22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Tortured Poets Oath” bije rekord odtwarzania w Spotify

„Tortured Poets Oath” bije rekord odtwarzania w Spotify

Taylor Swift zapisała się w historii Spotify dzięki swojemu nowemu wydawnictwu „The Tortured Poets Department”, stając się pierwszym albumem, który przekroczył 200 milionów odtworzeń w ciągu jednego dnia. różnorodny może wyłącznie ujawnić.

Do osiągnięcia tego doszło niecałe 24 godziny po premierze, co sugeruje, że po podliczeniu ostatecznych wyników liczba ta może być jeszcze wyższa. Swift ma teraz trzy najczęściej odtwarzane albumy jednego dnia, a poprzednie rekordy to „Midnights” i „1989 (Taylor Version)”.

Dodatkowo dzięki „Poets” Swift stała się najczęściej odtwarzanym artystą w ciągu jednego dnia w historii Spotify. Wcześniej pobiła swój rekord jako najczęściej odtwarzana artystka w ciągu jednego dnia, kiedy w październiku ubiegłego roku ukazał się album „1989 (Taylor's Version)”.

Jeszcze przed wydaniem „Poets” Swift biła rekordy Spotify, ponieważ jej strona odliczania albumów stała się najczęściej zapisanym albumem w historii Spotify zaledwie dzień przed jego pojawieniem się.

Początkowo „Poets” miał być albumem zawierającym 16 utworów, na którym gościnnie wystąpili Post Malone i Florence + the Machine. Przed wydaniem albumu nie wydano żadnych singli i niewiele było wiadomo na temat tego, co zapowiadano przed dniem premiery. Jednak dwie godziny po tym, jak utwór trafił do serwisów streamingowych, Swift ujawniła, że ​​ma asa w rękawie i dorzuciła dodatkowe 15 piosenek, co dało całemu projektowi 31 utworów.

„W ciągu ostatnich kilku lat napisałam wiele torturowanych wierszy i chciałam się tym wszystkim z wami podzielić, więc oto druga część TTPD: The Anthology i 15 kolejnych piosenek” – napisała na Instagramie historia nie jest już moja… jest cała twoja.”