25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Straszne, szybkie październikowe wydarzenie Apple na komputery Mac: jak oglądać i czego się spodziewać dziś wieczorem

Straszne, szybkie październikowe wydarzenie Apple na komputery Mac: jak oglądać i czego się spodziewać dziś wieczorem

Kredyty obrazkowe: Justin Sullivan/Getty Images (synteza w TechCrunch)

niespodzianka! Apple organizuje w tym roku kolejne wydarzenie. Mówi się, że kilka problemów w łańcuchu dostaw pokrzyżowało plany ogłoszenia dodatkowych urządzeń podczas wydarzenia poświęconego iPhone’owi 15 w zeszłym miesiącu. Chociaż w ubiegłych latach firma zdecydowała się na opublikowanie ostatniej rundy ogłoszeń za pośrednictwem komunikatów prasowych, tym razem organizuje osobne wydarzenie — które odbędzie się dziś wieczorem o 22:00. 17:00 PT/20:00 ET.

Firma rozesłała zaproszenia na Scary Fast 24 października, co doprowadziło do spekulacji, że takie wydarzenie, które Apple zorganizuje w październiku, może sygnalizować długo oczekiwaną premierę nowego komputera stacjonarnego. Należy jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do kilku ostatnich dni, nie ma tu żadnego elementu osobistego. Jest to zatem wiadomość merytoryczna, ale być może nie na tyle merytoryczna, aby wymagać od ludzi podróżowania z całego świata.

Zdarzenie to jest również niezwykłe pod względem czasu rozpoczęcia. Zamiast o 10:00 czasu PT we wtorek rano, jest godzina rozpoczęcia 17:00 PT/20:00 ET Poniedziałkowy wieczór – wigilia Wszystkich Świętych, jeśli można. Jak zawsze najszybszym i najłatwiejszym sposobem śledzenia (oczywiście oprócz dodawania zakładek do TechCrunch) jest odwiedzenie strony Strona wydarzeń Apple. Jak zwykle Apple udostępni także transmisję strumieniową za pośrednictwem YouTube. Ten ma tendencję do nieco pozostawania w tyle za drugim, jeśli takie rzeczy są dla ciebie ważne.

Jeśli chodzi o to, czego można się spodziewać tym razem, oprócz oczywistych podtekstów Halloween, wyrażenie „Scary Fast” najprawdopodobniej odnosi się do nowych chipów. Tymczasem zarówno srebrne logo Apple na zaproszeniu, jak i efekt AR, który zamienia je w narzędzie Finder, wyraźnie wskazują, że mamy tu do czynienia z nowymi Macami.

Kredyty obrazkowe: jabłko

Zatem najbardziej logicznymi nagłówkami w tej chwili są nowy 24-calowy iMac wraz z odświeżonym MacBookiem Pro, napędzanym odpowiednio chipami M3 i M3 Pro. Obecnie Apple podobno pracuje także nad 32-calowym iMakiem/iMakiem Pro, chociaż raporty wskazują, że jego premiera nastąpi najwcześniej w przyszłym roku. Wygląda jednak na to, że Apple jest gotowy, aby z opóźnieniem świętować pojawienie się systemu macOS Sonoma z nowym sprzętem.

READ  Pamiętasz Bastiona, mistrza MIA z Overwatch 2? Wróci w przyszłym tygodniu

Jasne, iPad może tym razem zyskać trochę miłości. Pro wydaje się w tej chwili najbardziej prawdopodobny, ale szczerze mówiąc, tym razem cała linia jest do zgarnięcia. Będzie to także świetna okazja, aby tuż przed wakacjami zaktualizować szereg urządzeń ze złączami USB-C. Od debiutu AirPods Max minęły prawie trzy (bardzo długie) lata.

Cóż, każdy członek linii może podążać śladami aktualizacji AirPods Pro 2 z zeszłego miesiąca. Nadal mam nadzieję, że kiedyś będą dostępne samodzielne obudowy USB-C. Tak czy inaczej, można się spodziewać, że wydarzenie będzie dotyczyło czegoś więcej niż tylko komputerów Mac. Między innymi Vision Pro ledwo miał czas na scenie podczas wydarzenia związanego z iPhonem. Ponieważ premiera nastąpi na początku przyszłego roku, będzie to dobry moment, aby porozmawiać o wersjach demonstracyjnych i zadebiutować więcej zawartości.

Do zobaczenia – i Tima – dziś wieczorem.