22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gary Bateman-Mitchell Miller, członek Bruins, „zdyskwalifikowany”

Gary Bateman-Mitchell Miller, członek Bruins, „zdyskwalifikowany”

Komisarz NHL Gary Pittman powiedział w sobotę, że Boston Bruins nie konsultował się z ligą przed podpisaniem kontraktu z Mitchellem Millerem i że „musi zobaczyć wiele rzeczy” w przyszłości.

Komentarze Bettmana pojawiły się dzień po tym, jak Bruins ogłosili, że podpisali kontrakt z Millerem, potencjalnym obrońcą, na młodszy kontrakt. Miller był kandydatem czwartej rundy przez Arizona Wolf w 2020 roku, dopóki jego prawa poborowe nie zostały zrezygnowane po opublikowaniu artykułu o tym, jak on i inny kolega z klasy zostali skazani za napaść i zastraszanie upośledzonego rozwojowo czarnego kolegi z klasy.

Raport ujawnił, jak 20-letni obecnie Miller i inny kolega z gimnazjum zostali skazani w sądzie dla nieletnich w 2016 roku za znęcanie się na tle rasowym i zastraszanie Isaiaha Meyera-Crothersa. W raporcie matka Meyera Crothers twierdziła, że ​​Miller zaczęła znęcać się nad swoim synem w drugiej klasie i wielokrotnie używała obelg rasistowskich.

Buttman powiedział, że to, co usłyszał w anegdotycznych dowodach i zrozumiał dzięki doniesieniom mediów o tym, co zrobił Miller, było „naganne i nie do zaakceptowania”. Powiedział, że Bruins nie konsultowali się z ligą, ale od tego czasu rozmawiali z szefem drużyny Camem Neely.

„Nie wszedł do NHL, w tym momencie nie kwalifikuje się do NHL” – powiedział Bettman. „Nie mogę ci powiedzieć, że kiedykolwiek będzie mógł dostać się do NHL. Jeśli w pewnym momencie uznają, że chcą, aby grał w NHL – i nie jestem pewien, czy są w pobliżu tego punktu – będziemy musimy go oczyścić i wyczyścić, a będzie to oparte na wszystkich informacjach, które otrzymamy bezpośrednio w tym czasie.”

Bettman powiedział, że Bruins mogą podpisać kontrakt z Millerem, aby zagrać gdzie indziej, odnosząc się do faktu, że Miller został wysłany do gry dla Bruins AHL, Providence Bruins. Ale potem dodał, że „nikt nie powinien w tym momencie myśleć, że kiedykolwiek się zakwalifikował, a Bruinowie teraz to rozumieją”.

READ  Kendall Grafman przechodzi operację prawego barku

Kapitan Bruins Patrice Bergeronprosto Nick Foligno Trener Jim Montgomery poruszył sytuację z Millerem po porannej jeździe na nartach w Toronto przed meczem z Maple Leafs.

„Kultura, którą tu zbudowaliśmy, sprzeciwia się tego rodzaju zachowaniom” – powiedział Bergeron dziennikarzom. „Jesteśmy zespołem zbudowanym na postaciach i charakterze. To, co zrobił, jest nie do przyjęcia i nie trzymamy się tego. W tej szatni wszyscy mówimy o integracji, różnorodności i szacunku. To są słowa kluczowe i rdzeń wartości, które mamy.”

„Oczekujemy, że mężczyźni będą nosić tę koszulę jako wysokiej rangi ludzie, uczciwi i szanowani. Mamy nadzieję, że nastąpi wzrost i zmiany”.

Bergeron powiedział, że gdyby Miller był tym samym 14-latkiem, który nękał Meyera Croothersa, „nie byłby akceptowany, poszukiwany i mile widziany”. Powiedział, że kultura Bruinów się nie zmieni i że zmiany pochodzą „od jednostki”.

Foligno powiedział, że „trudno” było usłyszeć zespołowi po tym, jak dowiedział się, że Bruins podpisali kontrakt z Millerem.

– Nie będę cię okłamywał – powiedział Foligno. „Nie sądzę, aby ktokolwiek był zadowolony z tego, jak dumni jesteśmy, że jest to grupa, która tak bardzo dba o siebie, o to, jak się zachowujemy i jak traktujemy ludzi”.

Montgomery, który jest w swoim pierwszym sezonie w zespole, powiedział, że nie zna Millera, ale dodał, że to, co zrobił, było „aktem nienawiści” i że to od Millera zależy pokazanie wszystkim, że postępuje właściwie.

Kristen Shelton z ESPN przyczyniła się do powstania tego raportu