18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dziesiątki firm i małych grup biznesowych popierają amerykańską ustawę mającą na celu powstrzymanie dużych firm technologicznych

Dziesiątki firm i małych grup biznesowych popierają amerykańską ustawę mającą na celu powstrzymanie dużych firm technologicznych

WASHINGTON (Reuters) – Dziesiątki firm i firm wysyłają w poniedziałek list do senatorów USA, wzywając ich do poparcia ustawy mającej na celu powstrzymanie największych firm technologicznych, takich jak Amazon.com. (AMZN.O) i alfabet (GOOGL.O) Google.

Demokratyczna senatorka USA Amy Klobuchar i prawodawcy obu partii powiedzieli w zeszłym tygodniu, że mają głosy Senatu potrzebne do uchwalenia przepisów blokujących platformy technologiczne, w tym Apple (AAPL.O) i Facebook, od faworyzowania własnej działalności biznesowej na swojej platformie.

Firmy wspierające ten środek, w tym Yelp, Sonos, DuckDuckGo i Spotify, opisały go jako „umiarkowany i rozsądny rachunek, który bezpośrednio dotyczy dobrze udokumentowanych nadużyć popełnianych przez największe platformy internetowe”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Inni sygnatariusze to American Booksellers Association, American Independent Business Alliance, Institute for Local Self-Reliance i Kelkoo Group.

Organizacje wezwały Senat do uchwalenia ustawy, twierdząc, że zaktualizuje przepisy antymonopolowe, aby mniejsze firmy miały przestrzeń do konkurowania.

Logo Amazon, Apple, Facebook i Google w obrazie kolażu/pliku

Klobuchar powiedziała w zeszłym tygodniu, że wierzy, że ma 60 głosów w Senacie potrzebnych do zakończenia debaty i przejścia do głosowania nad ostatnim paragrafem. Podobny projekt ustawy jest w Izbie Reprezentantów.

Oczekuje się, że Senat zagłosuje nad ustawą latem tego roku, prawdopodobnie już pod koniec czerwca, według dwóch źródeł zaznajomionych z tą sprawą. Źródła podały, że oczekuje się, że Izba Reprezentantów będzie głosować nad wersją Senatu. Czytaj więcej

Amazon.com, Izba Handlowa i inne miały na celu tę akcję. Czytaj więcej

Giganci technologiczni twierdzą, że ustawa zagrozi popularnym produktom konsumenckim, takim jak Mapy Google i AmazonBasics, i utrudni firmom ochronę bezpieczeństwa i prywatności ich użytkowników.

Amazon skrytykował ustawę, mówiąc w Post na blogu Ustawa zagraża dwóm rzeczom, które amerykańscy konsumenci najbardziej kochają w Amazon: szerokiemu wyborowi i niskim cenom, które są możliwe dzięki otwarciu naszego sklepu dla zewnętrznych partnerów handlowych, oraz obietnicy szybkiej i bezpłatnej wysyłki za pośrednictwem Amazon Prime.

(Raportowanie Diane Bartz) Montaż przez Chrisa Reese

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.