20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stopa bezrobocia w Polsce spada w maju

Regionalne dzisiaj

poniedziałek, 28 czerwca 2021, 10:05

Zdjęcie: Fizkes / Shutterstock.com

Stopa bezrobocia w Polsce spadła w maju, jak podał w czwartek warszawski Federalny Urząd Statystyczny (GUS). Stopa bezrobocia spadła w maju do 6,1 proc. z 6,1 proc. w marcu.

Stopa bezrobocia wyniosła 6% w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Bezrobocie nowo rejestrowane wzrosło w maju do 85 300 z 84 600 w poprzednim miesiącu.

Liczba młodych bezrobotnych ubiegających się o osoby poniżej 25 roku życia wzrosła do 121 100 w maju z 124 500 w poprzednim miesiącu.

Wesprzyj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagają się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często możesz wysyłać nam swoje wpłaty.

READ  United Cup 2023: Drużyna USA pokonała Polskę i awansowała do finału, gdzie w niedzielę zmierzy się z Grecją lub Włochami.