12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ta mechaniczna klawiatura ma imponujący ekran pod klawiszami

Ta mechaniczna klawiatura ma imponujący ekran pod klawiszami

Jeśli uważasz, że diody LED RGB tańczące na klawiszach klawiatury rozpraszają uwagę, możesz odwrócić wzrok od nadchodzącej mechanicznej klawiatury Finalmouse. Centrum FinalMouse ogłaszać Saturday to mechaniczna klawiatura z własnym wyświetlaczem, który wyświetla animowane obrazy przez półprzezroczyste nasadki klawiszy i klawisze, zapewniając wygląd równie olśniewający, co rozpraszający.

Finalmouse jest znany z tworzenia Mysz komputerowa ze szczegółowymi projektami Dostępność jest często ograniczona. Zwykle trafia do graczy komputerowych, którzy szukają czegoś wyjątkowego i ekskluzywnego w swoim zestawie. Teraz Finalmouse ogłasza swoją pierwszą klawiaturę, która przenosi szczegółowy projekt na nowy poziom.

Finalmouse nie udostępnił wielu szczegółów na ekranie poniżej przełączników Centerpiece. Nie znamy na przykład jego dokładnego rozmiaru, jasności, rozdzielczości ani częstotliwości odświeżania. Mówi się jednak, że wyświetlacz jest zasilany przez „interaktywne skórki” wykorzystujące Unreal Engine 5. Nie jest jasne, z iloma skórkami wystartuje Centerpiece, ale w swoim wideo Finalmouse pokazał różnorodne możliwości, od pływania ryb koi uciekających po naciśnięciu klucz do efektu falującej wody, pasącego się lwa i animacji 3D.

klawiatury mechaniczne to jedne z najbardziej konfigurowalnych urządzeń peryferyjnych, jakie można znaleźć, ale Finalmouse Centerpiece jest jaśniejszy niż większość, nawet ROG Strix Flare II Animate firmy Asus, który może pochwalić się 312 konfigurowalnymi mini diodami LED.

Widzieliśmy mechanika Konsole z wyświetlaczem Blisko klawiszy sprzed, ale środkowy ekran widżetu jest z przodu i na środku. W związku z tym mogliśmy postrzegać animacje jako dość rozpraszające, szczególnie dla osób bezdotykowych maszynistek i osób grających w gry rywalizacyjne. Mądrze, pokrętło jasności z boku klawiatury pozwala wyłączyć ekran.

Co ciekawe, Finalmouse twierdzi, że Centerpiece korzysta z własnego procesora i karty graficznej, więc włączenie monitora nie zużywa zasobów podłączonego systemu.

READ  Najlepsze oferty na gry: baterie do Steam Deck, tani Civ 6 Deck i nie tylko

Zgłaszający się twórcy Finalmouse mogą przesyłać skórki do grania na ekranie Centerpiece i mieć możliwość zarabiania na nich. Nie podano jednak żadnych dalszych szczegółów. Ogłoszenie Finalmouse mówi, że ludzie będą mogli przesyłać wariacje centralnego elementu do użytku za pośrednictwem aplikacji Finalmouse Steam o nazwie The Freethinker Portal, która umożliwia użytkownikom Centerpiece pobieranie projektów i przełączanie się między maksymalnie trzema za pomocą dedykowanego klawisza z boku klawiatury.

Mówi się, że centralny element jest oparty na tym, co Finalmouse nazywa stosem szkła DisplayCircuit. Jak można sobie wyobrazić, szkło nie jest materiałem często używanym w klawiaturach mechanicznych. Wewnątrz aluminiowej ramy powinien być odpowiednio chroniony; Chociaż wciąż jest wiele pytań o trwałość i jak to wszystko działa. Finalmouse oczywiście twierdzi, że klawiatura jest wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać intensywne użytkowanie.

Co więcej, firma twierdzi, że szklany stos jest otoczony uszczelkami, co zapewnia „akustykę pisania i wrażenie niepodobne do niczego innego”. Ogłoszenie Finalmouse mówiło, że profil dźwiękowy klawiatury został opisany (nigdy nie wspomniano przez kogo) jako „miękkie marmurkowe krople deszczu”, ale wystarczy, że sami to usłyszymy, aby wiedzieć na pewno, że to dobrze.

Zobacz ekran pod innym kątem.
Zbliżenie / Zobacz ekran pod innym kątem.

Oprócz dzikiego wyświetlacza w klawiaturze zastosowano również mechaniczne przełączniki oparte na liniowych przełącznikach Black Ink firmy Gateron. Klucz Gateron ma 4 mm skoku i waży 60 g. Finalmouse powiedział, że klawisze na środkowej klawiaturze mają działać szybciej i mają „nieco” inne specyfikacje podróży. Firma będzie również sprzedawać wersję klawiatury Przełączniki analogowe wykorzystujące czujniki efektu Hallaaby użytkownicy mogli sami wybrać punkt aktywacji klawisza (gdzieś w obrębie całkowitego skoku przełącznika).

Centralny element, ze ściętą konstrukcją, dziwnym wyglądem (w tym nasadki klawiszy z nadrukowanymi tylko legendami z boku) i wysoką ceną, będzie ograniczony do tych, którzy szukają odważnego akcesorium do komputera, aby zmienić i kontrolować swoje ustawienia i zachować siebie, lub być może widzów online , zachwycony. Finalmouse powiedział, że klawiatura będzie dostępna na początku przyszłego roku za 349 USD.

READ  Gran Turismo 7 nie może działać przez około jeden dzień, gdy serwer nadal nie działa

Możesz obejrzeć film Finalmouse pokazujący efekty centralnego elementu poniżej:

Ujawniono centralną klawiaturę FinalMouse.