12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tesla wprowadza Model Y Standard Range AWD dla pracowników od 60 000 USD z pewnymi ulepszeniami

Tesla wprowadza Model Y Standard Range AWD dla pracowników od 60 000 USD z pewnymi ulepszeniami

Tesla wprowadziła na rynek model Y Standard Range AWD w cenie od 60 000 USD, ale na razie udostępnia ją tylko pracownikom.

Pochodzi z kilkoma ulepszeniami.

Na zeszłotygodniowym wydarzeniu Cyber ​​Rodeo, Tesla dostarczyła swoje pierwsze samochody Model Y wyprodukowane w Teksasie.

Zauważyliśmy, że to dziwne, że Tesla nie ujawniła żadnych szczegółów, takich jak specyfikacje i ceny, na temat nowej wersji elektrycznego SUV-a.

Jest wyposażony w nowe ogniwa 4680 i technologię strukturalnego zestawu akumulatorów, co daje w rezultacie zupełnie inny samochód o różnych specyfikacjach w nowym Modelu Y.

Jednak Tesla nigdy nie wystawiła tego nowego modelu na sprzedaż, a wszystko, co o nim wiemy, pochodziło z zgłoszenia EPA, które ujawniło, że ma on 279 mil zasięgu i przekładnię z napędem na wszystkie koła. Jest określany jako „AWD Standard Y Range Model”.

Podejrzewaliśmy, że Tesla w tej chwili rozdaje samochód pracownikom tylko w ramach wewnętrznych umów, co wyjaśnia, dlaczego nie pojawił się na swojej stronie internetowej.

Teraz możemy to potwierdzić.

Elektryczny Potwierdziła pracownikom Tesli, że producent poinformował ich 9 kwietnia, że ​​na razie sprzedaje nowy Model Y wewnętrznie i trafi do sprzedaży stałym klientom w nadchodzących tygodniach.

Jego cena początkowa wynosi 59 990 USD, czyli 3000 USD mniej niż Y Long Range AWD, który ma 330 mil szacowanego zasięgu EPA.

Zgodnie z uzyskaną komunikacją pracownika ElektrycznyPrzyspieszenie od 0 do 100 km/h w pięć sekund, czyli nieco wolniej niż model Y Long Range na 4,8 sekundy.

Oprócz zmian w układzie napędowym, nowy model Y zbudowany w Teksasie ma również kilka nowych funkcji, w tym magnetyczny podłokietnik w konsoli środkowej i integralny bagażnik.

Tesla przekazała pracownikom swoich pierwszych 20 modeli Y podczas imprezy w zeszłym tygodniu i oczekuje się, że będzie kontynuować dostawy do pracowników, którzy zamówili samochód w nadchodzących tygodniach, zanim zostanie włączony do internetowego konfiguratora wraz z kalifornijskimi wersjami dalekosiężnymi i wyczynowymi .


Subskrybuj Electrek na YouTube, aby otrzymywać ekskluzywne filmy i zasubskrybuj notacja dźwiękowa.