20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trener Columbus Mike Babcock piłkarze zaprzeczają naruszeniu prywatności

Trener Columbus Mike Babcock piłkarze zaprzeczają naruszeniu prywatności

Trener Columbus Blue Jackets Mike Babcock i kapitan Boone Jenner zaprzeczyli zarzutom, że Babcock zachował się niewłaściwie i naruszył prywatność zawodników, gdy poprosił o pokazanie zdjęć na ich telefonach komórkowych.

Były zawodnik NHL Paul Bissonnette powiedział we wtorkowym wydaniu „Podcast Spittin’ Chicklets Jenner został poproszony o spotkanie wcześniej tego lata z Babcockiem, który poprosił o obejrzenie zdjęć z aparatu Jennera przed wyświetleniem ich za pośrednictwem AirPlay na ścianie jego biura.

„Podczas spotkania z naszymi zawodnikami i personelem poprosiłem ich, aby udostępnili zdjęcia rodzinne na swoich telefonach w ramach procesu lepszego ich poznania” – powiedział Babcock, który rozpoczyna swój pierwszy sezon za ławką rezerwowych Blue Jackets. Oświadczenie wydane przez zespół dzisiaj, we wtorek. „Nie było w tym absolutnie nic więcej. Sposób, w jaki został przedstawiony w podcaście „Spittin’ Chiclets”, był rażącym wprowadzeniem w błąd na temat tych spotkań i był niezwykle obraźliwy”.

Dodał: „Te spotkania były bardzo ważne i przydatne nie tylko dla mnie, ale także dla zawodników i personelu, a przedstawianie ich w ten sposób jest całkowicie nieodpowiedzialne i niedokładne”.

Jenner wydał za pośrednictwem zespołu własne oświadczenie, potwierdzając zamiary Babcocka.

„Podczas spotkania z Babs zapytał mnie o moją rodzinę, skąd pochodzę, o zbliżającym się ślubie i o sprawach związanych z hokejem” – Jenner stwierdziła w oświadczeniu. „Następnie zapytał mnie, czy mam zdjęcia mojej rodziny i chętnie się z nim podzieliłem. Pokazał mi zdjęcia swojej rodziny. Pomyślałem, że to wspaniałe pierwsze spotkanie i dobry sposób na rozpoczęcie budowania relacji. Rozdmuchanie tego do nieproporcjonalnych rozmiarów jest naprawdę rozczarowujące.”

To nie pierwszy raz, kiedy zachowanie Babcocka wobec graczy zostało poddane analizie.

READ  Sixers vs Celtics: Joel Embiid podpala Boston z 52 punktami

Jako trener Toronto Maple Leafs w latach 2015–2019 Babcock poprosił na prywatnym spotkaniu z Mitchem Marnerem, aby napastnik ocenił etykę pracy swoich kolegów z drużyny, a następnie ujawnił tę ocenę zespołowi. Inny były zawodnik, Johan Franzen, oskarżył Babcocka o słowne obelgi w ciągu dziesięciu lat gry w Detroit Red Wings.

Przeszłość Babcocka nie powstrzymała Columbusa przed zatrudnieniem go 1 lipca w miejsce zwolnionego wcześniej Brada Larsena. We wtorkowym wywiadzie dla ESPN napastnik Blue Jackets, Johnny Gaudreau, powiedział, że jego doświadczenia z Babcockiem są jedynie pozytywne i uważa, że ​​oskarżenia pod jego adresem są „szokujące”.

„Osobiście miałem z nim wspaniałe spotkanie” – powiedział Goudreau. „Musimy dzielić się wspólnymi sprawami, naszymi rodzinnymi zdjęciami. Byłem trochę zdenerwowany, gdy zobaczyłem, jak sobie z tym poradziliśmy i jak to wyszło… ale nic nie możesz na to poradzić. Przed nami wspaniały czas początku, odbyliśmy z nim wspaniałe spotkanie i nie mogę się doczekać wspólnej pracy.

Przynajmniej Bissonnette podtrzymuje to, co powiedział we wtorkowym podcaście.

„Powiedz Babsowi, żeby wystrzelił byki…” Bissonnette Opublikowano w X, wcześniej znany jako Twitter, odpowiedział na oświadczenie Babcocka. „Wystarczy od razu umieścić zawodników w pokoju trenerów i poprosić ich o podłączenie telefonów do trybu na żywo i przesłuchać ich. Wielu zawodników mi to potwierdziło.”