28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szum wokół Switcha 2 osiąga swój szczyt wraz z premierą oryginalnej gry Nintendo Nukes na YouTube

Szum wokół Switcha 2 osiąga swój szczyt wraz z premierą oryginalnej gry Nintendo Nukes na YouTube

Nintendo Switch zostało po raz pierwszy zaprezentowane w trzyminutowym zwiastunie opublikowanym w serwisie YouTube 20 października 2016 r. Siedem lat później Nintendo udostępniło wideo prywatnie, ponownie rozbudzając entuzjazm fanów w związku z długo oczekiwaną zapowiedzią Nintendo Switch. Przełącznik 2a także niszcząc przy tym ważną część historii.

I znikało Po raz pierwszy zauważono na forum gier ResetEra, a użytkownicy żartowali, co to może oznaczać, w tym czy ujawnienie Switcha 2 może być teraz nieuchronne. Wydaje się to niestety bardzo mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę Nintendo Powtarzające się nalegania Nie będzie miała żadnego nowego sprzętu do omówienia aż do rozpoczęcia kolejnego roku podatkowego w kwietniu 2024 r. Firma ma jeszcze dwie duże gry do sprzedania w tym roku: Cud Super Mario Bros I Remake RPG Super Mario. Nintendo zazwyczaj nie lubi odwracać uwagi od jednego produktu, nagle ogłaszając inny.

Oryginalny Switch zaprezentowany na rok 2016 Było to godne uwagi z wielu powodów. W przeciwieństwie do Wii U, które zostało zaprezentowane na czerwonym dywanie podczas targów E3 2011, Nintendo polegało na jednym zwiastunie na YouTube, aby wszyscy byli podekscytowani premierą swojej następcy. Zamiast szczegółowo opisywać wszystkie funkcje nowej ręcznej konsoli hybrydowej, fani mogli obejrzeć film przedstawiający urządzenie w akcji, na którym obie postacie bawią się samotnie w swoich salonach, a wieczorem siedzą przy stołach piknikowych obok boiska do koszykówki .

W filmie ukazano Switcha jako maszynę zapewniającą przenośność i towarzyskość, czego przykładem jest obecnie niesławny spektakl hipsterów grających… Super Mario Odyseja Na imprezie na dachu w mieście. Ostatecznie uzyskał ponad 50 milionów wyświetleń. I tutaj A Prześlij go ponownie przez GameSpot:

GameSpot

READ  8 arcymistrzów kwalifikuje się do olimpijskich finałów e-sportu w Singapurze

Dlaczego więc Nintendo nagle to usunęło? Czy firma stara się pozbyć starszego marketingu, aby podobnie nazwany Switch 2 nie musiał z nim konkurować w algorytmicznej otchłani SEO współczesnego Internetu? A może po prostu odmówili odnowienia praw licencyjnych do Piosenka o białym dżinsie Używany w przyczepie? Zwykle z tego właśnie powodu usuwane są z YouTube materiały marketingowe dotyczące gier wideo, choć nie do końca wiadomo, dlaczego Nintendo miałoby porzucić najpopularniejszą reklamę na rzecz konsoli, która wciąż sprzedaje się w milionach egzemplarzy rocznie, zwłaszcza że sezon świąteczny 2023 tuż tuż.

Nintendo nie odpowiedziało natychmiast na prośby o komentarz.

Switch był nieoczekiwanym dobrodziejstwem dla Nintendo, wyrzucając je z gry Mówimy o desperackiej fuzji z innymi firmami technologicznymi Po porażce Wii U, Wii U powraca do rywalizacji o pozycję czołowego producenta konsol pod względem ekskluzywnych produktów, wygody, przystępności cenowej i prostej zabawy. Wielu postrzega ujawnienie Switcha nie tylko jako krzykliwe ogłoszenie, ale jako ważną część dziedzictwa firmy i historii gier w ogóle.

„Nintendo musi podjąć niezbędne kroki, aby wideo z ujawnienia Switcha pozostało na jego kanałach na zawsze”. ćwierkanie Były szef treści społecznościowych Nintendo of America, Kit Ellis. „Mogą się z tym nie zgodzić, ale to ważna część historii gier wideo. Czas zmienić podejście do takich rzeczy, teraz, gdy powstaje ich oficjalne muzeum”.

Jeśli chodzi o to, co to oznacza w kontekście rychłej zapowiedzi Switcha 2, czy jakkolwiek Nintendo nazwie następną konsolę, wydaje się jasne, że firma w końcu przygotowuje się do kolejnej premiery. Wiele raportów Panele deweloperskie Switch 2 na targach Gamescom udowodniły, że kolejny sprzęt Nintendo jest już prezentowany partnerom deweloperskim za zamkniętymi drzwiami. Nawet jeśli do oficjalnego ogłoszenia pozostało jeszcze kilka miesięcy, na tym etapie kolejne przecieki wydają się nieuniknione. Miejmy nadzieję, że niezależnie od możliwości Switcha 2, niezależnie od tego, czy będzie to rozdzielczość 4K, czy kompatybilność wsteczna, nadal będziemy mogli świętować to na powierzchni.

READ  Capcom Showcase 2023: Wszystkie nowości i zwiastuny

Korekta z 18.10.2023 o 11:12 ET: Piosenka wykorzystana w oryginalnym zwiastunie ujawniającym Switch nie została wyprodukowana przez Imagine Dragons.