30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CNN+ zostanie zamknięte pod koniec kwietnia

CNN+ zostanie zamknięte pod koniec kwietnia

Firma powiedziała, że ​​klienci CNN+ „otrzymają proporcjonalny zwrot opłat abonamentowych”.

Decyzja została podjęta przez nowy zarząd po tym, jak dawna spółka macierzysta CNN, WarnerMedia, połączyła się z Discovery, tworząc Warner Bros. Odkrycie na początku tego miesiąca.

Wizja poprzedniego zespołu zarządzającego CNN+ jest sprzeczna z planem dyrektora generalnego Warner Bros. Discovery, David Zaslav, aby pomieścić wszystkie marki firmy w ramach jednej usługi przesyłania strumieniowego. Niektóre programy CNN+ mogą w końcu być kontynuowane przez tę usługę. Inne programy zostaną przeniesione do głównej sieci telewizyjnej CNN.

„Na złożonym rynku nadawczym konsumenci oczekują prostoty, kompleksowej usługi, która zapewnia lepsze wrażenia i większą wartość niż oferty samodzielne, a dla firmy bardziej zrównoważony model biznesowy, który będzie napędzał nasze przyszłe inwestycje w doskonałe dziennikarstwo” JP Perrett, Discovery’s szef transmisji na żywo, powiedział w oświadczeniu.

„Mamy przed sobą bardzo ekscytujące możliwości w dziedzinie transmisji na żywo, a CNN, jeden z najważniejszych światowych aktywów o dobrej reputacji, odegra tam ważną rolę” – dodał Perrett.

Perrett i nowy dyrektor generalny CNN Chris Licht powiadomili pracowników o decyzji na spotkaniu w czwartek po południu. Licht szczerze powiedział personelowi, że to „wyjątkowo dziwna sytuacja”.

Setki pracowników CNN+ może stracić pracę. „Wszyscy pracownicy CNN+ będą nadal otrzymywać wynagrodzenie i świadczenia przez następne 90 dni, aby badać możliwości w CNN, CNN Digital i gdzie indziej w rodzinie Warner Bros. Discovery” – powiedział Licht w wewnętrznej notatce.

Dodał, że pracownicy, którzy nie zostali wchłonięci nigdzie indziej w firmie, otrzymają co najmniej pół roku wypowiedzenia służby.

Agent hosta CNN+, który ma organizować cotygodniowy program w serwisie streamingowym, opisał program sieciowy swoich klientów jako stojący przed niepewną przyszłością. „Wszystko jest ustalane później” – powiedziała osoba.

Ale agent dodał, że sieć dołożyła wszelkich starań, aby było jasne, że jest zaangażowana w znalezienie ról dla hostów CNN+.

READ  Te obszary Stanów Zjednoczonych są tego lata „wysoce” narażone na awarie

„To był niezwykle udany start”, powiedział Licht podczas spotkania z pracownikami w stylu ratusza, ale po prostu nie było zgodne z planami nowo połączonej firmy.

„To nie twoja wina, że ​​wyciągnąłeś spod siebie dywanik” – powiedział, przysięgając zminimalizować wpływ na pracowników.

Pracownik CNN+ w City Hall opisał to uczucie jako „całkowity szok”, który przerodził się w rozpacz.

„Na początku ludzie byli naprawdę przerażeni” – wyjaśnił osoba, która poprosiła o zachowanie anonimowości, aby szczerze opisać sytuację. „A potem, pod koniec spotkania, zrobiło się smutno. Każda drużyna zebrała się razem”.

Podczas City Hall Perrett wyrażał frustrację „poprzednim kierownictwem” CNN, którym do lutego kierował Jeff Zucker, oraz WarnerMedia, którym kierował Jason Keeler do początku kwietnia.

„Części z tego można było uniknąć”, powiedział, ale „poprzednie kierownictwo postanowiło kontynuować” planowaną premierę CNN+ w marcu, pomimo zbliżającej się fuzji.

Usługa przesyłania strumieniowego została uruchomiona zaledwie dwa tygodnie przed zakończeniem fuzji WarnerMedia-Discovery, ku rozczarowaniu kierownictwa Discovery, które miało inną strategię, ale nie mogło legalnie komunikować się z kierownictwem CNN, zanim umowa stała się oficjalna.

w Warner Bros. Discovery ma miliardy dolarów zadłużenia, z czego większość wynika z transakcji fuzji firmy, a kierownictwo jest pod presją, aby znaleźć 3 miliardy dolarów oszczędności, których oczekuje od nich Wall Street.

Wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za CNN+ i wszystkie cyfrowe biznesy CNN, Andrew Morse, który ściśle współpracował z Kilarem i Zuckerem, opuści firmę po okresie przejściowym.

W notatce dla pracowników Morse opisał swoje dziewięć lat w CNN jako „fantastyczną podróż” i powiedział: „Kiedy firma wkracza w ekscytujący okres zmian, jasne jest, że wizja przyszłości nowego kierownictwa różni się od tej zostaliśmy podarowani. W porządku, to część zmiany.

Licht powiedział w Ratuszu, że chce, aby Morse został, ale uszanował tę decyzję.

READ  Akcje TSMC spadły w Tajpej o prawie 7% w związku z obawami dotyczącymi globalnych perspektyw chipów

W komunikacie prasowym firma poinformowała, że ​​Alex MacCallum, główny produkt i dyrektor generalny CNN+, będzie kierował CNN Digital i współpracował z Lichtem „w celu określenia przyszłej strategii przywództwa”.

W czwartkowe popołudnie pracownicy CNN+ mieszkający na 16. piętrze Hudson Yards, centrali sieci w Nowym Jorku, popijali whisky i wino do nawiązywania kontaktów.

Decyzja o zamknięciu CNN+ zaledwie kilka tygodni po jej uruchomieniu oznaczała oszałamiający koniec serwisu wiadomości strumieniowych. Kierownictwo określiło aplikację jako najważniejszą premierę od czasu, gdy Ted Turner założył CNN w 1980 roku.

CNN przelało setki milionów dolarów na nową aplikację do przesyłania strumieniowego i przyciągnęło do niej największe talenty z innych sieci, w tym Kasie Hunt z NBC i Chris Wallace z Fox News.

Usługa przesyłania strumieniowego zawierała godziny codziennych programów na żywo i cotygodniowych programów.

Ten program będzie płynął do końca miesiąca.