1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje rosły, ponieważ inwestorzy oczekują na środową decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych

Kontrakty terminowe na akcje rosły, ponieważ inwestorzy oczekują na środową decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w środę rano, ponieważ inwestorzy czekają na ostatnią decyzję Rezerwy Federalnej o podwyżce stóp procentowych w celu stłumienia inflacji, która ma zostać wydana w środę.

Średnie kontrakty futures na Dow Jones Industrial wzrosły o 112 punktów, czyli o 0,33%. Kontrakty terminowe powiązane z S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,35% i 0,38%.

Akcje wzrosły Drugi dzień regularnego handlu we wtorki napędzany jest przez a Raport o inflacji jest chłodniejszy niż oczekiwano. Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie wyniósł 7,1% w ciągu roku, mniej niż wzrost o 7,3% oczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Dow Jones. Wzrost o 0,1% w stosunku do poprzedniego miesiąca również był poniżej oczekiwań.

Sygnał, że inflacja osiągnęła szczyt, był pozytywny dla akcji, ponieważ oznacza, że ​​Fed może być o krok od zaprzestania podnoszenia stóp procentowych lub przejścia do cięć, które mogłyby napędzać akcje.

W środę bank centralny zakończy grudniowe posiedzenie i ogłosi ostatnią podwyżkę stóp procentowych. Inwestorzy w dużej mierze oczekują wzrostu o 50 punktów bazowych – czyli o pół punktu procentowego – mniejszego wzrostu po czterech prostych podwyżkach o 75 punktów bazowych. Punkt bazowy to jeden procent.

Przewodniczący Jerome Powell również będzie przemawiał w środę, dostarczając więcej wskazówek na temat tego, co ma przyjść z Fed w 2023 r. Na wcześniejszych spotkaniach w tym roku inwestorzy byli wrażliwi na język Powella, interpretując jego ton jako jastrzębi lub gołębi.

„Oczywiście rynek myśli, że nastąpi zwrot lub pauza, to właśnie widzieliśmy dzisiaj” – powiedział Steve Grasso, dyrektor generalny Grasso Global, w programie „Fast Money” CNBC. „jeśli [Powell] Załóż na to mokrą czapkę, a rynek się sprzeda”.

Posiedzenie Fed jest ostatnim w tym roku. Kolejne posiedzenie banku centralnego zaplanowano na okres od 31 stycznia do 1 lutego 2023 r.

READ  Rosyjski Bank Centralny radykalnie podniósł stopy procentowe, starając się wesprzeć spadek wartości rubla