22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trener Celtics, Aimee Odoka, może zostać zbanowany za naruszenie zasad drużynowych

Trener Celtics, Aimee Odoka, może zostać zbanowany za naruszenie zasad drużynowych

Źródło ligowe potwierdziło w środę wieczorem, że trener Celtics Emi Odoka stanie w obliczu zakazu za złamanie polityki zespołu. Źródło podało, że dyscyplina prawdopodobnie zostanie wkrótce ustalona, ​​ale odmówiło wchodzenia w szczegóły statusu Odoki.

Athletic poinformował wczesnym rankiem w czwartek, że 45-letnia Odoka miała nieodpowiednią intymną i konsensualną relację z kobietą z personelu. Odoka jest zaręczona z aktorką Nią Long od 2015 roku, a para ma 11-letniego syna.

Według ESPN, Celtics rozważają jednoroczne zawieszenie.

Po trudnym starcie, w którym Celtics ryzykowali przegraną w play-off w zeszłym sezonie, Odoka poprowadził drużynę do finałów NBA w swoim pierwszym sezonie jako trener NBA i zajął czwarte miejsce w głosowaniu na trenera roku. Zdobył zaufanie i szacunek swoich graczy poprzez swój wymagający, zdyscyplinowany i odpowiedzialny styl.

Nie jest jasne, który asystent Celtics zastąpi Odokę, jeśli zostanie przerwany. Oczywistym wyborem był Will Hardy, główny trener Bostonu w zeszłym sezonie, ale w czerwcu został mianowany głównym trenerem jazzu. Ben Sullivan prowadził drużynę Boston Summer League w Las Vegas w lipcu i był asystentem Bucksów, kiedy zdobyli tytuł NBA w 2021 roku. awans w End na stanowisko ławkowe w zespole Odoka tego lata.

Po zdobyciu dwóch tytułów NBA w czerwcu zeszłego roku, Celtics dodali weteranów Malcolma Brugdona i Danilo Galinari do swojej listy utalentowanych młodzików zbudowanych wokół Jasona Tatuma z pierwszej drużyny All-NBA. Boston stał się później faworytem do wygrania mistrzostw.

Ale ostatnie tygodnie były pełne wstrząsów.

Gallinari zniszczył Ligę Mistrzów AFC, grając we Włoszech w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Koszykówce i oczekuje się, że opuści cały sezon. Następnie Celtics ogłosili we wtorek, że Robert Williams, który zeszłej wiosny był nieobecny przez miesiąc po rozdarciu łąkotki, będzie miał drugą operację na lewym kolanie i będzie nieaktywny przez 4-6 tygodni.

READ  Ciara błyszczy w pomarańczowym kombinezonie, gdy dołącza do swoich dzieci z Russellem Wilsonem na konferencji prasowej w Denver

Teraz sytuacja Odoki sprawiła, że ​​sprawy stały się jeszcze bardziej niespokojne. Celtics mają zorganizować dzień dla mediów w poniedziałek przed otwarciem obozu treningowego w Auerbach Center we wtorek.


Z Adamem Himmelsbachem można skontaktować się pod adresem [email protected]. Śledź go na Twitterze Umieść tweeta.