29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

The Guardian oskarża Microsoft o zniszczenie jej reputacji po niesmacznej ankiecie dotyczącej sztucznej inteligencji

The Guardian oskarża Microsoft o zniszczenie jej reputacji po niesmacznej ankiecie dotyczącej sztucznej inteligencji

Ponad trzy lata po tym, jak Microsoft zlikwidował swoje działy informacyjne i zastąpił swoją pracę sztuczną inteligencją i automatyzacją algorytmiczną, treści generowane przez jego systemy nadal zawierają poważne błędy, które mogły lub powinny były zostać stłumione przez zaangażowanie człowieka. Dzisiaj, Stróż Oskarżony Firma nadszarpnęła swoją reputację ankietą zatytułowaną „Insights by AI”, która pojawiła się w Microsoft Start obok opiekun fabuła W sprawie śmierci kobiety czytelnicy proszeni są o głosowanie na temat tego, jak umarła.

Stróż Choć ankietę usunięto, szkody już zostały wyrządzone – napisał. W ankiecie poproszono czytelników o głosowanie, czy kobieta popełniła samobójstwo, została zamordowana, czy też zmarła przypadkowo. Komentarze pod artykułem sprzed pięciu dni wskazują, że czytelnicy są zdenerwowani, a niektórzy wyraźnie uważają, że za zaistniałą sytuację odpowiedzialni są autorzy tej historii.

krawędź Dostałem zrzut ekranu z ankietą Stróż.

Zrzut ekranu przesłany przez Stróż Ankieta zatytułowana „Insights by AI” wyraźnie to pokazuje.
Zrzut ekranu: Strażnik

W sierpniu przewodnik turystyczny Microsoft Start, najwyraźniej wygenerowany przez sztuczną inteligencję, zalecał wizytę Bank Żywności w Ottawie W Ottawie w Kanadzie „na czczo”. Geoff Johns, starszy dyrektor w firmie Microsoft, stwierdził, że historia nie została stworzona przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji, ale „poprzez połączenie technik algorytmicznych z weryfikacją ludzką”. Skontaktowaliśmy się z firmą Microsoft, aby dowiedzieć się więcej na temat tej sprawy.

Stróż Dyrektor generalna Guardian Media Group, Anna Batson, napisała w liście do szefa Microsoftu Brada Smitha, że ​​„wyraźnie niewłaściwa” ankieta wygenerowana przez sztuczną inteligencję spowodowała „znaczną szkodę wizerunkową” zarówno placówki, jak i jej dziennikarzy. Dodała, że ​​dostrzega „ważną rolę, jaką odgrywają solidne ramy praw autorskich” w zapewnianiu dziennikarzom możliwości decydowania o sposobie prezentacji ich twórczości. Zwróciła się do Microsoftu o zapewnienie, że przed użyciem „eksperymentalnej technologii sztucznej inteligencji w dziennikarstwie lub obok niego” uzyska zgodę tego punktu sprzedaży oraz że Microsoft zawsze będzie wyraźnie informował, kiedy będzie w tym celu korzystał ze sztucznej inteligencji.

READ  NVIDIA GeForce RTX 4080 i RTX 4070 Ti oficjalnie dobiegają końca

Zaktualizowano 31 października 2023 o 12:40 ET: Posadzone StróżWiadomość do Microsoftu.