14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Olga Carmona: Hiszpańska gwiazda wściekła się, że niechciany pocałunek Luisa Rubialesa zniweczył zwycięstwo w Pucharze Świata Kobiet

Olga Carmona: Hiszpańska gwiazda wściekła się, że niechciany pocałunek Luisa Rubialesa zniweczył zwycięstwo w Pucharze Świata Kobiet

Patricia Perez Ferraro / Obrazy SOPA / Shutterstock

Carmona pokazuje swój medal zwycięzcy podczas finału Pucharu Świata Kobiet 20 sierpnia.CNN

Olga CarmonaHiszpański piłka nożna Gwiazda, która strzeliła zwycięskiego gola w Finał Pucharu Świata KobietPowiedziała, że ​​„złości ją to”. Luis RubialesNiechciany pocałunek jej koleżanki z drużyny, Jennifer Hermoso, rzucił cień na historyczne zwycięstwo drużyny.

Po tygodniach intensywnej krytyki Rubiales zrezygnować W niedzielę ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, stwierdzając, że „nie wniesie niczego pozytywnego”. [to RFEF or Spanish soccer]Jeśli pozostanie w tej roli.

Rozmawiam późnym wieczorem z hiszpańskim talk show El Hormiguero Carmona powiedziała w poniedziałek, że była „bardzo zła” z powodu faktu, że Rubiales pocałowała jej koleżankę Hermoso „w nieodpowiedni dzień”.

46-latka wcześniej przeprosiła i określiła pocałunek jako „wzajemny”. Hermoso zaprzeczył Twierdzenie to, mówiące, że się z tym nie zgadza lub nie respektuje.

„To smutne, że osiągnęliśmy coś historycznego, coś, czego osiągnięcie naprawdę wymaga dużo pracy, a zostało przyćmione tym, co wszyscy wiemy, że się wydarzyło” – powiedziała Carmona.

„Tak, denerwuje mnie to i myślę, że odtąd będą mówić o tym, jak jesteśmy mistrzami świata”.

Catherine Ifill/Getty Images

Hiszpańskie zawodniczki świętują zwycięstwo nad Anglią i zdobycie Pucharu Świata Kobiet.

Zapytana, czy rozmawiała z Hermoso, Carmona potwierdziła, że ​​nie.

Gwiazda Realu Madryt dodała: „Mamy bliskie relacje, ale rozumiem, przez co ona przechodzi, więc z nią nie rozmawiałem”. „Rozumiem, że to trudna sytuacja. Nikt nie lubi, gdy zwraca się na niego uwagę, bo coś takiego się zdarza. ”

Carmona był jednym z ponad 80 hiszpańskich piłkarzy, którzy podpisali list popierający Hermoso, w którym stwierdzono, że zawodnicy nie wrócą do kadry narodowej, „jeśli obecni liderzy nadal będą” na swoich stanowiskach.

READ  Kluby Premier League głosują za pięcioletnim limitem amortyzacji opłat transferowych

Carmona powiedziała, że ​​nie podjęła jeszcze decyzji, czy wróci po rezygnacji Rubialesa Trener Jorge Villeda Została zwolniona i zastąpiona przez Montse Tomé, pierwszą kobietę na tym stanowisku w historii, w ramach zmian w hiszpańskiej piłce nożnej.

„Cóż, było coś więcej niż rezygnacja Rubialesa, były też inne zmiany, mamy nowego trenera” – powiedziała Carmona. „Przede wszystkim musimy poczekać na listę rozmów, sprawdzić, czy się na niej znajdujesz, czy nie, i zobaczyć, co będzie dalej.

„Rezygnacja Rubialesa jest wciąż bardzo niedawna, miała miejsce dopiero wczoraj wieczorem, więc musimy przedyskutować to w grupie i zobaczyć, co się stanie”.

TF-Images/DevodyImages/Getty Images

Luis Rubiales złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej.

Reprezentacja Hiszpanii kobiet ma zagrać na wyjeździe ze Szwecją 22 września w ramach Ligi Narodów Kobiet. Zapytany w poniedziałek przez CNN, czy federacja kontaktowała się z zawodniczkami i czy potwierdziły, że zagrają, rzecznik federacji powiedział: „Nasz dział piłki nożnej kobiet pracuje nad tą sprawą od kilku dni. Rozmowy trwają”.

W poniedziałek UEFA wydała oświadczenie, w którym przyjęła do wiadomości rezygnację Rubialesa oraz „dyskurs publiczny” wokół niego i jego ostatnich działań. Podziękował także Rubialesowi za długie lata spędzone w europejskiej piłce nożnej.

Oświadczenie UEFA zostało wydane kilka godzin po tym, jak organ zarządzający gościł grupę kobiet, w tym dwukrotną zdobywczynię Złotej Piłki Alexię Putellas, na konferencji, której celem było stworzenie „niezależnego, instytucjonalnego głosu posiadającego wiedzę i doświadczenie” na tematy, w tym dobro zawodników. .

Była to Rada Piłki Nożnej Kobiet Spotkanie po raz pierwszy od chwili jego powstania na początku tego roku.

Rubialesowi nadal mogą zostać postawione zarzuty za swoje czyny podczas finału Pucharu Świata Kobiet. Zmartwiony były trener piłki nożnej został w piątek wezwany do złożenia zeznań przed hiszpańskim sądem krajowym jako podejrzany w śledztwie dotyczącym zarzutów napaści na tle seksualnym i stosowania przymusu.

READ  Punkty Michigan vs. Purdue, na wynos: Wolverines zajmują pierwsze i drugie miejsce w CFP, zdobywają drugi z rzędu tytuł Big Ten

Nastąpiło to po poniedziałkowych wydarzeniach w sprawie przyjęcia przez Sąd Krajowy skargi złożonej przeciwko Rubialesowi przez hiszpańskich prokuratorów.

Zaakceptuj Zażalenie prokuratora – w ramach hiszpańskiego procesu prawnego – pozwoliło sądowi rozpocząć gromadzenie dowodów, które, jak stwierdził, obejmowało zażądanie od mediów nagrań wideo z wydarzenia oraz zeznań zaplanowanych na piątek.