16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pięć wspaniałych gier RPG typu horror, w które możesz zagrać podczas Halloween

Pięć wspaniałych gier RPG typu horror, w które możesz zagrać podczas Halloween

Świetne horrory RPG są trudniejsze do znalezienia, niż myślisz. Pomimo sprytnych innowacji, takich jak statystyki zdrowego rozsądku, projektanci gier RPG nadal przedkładają miecze i magię ponad wszystko inne (wystarczy zapytać fanów science fiction). Nie oznacza to, że nie ma w Internecie przerażających gier RPG. Niezależnie od tego, czy jest to surowy horror psychologiczny, czy tradycyjne wilkołaki i wampiry, w tym gatunku RPG można znaleźć mnóstwo horroru. Oto pięć świetnych gier RPG, w które możesz zagrać w ten najstraszniejszy dzień w roku w Halloween.

Wampir: Maskarada – Bloodlines

Troika było trafnie nazwanym studiem RPG. Pod przewodnictwem twórców Fallouta Tima Kaine’a i Leonarda Boyarsky’ego, którzy później pracowali nad The Outer Worlds, Troika stworzyła trylogię klasycznych gier RPG – Arcanum: Of Steamworks, Magic Obscura, The Temple of Elemental Evil i Vampire: The Masquerade – Bloodlines.

W momencie premiery Bloodlines stanowiło zaledwie połowę gry, było pełne błędów i ukrytej zawartości. Ale braki w dopracowaniu nadrabiał ambicją, zanurzając cię w politykę wampirów lub pozwalając ci wcielić się w Nosferatu wędrującego kanałami pod Los Angeles. Fani zajęli się resztą, tworząc serię rozległych poprawek, które rozwiązywały wiele najbardziej palących problemów.

Najstraszniejszą misją w Bloodlines jest prawie na pewno The Ghost Haunts at Midnight, która wysyła graczy do niesamowitego Ocean House – hotelu nawiedzonego przez bardzo aktywnego ducha. Nie będę ci tego psuł, ale będziesz chciał zagrać na tym poziomie przy zgaszonym świetle.

Parasite Eve odpowiada na pytanie: „Co by było, gdyby Resident Evil było grą RPG?”

Wigilia pasożytnicza

Pierwsze pięć minut „Parasite Eve” to przedstawienie operowe, które porywa wszystkich. To nastrój, który dość dobrze podsumowuje arenę tamtej epoki: dramatyczny, trochę burzliwy i w dużej mierze eksperymentalny. Gra sama w sobie odpowiada na pytanie: „A co by było, gdyby Resident Evil było grą RPG?” Kontynuacja powieści o tym samym tytule, w której początkująca policjantka Aya Priya walczy ze zmutowanymi potworami w całym Nowym Jorku i przedstawia odmianę aktywnego systemu czasu, z którego słynął wówczas Square.

READ  Samsung ujawnia datę premiery Galaxy A54 5G, która pojawi się jeszcze w tym miesiącu

Żeby było jasne, Parasite Eve jest w dużej mierze wytworem swoich czasów. To niezgrabna, niezręczna gra, w której często trudno jest połączyć survival horror i odgrywanie ról, ale warto w nią zagrać, ponieważ niemal przywołuje ducha Square Enix z końca lat 90. i ponieważ po prostu nie ma zbyt wielu takich gier. Stare rysunki również zaprzeczają niektórym bardzo przerażającym dziełom sztuki. W tamtym czasie nikt nie robił „kinowego RPG” lepiej niż Squaresoft, a pokręcone mutacje Parasite Eve sprawiały, że Halloween był koszmarem.

Aomori

Omori to gra RPG, w której horror tkwi we wspomnieniach, emocjach i albumie ze zdjęciami, który wydaje się wesoły, ale jest mroczniejszy niż się wydaje. Oparta na komiksie internetowym Omori jest bardzo podobna do Earthbound, ale zawiera motywy winy, izolacji i depresji. Ujmijmy to w ten sposób: Ziemia jest ciemna, ale Aomori też ciemny. Oscyluje pomiędzy rysowaniem kredkami a prawdziwym życiem, z wieloma przeciwnikami opartymi na kalamburach jako wrogami. Wydaje się to dość niewinne, ale nawet szczęśliwe chwile są zabarwione poczuciem strachu. Jeśli chcesz, możesz całkowicie wycofać główną bohaterkę do jej własnego umysłu. Omori nie jest pierwszą grą nawiązującą do tradycji Yume Nikki, OG wśród surrealistycznych gier RPG typu horror, ale z pewnością jest jedną z najlepszych.

Shin Megami Tensei: Dziwna podróż

Większość gier Shin Megami Tensei zawiera przynajmniej odrobinę horroru, ale Strange Journey może być najbardziej niepokojąca ze wszystkich. Uosabia egzystencjalny horror zagłady i paranoję z „Coś” Johna Carpentera, gdy zespół międzynarodowych naukowców coraz głębiej zagłębia się w przerażające zjawisko znane jako Schwartzwelt. Jak można się spodziewać po grze SMT, Schwartzwelt jest opanowany przez różnego rodzaju demony, ale prawdziwym potworem jest człowiek. Oryginalną grę Strange Journey trudno obecnie znaleźć – a Redux na 3DS nie jest przyzwoitym zamiennikiem, biorąc pod uwagę kiepską oprawę graficzną i prostą mechanikę – ale warto ją wyśledzić. Dzięki oszałamiającej grafice i wyjątkowemu przemierzaniu lochów jest to bez wątpienia jedna z najlepszych – i jedna z najbardziej niepokojących – gier z serii.

READ  Twitter ujawnia „najwięcej tweetów o grach” w pierwszej połowie 2022 r.

Pokemony
Pokemony

Drugi czarny Pokemon

Na długo przed oficjalną premierą Pokémon Black istniał Pokémon Black – opowieść o przerażającej paście o niepokojącej wersji ukochanego potwora zbierającego RPG, którego odkryto na pchlim targu. Zapada w pamięć, ponieważ wydaje się bardzo realny i opisuje wersję gry, którą można wiarygodnie stworzyć przy użyciu prawdziwych mechanik gry. Jeśli nie czytałeś tej historii Powinieneś to sprawdzić tutaj. Konkluduje:

Nie jestem pewien, jakie motywy kierowały twórcą tego hacka. Nie był on szeroko rozpowszechniany, więc prawdopodobnie nie miał na celu zysku finansowego. W przypadku przemytu zrobiono to bardzo dobrze.

Wygląda na to, że próbował przekazać wiadomość; Chociaż wygląda na to, że jestem jedynym odbiorcą tej wiadomości. Nie jestem do końca pewien, co to było – nieuchronność śmierci? Daremność tego? Być może po prostu próbował wprowadzić śmierć i ciemność do dziecięcej zabawy. Tak czy inaczej, ta gra dla dzieci dała mi do myślenia i doprowadziła do płaczu.

Wraz z wydaniem prawdziwego Pokémon Black, ta wersja stała się znana jako Pokemon Creepy Black i została wiernie odtworzona przez fanów jako prawdziwa poprawka hackerska. To doskonała opowieść o duchach, która ukoi Twoje kości podczas najstraszniejszego dnia w roku i będzie świadectwem kreatywności fanów Pokemonów.

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz jakieś rady? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na adres @the_katbot.