28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Former labor secretary on how Biden administration can combat inflation

Światowe rynki spadają po ciężkim tygodniu na Wall Street; Jen spadł do najniższego poziomu od dwóch dekad

The kawka (INDU) Spadł 880 pipsów lub 2,5% w piątek. The Standard & Poor’s 500 (SPX) obsada 2,7% i Nasdaq (NDX) Spadł o około 3%. Indeks cen towarów i usług konsumenckich w USA wzrósł w maju o 8,6%, budząc obawy, że Rezerwa Federalna Będzie musiał działać bardziej agresywnie, aby spróbować okiełznać podwyżkę cen.
Największe odczucie fali wstrząsów było w poniedziałek w Azji. Japonia Nikki (N225) Zamknął się o 3%, a jen spadł do najniższego poziomu od ponad 20 lat. Japońska waluta gwałtownie spadła w ostatnich miesiącach z powodu silnego dolara i wyjątkowo luźnej japońskiej polityki pieniężnej.

Bank Japonii i rząd ostrzegły w rzadkim wspólnym oświadczeniu w piątek, że obawiają się gwałtownych spadków, wskazując na możliwą interwencję Tokio w celu powstrzymania spadku.

jen Nie była to jedyna azjatycka waluta, która doświadczyła gwałtownego spadku. Rupia indyjska spadła do rekordowo niskiego poziomu 78,2 w stosunku do dolara amerykańskiego na początku handlu.

Gdzie indziej w Azji, Hongkongu Powiesić Seng (HSI) W poniedziałek spadł o 3,4 proc. Koreański indeks Kospi spadł o 3,5%. Chiny Łódź szanghajska (schcombe) Spadł o 0,9%.
w Europie i Francji CWC 40 (CWC 40) Spadł o 2,47% we wczesnym handlu, podczas gdy Niemcy Dax 30 (Dax) Spadł o 2,3%. The FTSE 100 (UKX) Funt spadł o 1,8%, podczas gdy funt spadł do 1,22 USD po pojawieniu się nowych danych Gospodarka brytyjska Kontraktacja drugi miesiąc z rzędu w kwietniu.

W Stanach Zjednoczonych kontrakty terminowe Dow spadły o 1,9% o godzinie 5.20 czasu wschodniego. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 2,3%, a kontrakty terminowe Nasdaq o 2,9%.

„Kacowi po piątkowych danych o CPI w USA nie pomogły obawy, że Chiny cofną część swojego ponownego otwarcia gospodarczego, ani bardziej ryzykowne dane gospodarcze w Wielkiej Brytanii”, powiedziała strateg Societe Generale, Kate Jukes, w notatce badawczej.

READ  Awaria SVB to „pisemny przypadek„ złego zarządzania ”

Kilka dzielnic Szanghaju stanęło w obliczu kolejnej tymczasowej blokady w weekend, ponieważ władze rozpoczęły masowe testy zaledwie kilka dni po złagodzeniu ograniczeń Covid dotyczących większości z 25 milionów mieszkańców.

Władze największej dzielnicy Pekinu Chaoyang ogłosiły w czwartek zamknięcie wszystkich lokali rozrywkowych, zaledwie kilka dni po zezwoleniu na ich ponowne otwarcie.

Nicole Goodkind z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu