9 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dana White odwołuje konferencję prasową przed walką UFC 279 po tym, jak za kulisami wybuchł *** show

Dana White odwołuje konferencję prasową przed walką UFC 279 po tym, jak za kulisami wybuchł *** show

Konferencja prasowa przed walką dla UFC 279 została odwołana zaledwie chwilę po jej rozpoczęciu, gdy Dana White odłączyła wydarzenie z powodu kłótni między dwoma zawodnikami za kulisami.

„S*** show – Absolute s*** show tam z powrotem”, powiedział White, gdy tylko wszedł na scenę. „Zadawaj im pytania. Tam jest dużo szaleństwa.”

Konferencja prasowa faktycznie rozpoczęła się od zaledwie dwóch zawodników na podium, gdy Kevin Holland i Daniel Rodriguez odpowiedzieli na pytania mediów zamiast sześciu zawodników, którzy mieli pojawić się w czwartek.

Źródło, które rozmawiało z MMA Fighting po odwołaniu konferencji prasowej, stwierdziło, że „wystąpił chaos”, ale nie było żadnych dalszych szczegółów na temat tego, co faktycznie doprowadziło do incydentu.

White powiedział później dziennikarzom za kulisami, że bójka między Holandią a zawodnikiem głównego turnieju UFC 279, Khamzatem Chimaevem, wywołała pożar, który wybuchł w znacznie większym incydencie między sportowcami a ich obozami za kulisami.

Po tym, jak Holland i Rodriguez skonfrontowali się ze sceną i wyszli, White rozmawiał z pracownikami PR oraz ochroną, zanim zdecydował się zakończyć konferencję prasową prawie tak szybko, jak się zaczęła.

„To się nie wydarzy”, powiedział White sfrustrowanej publiczności. „Przepraszam wszystkich. Jestem tutaj na dziwnych wodach. To nigdy nie miało miejsca w historii tej firmy.

Uwierzcie mi, kiedy mówię wam, że to słuszna decyzja, aby nie robić teraz tej konferencji prasowej. Dla bezpieczeństwa wszystkich to właściwa decyzja. Przepraszam. Dziękuję za przybycie.”

White stwierdził później, że brak bezpieczeństwa za kulisami pozwolił na zagotowanie się niestabilnej sytuacji, co UFC zajmie się w przyszłości. Dodał, że incydent nie zagrozi walkom ani wydarzeniu, które ma miejsce w sobotni wieczór.