28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tom Lockyer jest stabilny po zatrzymaniu akcji serca, które doprowadziło do odwołania meczu Luton Town z Bournemouth

Tom Lockyer jest stabilny po zatrzymaniu akcji serca, które doprowadziło do odwołania meczu Luton Town z Bournemouth

Kapitan Luton Town, Tom Lockyer, jest stabilny i przebywa w szpitalu po zatrzymaniu akcji serca na boisku podczas meczu Premier League z Bournemouth.

Lockyer (29 lat) upadł bez nikogo w pobliżu w 59. minucie meczu i przed przeniesieniem na nosze musiał skorzystać z pomocy medycznej.

Następnie sędzia Simon Hooper wyprowadził obie drużyny z boiska na stadionie Vitality w Bournemouth, zanim mecz został później przerwany.

Luton powiedział później, że ich zespół medyczny potwierdził, że Lockyer doznał zatrzymania akcji serca na boisku, ale zareagował, gdy został zniesiony na noszach.

Klub dodał, że Lockyer przeszedł dalsze leczenie na boisku, zanim został przeniesiony do szpitala, gdzie jego stan jest stabilny i przejdzie dalsze badania. Jest z nim jego rodzina.

Lockyer otrzymał pomoc na boisku, zanim został zniesiony na noszach (Mike Hewitt/Getty Images)

„Wszyscy mamy nadzieję i modlimy się za naszego kapitana i dowódcę Toma Lockyera, który na szczęście zareagował i został zabrany do szpitala” – czytamy w oświadczeniu Luton.

„Na tym etapie nie znamy pełnego zakresu tego, co się wydarzyło i jakie są kolejne kroki, ale dziękujemy Bournemouth i personelowi medycznemu obu stron za natychmiastową reakcję, która była absolutnie niesamowita.

„Przykro nam wszystkim obecnym kibicom, że gracze obu drużyn nie byli w stanie kontynuować meczu po tym, jak ich ukochany kolega i przyjaciel wyszli w ten sposób, a personel nie był w stanie kontynuować sędziowania. mecz.” W takich okolicznościach musiałem sobie poradzić z sytuacją.

„Dziękujemy wszystkim za wspaniały aplauz i śpiewanie imienia Lux na stadionie w tak trudnym momencie.

„Teraz nadszedł czas, aby wszyscy gracze, pracownicy i kibice zjednoczyli się, jak zawsze to robimy, i zaoferowali naszą miłość i wsparcie Tomowi i jego rodzinie. Nasze myśli są z nim i z nimi wszystkimi. „

W momencie zdarzenia obie drużyny były na wyrównanym poziomie, a Dominic Solanke wyrównał dla gospodarzy w drugiej połowie po wczesnym golu Elijaha Adebayo dla Luton. Angielska Premier League nie wydała jeszcze oświadczenia na temat statusu meczu po jego odwołaniu.

Piłkarze Luton oklaskują kibiców na stadionie Vitality po odwołaniu meczu z Bournemouth (Mike Hewitt/Getty Images)

Lockyer już wcześniej doznał nagłego wypadku medycznego 12 minut przed decydującym meczem o mistrzostwo na Wembley w maju zeszłego roku, kiedy został zniesiony na noszach po udzieleniu mu pomocy przez personel medyczny po tym, jak upadł, gdy nikogo nie było w pobliżu.

READ  Punkty Steelers kontra Colts: Kenny Pickett napędza Pittsburgh do zwycięstwa w „Monday Night Football”

Po tym incydencie Lockyer został natychmiast zabrany do szpitala, a Lawton potwierdził wkrótce potem, że odpowiedział. Opuścił szpital cztery dni później, zanim w lipcu podpisał nowy kontrakt z Luton przed inauguracyjnym sezonem Premier League.

Obrońca przeszedł pomyślnie operację i otrzymał pozwolenie na treningi z kolegami z drużyny w okresie przygotowawczym. Na kanałach klubowych powiedział, że cierpi na „migotanie przedsionków”, które NHS opisuje jako powodujące „nieregularne i często szybkie tętno”.

Lockyer rozpoczął w tym sezonie 15 z 17 meczów drużyny Luton w Premier League, w tym odwołany teraz mecz z Bournemouth.

Lockyer urodził się w Cardiff i jest reprezentantem Walii, który od debiutu w 2017 roku rozegrał dla swojego kraju 16 meczów.

Awansował po szczeblach kariery w Bristol Rovers, debiutując w pierwszym składzie w 2012 roku i rozegrawszy dla tej drużyny 285 występów w ciągu siedmiu lat, zanim odszedł do Charlton Athletic. Lockyer spędził jeden sezon w Charlton, występując w 43 meczach w Championship, zanim dołączył do Luton w 2020 roku.

Od tego czasu Lockyer rozegrał dla drużyny Luton 117 występów i odegrał kluczową rolę w wywalczeniu przez nią awansu do Premier League w zeszłym sezonie.

Głębiej

Emocjonalny awans Luton do Premier League: „Wygraj 4 szafki”

(Mike Hewitt/Getty Images)