26 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Republikanie proszą zarząd Twittera o prowadzenie rejestrów występu Muska

Republikanie proszą zarząd Twittera o prowadzenie rejestrów występu Muska

Reprezentant Jim Jordan, R-Ohio, bierze udział w konferencji prasowej z członkami Klubu Lekarzy GOP po spotkaniu Konwencji Republikańskiej Izby Reprezentantów w Kapitolu Stanów Zjednoczonych w środę, 19 stycznia 2022 r.

Tom Williams | CQ-Roll Call, Inc. | Obrazy Getty

Prosi grupę 18 członków Izby Reprezentantów Republikanów Świergot Zarząd do przechowywania wszystkich zapisów związanych z Elona MuskaZaproponował kupno firmy i potencjalne śledztwo w Kongresie, jeśli partia odzyska większość tej jesieni.

W wiadomościach udostępnionych wyłącznie CNBC, Republikanie Izby Sądownictwa poprosili przewodniczącego Twittera Bretta Taylora i innych członków zarządu o zachowanie wszelkich wiadomości z oficjalnych lub osobistych kont, w tym za pomocą oprogramowania szyfrującego, które odnoszą się do badania Twittera.

„Ponieważ Kongres nadal bada Big Tech i jak najlepiej chronić prawa do wolności słowa Amerykanów, ten list służy jako uroczysta prośba, aby zachował wszystkie zapisy i materiały związane z ofertą Muska na zakup Twittera, w tym badania Twittera i odpowiedzi na to. oferty i oceny udziałów akcjonariuszy przez Twittera w związku z ofertą Muska” – czytamy w liście, którego liderem jest członek ratingu Jim Jordan, R.O.

Użytkownik powinien interpretować niniejsze Powiadomienie o przechowywaniu jako instrukcję podjęcia wszelkich uzasadnionych kroków w celu zapobieżenia zniszczeniu lub zmianie, celowo lub w wyniku zaniedbania, wszystkich dokumentów, komunikatów i innych informacji, w tym informacji elektronicznych i metadanych, które odpowiadają lub potencjalnie odpowiadają na dochodzenie. Ten Kongres”.

Wniosek sugeruje, że jeśli Republikanie odzyskają większość w Izbie Reprezentantów w wyborach śródokresowych w 2022 r., mogą wszcząć śledztwo w sprawie Twittera, zwłaszcza jeśli firma odmówi przyjęcia oferty od Muska, dyrektora generalnego Tesla i SpaceX. Pod kontrolą republikanów Izba Sądownictwa Izby Reprezentantów może podjąć decyzję o wezwaniu akt dotyczących wewnętrznych obrad Rady Dyrektorów.

To nie pierwszy raz, kiedy Twitter zwrócił na siebie uwagę republikańskich prawodawców.

READ  „To szaleństwo”: agenci nieruchomości opisują chaos na gorącym rynku wynajmu w Nowym Jorku

Platforma stała się punktem centralnym dla niektórych konserwatywnych członków, którzy oskarżyli Twittera o nieuczciwe usuwanie lub modyfikowanie postów ze względów ideologicznych. Twitter temu zaprzeczył i twierdzi, że stosuje standardy oparte na własnych wytycznych dla społeczności.

W liście do Taylora z piątku ustawodawcy napisali: „Decyzje dotyczące przyszłego zarządzania Twitterem będą niewątpliwie wynikiem dyskursu publicznego w Stanach Zjednoczonych i mogą prowadzić do wznowienia wysiłków na rzecz ustawodawstwa promującego utrzymanie wolności słowa w Internecie Między innymi reakcja zarządu na Elona Muska zaoferowała zakup Twittera, a zewnętrzny sprzeciw wobec roli Muska w przyszłości Twittera jest niepokojący”.

Twitter również stał się przedmiotem krytyki republikańskiej w październiku 2020 r., Kiedy był Zakazane linki do historii z New York Post który twierdził, że syn Joe Bidena, Hunter, podczas gdy jego ojciec był wiceprezesem, próbował przedstawić ojca starszemu dyrektorowi ukraińskiej firmy, w której pracował. Rzecznik kampanii prezydenckiej Bidena powiedział w momencie publikacji artykułu, że takie spotkanie nigdy się nie odbyło i że Washington Post „nigdy nie pytał kampanii Bidena o krytyczne elementy tej historii”.

Świergot Powiedziała Chociaż zakazał linków do historii, ponieważ naruszał politykę dotyczącą materiałów zhakowanych i zawierał dane osobowe, takie jak adresy e-mail, naruszył również swoje zasady. Jack Dorsey, ówczesny dyrektor generalny, powiedział, że „błędem” było ukrywanie linków do historii i powiedział, że Twitter zaktualizował swoją politykę, aby to odzwierciedlić. Ta próba nasiliła krytykę prawicy na Twitterze, a wielu z nich uważało, że firma niesłusznie ukrywała tę historię z powodów ideologicznych.

Rzecznik Twittera nie był od razu dostępny do komentowania.

Poniżej znajdują się wiadomości skierowane do zarządu Twittera: