14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tiger Woods wycofuje się z PGA Championship

Tiger Woods wycofuje się z PGA Championship

Następnie Cameron Young, wschodząca młoda gwiazda PGA Tour, i Bubba Watson, 43-letni mistrz Masters, odpadli z prowadzenia.

Po zakończeniu gry w sobotni wieczór 27-latek, grając w swoim drugim dużym turnieju golfowym, pewnie i odważnie, odzyskał prowadzenie w tabeli liderów. Po trzeciej rundzie 69 wejdzie do rundy finałowej w niedzielę z przewagą trzech uderzeń nad Zalatoresem i Matthew Fitzpatrickiem z Anglii.

Pereira, po potknięciu się w połowie rundy, przeskoczył innych rywali w trzeciej rundzie z kolejnymi wróblami na dołkach 13 i 14. Następnie, mając 18. zielony pas pełen wiwatów, zakończył swój dzień zatonięciem 27-metrowego latające kopnięcie, aby przejść do dziewięciu pod niższym o mistrzostwo.

Pereira, numer 100 na świecie, nie jest znanym nazwiskiem w profesjonalnym golfie, ale w tym roku miał na swoim koncie trzy występy w pierwszej dwudziestce na PGA Tour i trzykrotny zwycięzca na Korn Ferry Tour, największym torze turnieju w niższej lidze.

Zalatoris miał wyboisty start w sobotę, strzelając czwórkę nad 39 w pierwszej dziewiątce, ale udowodnił, że rozwiązuje niektóre ze swoich problemów, strzelając kamienistą 73.

Po złapaniu pierwszych dwóch dołków Fitzpatrick miał pięć do końca biegu, by trafić 67.

Young, którego ojcem jest David Young, długoletni zawodowy golfista w Sleepy Hollow Country Club na przedmieściach Nowego Jorku, wyreżyserował spóźnioną szarżę, gdy wykorzystał 296-metrowy dołek Par 4 17, aby przejechać przez green i zrobić krótką przejażdżkę. Mając cztery wróble w biegu, Young strzelił 67 i był czwarty z pięcioma kijami.

READ  Chris Horner: Jumbo-Visma poparł Seppa Kossa w Vuelta a España z powodu protestów publiczności i koszmaru PR