29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tomografia komputerowa pokazuje, że kabel Apple Thunderbolt 4 za 130 dolarów może być tego wart – Ars Technica

Tomografia komputerowa pokazuje, że kabel Apple Thunderbolt 4 za 130 dolarów może być tego wart – Ars Technica

Zbliżenie / Złącze kablowe Apple Thunderbolt 4 (USB-C) Pro we wzmocnionej, uziemionej metalowej obudowie (po lewej) i jednoczęściowy moduł odciążający kabel z zaciskaniem (po prawej).

Kiedy Apple w końcu przeszło na USB-C, zrobiło to bardzo podobnie do Apple. Obejmuje to złożenie Kabel Thunderbolt 4 (USB-C) Pro, 130 USDJeden kosztuje 160 dolarów, jeśli potrzebujesz pełnych 3 metrów. Czy pojedynczy kabel, przedmiot, którego funkcją jest przesyłanie zasilania i danych w niezauważalny sposób, może być wart aż tyle pieniędzy?

Lumafield, producent przemysłowych tomografów komputerowych zorientowanych na produkcję, Zbadał to pytanie w trzech wymiarach. Po zeskanowaniu najlepszego kabla Apple, a Model Amazon Essentials za 10 dolarówi kable USB-C kosztujące 5,59 i 3,89 USD, Lumafield nie miał konkretnej odpowiedzi poza „kupujemy kable, które spełniają nasze potrzeby” i że „jest dużo miejsca na inteligentną inżynierię i wydajną produkcję” w pozornie konkretnej specyfikacji jak USB-C.

Możemy jednak powiedzieć, że jeśli Twoim celem jest zakup jednego kabla, który wytrzyma nadużycia, będzie działał z mocą i szybkością transmisji danych dzisiaj i w miarę przyszłości w przyszłości, a także usunie kable z listy rzeczy, które mogą być problemem? Zdjęcia z Lumafield pokazują, dlaczego kabel Alpha firmy Apple może być tego wart.

24 szpilki, płyta 9-warstwowa, stal nierdzewna

the Przemysłowa maszyna rentgenowska Neptune CT Ma szerokość 6 stóp i kosztuje 75 000 dolarów rocznie w ramach standardowej umowy, która obejmuje zaawansowane oprogramowanie do obrazowania i diagnostyki oraz wsparcie. Umieszczając w środku kabel Apple Thunderbolt 4 Pro USB-C, Neptune mógł dosłownie zobaczyć wszystko, co się do niego zbliża. Możesz też na to spojrzeć, na Wersja internetowa Voyagera Lumafielda.

Korzystając z promieniowania i przekładnika prądowego, widać, że kabel Apple ma 24 styki, z których każdy jest zamontowany osobno na zespole płytki drukowanej. Kołki te przechodzą przez „las ślepych i zakopanych przejść” lub linie komunikacyjne biegnące między elementami, zarówno w wewnętrznych warstwach (ślepe), jak i czasami całkowicie w nich (zakopane). Aby niezawodnie osiągnąć znamionową szybkość przesyłania danych wynoszącą 40 Gb/s, należy zachować szczególną ostrożność. Równoległe linie rozciągające się od linii wokół krzywej są ustawiane jako „oscylacje”, wyrównując odległość do śledzenia po wewnętrznym torze.

READ  Halo Infinite krótko nazywa kosmetyki tematyczne Juneteenth „Bonobo”

Całość jest zamknięta w twardym plastiku i osadzona na osłonie ze stali nierdzewnej, która jest całkowicie połączona ze złączem i jednoczęściowa, zaciśnięta z ośmiu stron w miejscu, w którym przewód styka się ze złączem. Kabel jest, według słów Lomafielda, „niesamowitym dziełem precyzyjnej inżynierii”.

Kabel za 5 dolarów, wycofany z oferty Amazona, wydaje się być kablem za 5 dolarów.

Kabel za 5 dolarów, wycofany z oferty Amazona, wydaje się być kablem za 5 dolarów.

Kable nieprofesjonalne

Kabel Apple ma wyższą ocenę niż większość innych kabli USB-C, jakie można kupić i obsługuje Thunderbolt 4, USB 4, 40 Gb/s i moc 100 W. Być może jednak zastanawiasz się, jak inny może być kabel o niskiej wartości znamionowej i cenie. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej, chociaż czasami nie jest to kolejność cena/projekt, o której myślisz.

Spójrz na mnie Kabel AmazonBasicso mocy znamionowej 60 W i szybkości transmisji danych 480 Mb/s, było o połowę mniej pinów, a osiem z tych 12 pinów zostało przełączonych, zamiast być przesyłanych indywidualnie do PCBA. Jest metalowa osłona, mniej agresywne odciążenie i całkowicie uziemiona obudowa. Posiada niezbędne części do jego klasyfikacji.

Są też kable w cenie poniżej 10 dolarów i tak wyglądają. Jeden kabel za 5 dolarów – od czasu wycofania go z oferty Amazon – nie ma ekranowania, ma nieuziemioną, niewzmocnioną konstrukcję, gumowe odciążenie, a jego styki biegną bezpośrednio do przewodów, bez podkładki pomiędzy nimi. Wydaje się również, że nie jest w stanie zapewnić prędkości, o których twierdzi. Kabel o wartości około 4 dolarów ma to, z pełnymi 24 pinami, co może być solidniejszym połączeniem, chociaż niektóre są używane tylko do podłączenia zasilania.

Możesz użyć programu w przeglądarce, aby uzyskać pełny widok X/Y/Z i obrót 3D każdego kabla W lokalizacji Lomafield. Kabel za 130 dolarów może nie wydawać ci się tego wart, ale wnętrze drogiego kabla jest czasami wypełnione czymś więcej niż tylko gorącym powietrzem.

READ  Microsoft twierdzi, że Xbox przegrywa wojny konsolowe od 2001 roku

Obraz aukcji autorstwa Lumafield