gibbs po wyścigu, ” po prostu iść do przodu i uczyć się na własnych błędach. Nie mogę wrócić i zmienić przeszłości. A gdybym mógł, zrobiłbym to. Ale nie możemy tego zrobić, a najlepszą rzeczą dla mnie jest wyciąganie z tego wniosków”.

READ  Rick Pitino wykorzystał okazję St. John's po porażce z Seton Hall

___

Wyścigi samochodowe AP: https://apnews.com/hub/auto-racing i https://twitter.com/AP_Sports