26 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tata Steel do Infosys: indyjskie firmy wycofują się z Rosji

Tata Steel do Infosys: indyjskie firmy wycofują się z Rosji

Tata Steel, jeden z największych indyjskich producentów stali, powiedział w środę, że „podjął świadomą decyzję o zaprzestaniu prowadzenia interesów z Rosją”.

Spółka będąca jednocześnie jednym z największych producentów stali w Polsce EuropaMa plan, aby zapewnić jak najmniejsze zakłócenia w swojej działalności.
„Wszystkie nasze zakłady produkujące stal w Indiach, Wielkiej Brytanii i Holandii otrzymały alternatywne dostawy surowców, aby zakończyć ich zależność od Rosji”, dodał w oświadczeniu. oświadczeniebez prezentowania Wszelkie inne szczegóły.

Tata Steel jest częścią Tata Group, jednego z największych międzynarodowych konglomeratów w Indiach.

Ogłoszenie już kilka dni później Infosys (INFY)Jedna z największych indyjskich firm technologicznych powiedziała, że ​​rozpoczęła przenoszenie działalności poza Rosję.
Salil Parekh, dyrektor generalny Infosys reporterzy zeszły tydzień.

„Udzielamy również pomocy w rehabilitacji przesiedleńców i sprawdzamy, czy mogą pracować w niektórych naszych lokalizacjach w Europie Wschodniej, gdy przenoszą się do innych obszarów geograficznych” – dodał.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Dziesiątki firm Z całego świata zawiesili, porzucili lub ograniczyli swój biznes w Rosji.

Zamknij linki

Operacje zatrzymane przez indyjski Giganci korporacyjni pojawiają się w czasie, gdy New Delhi on jest Podobno zwiększyła zakupy rosyjskiej ropyObecnie jest sprzedawany z ogromną zniżką z powodu zachodnich sankcji.
W przeciwieństwie do Zachodu, kraj Azji Południowej – który od dawna utrzymuje stosunki z Moskwą – Nie nałożył sankcji na Moskwę i W tym miesiącu wstrzymał się od głosowania za usunięciem Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ. więcej niż 50% sprzętu wojskowego kraju Pochodzi z Rosji.

Podczas gdy Stany Zjednoczone nadal próbują Pociągając świat za surowymi sankcjami gospodarczymi wobec Moskwy, Indie również nie wycofały się z zakupów rosyjskiej ropy lub gazu energetycznego i broniły swojej pozycji, wskazując na ciągłe uzależnienie Europy od importu z Rosji.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział na początku tego miesiąca, że ​​„Indie muszą podjąć własne decyzje dotyczące tego, jak sobie poradzą” z rosyjską wojną na Ukrainie.

READ  Wybuch instalacji Freeport LNG zwiększył presję na globalne dostawy

Główny dyplomata USA zauważył, że „stosunki Indii z Rosją rozwijały się przez dziesięciolecia, w czasie, gdy Stany Zjednoczone nie były w stanie być partnerem Indii”.

Ale „czasy się zmieniły” – dodał Blinken. I Stany Zjednoczone „mogą i chcą być preferowanym partnerem Indii”.

Manvina Suri z New Delhi przyczyniła się do powstania tego raportu.