29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trwają plany budowy najwyższego budynku w Stanach Zjednoczonych, ale nie w Nowym Jorku

Trwają plany budowy najwyższego budynku w Stanach Zjednoczonych, ale nie w Nowym Jorku

Aktualności

Plany budowy najwyższego drapacza chmur w Stanach Zjednoczonych nabierają kształtu w nieoczekiwanym mieście: Oklahoma City.

Deweloperzy z firmy działającej na rynku nieruchomości modyfikują i tak już ambitne plany budowy chodnika w Bricktown Tower o kilkaset metrów, tak aby budynek osiągnął wysokość 500 metrów, co czyni go najwyższym w kraju. O sprawie poinformowała bezpłatna prasa Oklahoma City.

„Ta symboliczna podwyżka upamiętnia rok, w którym Oklahoma została uznana za 46. stan Stanów Zjednoczonych” – oznajmił Matteson Capital w oświadczeniu.

Początkowa prośba firmy dotyczyła tego, aby najwyższa z czterech wież budynku osiągnęła wysokość 550 metrów, co czyniłoby ją drugim najwyższym budynkiem w kraju, po Freedom Tower na Manhattanie.

Matteson Capital poinformował w poniedziałek, że zamierza zwrócić się do władz miasta o zmianę decyzji w sprawie budowy tego ogromnego projektu. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, będzie to piąty najwyższy budynek na świecie.

Bricktown Tower będzie najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych. Architekci AO
Władze miasta stwierdziły, że zmiana wysokości będzie wymagała zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Architekci AO
Jeśli powstanie, Bricktown Tower będzie piątym najwyższym budynkiem na świecie.

Plany budynku obejmują trzy wieże, każda o wysokości około 345 stóp, oraz czwartą wieżę, która wzniesie się na wysokość 500 metrów w niebo, dominując w skądinąd niczym niezwykłym panoramę Oklahoma City.

Projekt wielofunkcyjny rozciąga się na powierzchni 5 milionów stóp kwadratowych. Plany obejmują 1776 mieszkań, dwa hotele Hyatt, apartamenty mieszkalne i 110 000 stóp kwadratowych powierzchni do użytku komercyjnego i społecznego.

Według Matteson Capital na wyższych piętrach wieżowca znajdować się będzie restauracja i bar, a także taras widokowy.

Władze miejskie powiedziały jednak Oklahoma City Free Press, że firma będzie potrzebować urzędników miejskich, aby zmienili zagospodarowanie nieruchomości, a nie po prostu zwrócili się o zmianę.

Oklahoma City, liczące według spisu powszechnego z 2020 r. około 680 000 mieszkańców, jest jednym z Najszybciej rozwijające się miasta w Amerycew zeszłym roku wskoczyło na dwudzieste najbardziej zaludnione miasto w kraju.

READ  Cyfrowe pliki Crypto Lender Voyager na wypadek upadłości

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/01/23/news/plans-for-the-najwyższy-budynek-w-nas-are-underway-its-location-may-surprise-you/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium =site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania