12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Twórca Spider-Mana 2, firma Insomniac Games, została zaatakowana przez Rhysida Ransomware

Twórca Spider-Mana 2, firma Insomniac Games, została zaatakowana przez Rhysida Ransomware

Twórca Spider-Mana 2, firma Insomniac Games, została zaatakowana przez Rhysida Ransomware

Gang ransomware publikuje paszporty programistów wraz z wewnętrznymi zrzutami ekranu niepublikowanego jeszcze oprogramowania Rosomak Gra.

Operator ransomware Rhysida opublikował ograniczone dane, które wydają się potwierdzać jego twierdzenie, że udało mu się zhakować twórcę gier wideo Insomniac Games.

Insomniac jest znany z dwóch nagród człowiek Pająk Games, a obecnie pracuje nad tytułem opartym na Marvel’s Rosomak.

A właściwie kilka szczegółów dotyczących tego, co nadchodzi Rosomak Gra mogła zostać uwzględniona w hackowaniu, ponieważ zrzut ekranu demonstracyjnego gry wydaje się być zawarty w danych potwierdzających włamanie gangu, wraz z grafiką postaci, która wydaje się być powiązana z innymi postaciami Marvela, które mogą pojawić się w grze.

Uwzględniono także kontrole paszportowe, które wydają się należeć do pracowników Insomniac, w tym co najmniej jednego byłego pracownika, który obecnie pracuje w Disneyu po zwolnieniu przez dewelopera dwa miesiące temu. Inny dokument osobisty wydaje się należeć do aktora głosowego, który podkładał głos Peterowi Parkerowi – alias człowiek Pająk – W ostatecznej wersji gry Yuri Lowenthal.

Inne dokumenty pokazane jako dowód włamania to wewnętrzne e-maile i podpisane poufne dokumenty.

Gang Rhysidy twierdzi, że Insomniac ma siedem dni przed opublikowaniem pełnego zestawu danych, ale obecnie prowadzi również aukcję danych, której cena wywoławcza wynosi 50 bitcoinów, czyli nieco ponad 2 miliony dolarów.

„Mając tylko 7 dni do wykorzystania, skorzystaj z okazji, aby licytować ekskluzywne, unikalne i imponujące dane” – oznajmiła Rhysida na swojej stronie z przeciekami.

„Otwórz portfel i przygotuj się na zakup ekskluzywnych danych. Sprzedajemy tylko jedną ręką, nie odsprzedajemy, a Ty będziesz jedynym właścicielem!”

Cyber ​​​​Daily skontaktował się z Sony Entertainment – ​​właścicielem Insomniac Games – z prośbą o komentarz.

READ  Gigabyte RTX 4090 jest już w sprzedaży w Hongkongu, na dwa tygodnie przed premierą