29 kwietnia, 2024

Fani Detroit Pistons zmęczeni nowym zawstydzeniem: „Fire Troy Weaver”

Detroit Pistons odnieśli 23 porażki z rzędu, po tym jak w sobotę w pierwszej połowie ponownie złożyli jaja przeciwko Milwaukee Bucks, pokonując w finale 146:114. W historii NBA istniały tylko dwie drużyny Najdłuższa seria porażek w jednym sezonie.

W pierwszej połowie Pistons przegrali z Bucksami 81:56 po kolejnej nieudanej próbie z obu stron boiska. Obrona nie sprawiała żadnego problemu Milwaukee, które w pierwszej połowie trafiało z skutecznością na poziomie 59,6%, a w 25 próbach trafiło 11 trójek.

Pistons byli o krok za pierwszą kwartą, tracąc w pierwszej kwarcie 23 punkty. Bucks prowadzili 17-6 przez pierwsze pięć minut, a o 5:55 podwyższyli do 24-10. Trzy minuty przed końcem kwarty Pistons zmniejszyli deficyt do 12, ale Milwaukee zakończyło kwartę serią 14-3 i prowadziło różnicą 23 punktów.

Druga kwarta była bardziej zacięta, gdyż tempo strzelań Pistons uległo poprawie, ale Bucks nadal strzelali do woli. Bucks powiększyli prowadzenie do 30 punktów w pierwszych minutach drugiej kwarty po tym, jak Bobby Portis znęcał się nad Detroit podczas kilku wypadów na linię rzutów wolnych. Pistons utrzymali prowadzenie poniżej 30 punktów przez resztę kwarty, ale nie wykazali wystarczających oznak cudownego powrotu, ani razu w drugiej połowie nie zbliżyli się na więcej niż 18 punktów.

Podobnie jak w przypadku wypadku samochodowego, ludzie nie mogą odwrócić wzroku. Nieudolność Pistons przyciągnęła wiele uwagi, a sobotni minim nie był wyjątkiem. Zszokował świat NBA Najgorsza drużyna w lidze W drodze do swojej 23. porażki z rzędu:

Zmiana musi nadejść: Pistons są pozbawieni nadziei. W sporcie zawodowym nie ma nic gorszego.