30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie płace w I kwartale wzrosną rok do roku

Region dzisiaj

piątek, 13 maja 2022, 12:00

Zdjęcie autorstwa ratmaner / Shutterstock.com

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce w pierwszym kwartale tego roku wzrosło o 9,7% w porównaniu z analogicznym kwartałem 2021 r., poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie za I kwartał 2022 r. wyniosło 6 235,22 zł (1 336 EUR), jak podał warszawska agencja statystyczna.

Według urzędu liczba ta wzrosła o 4% w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

Inflacja w Polsce wyniosła w kwietniu 12,3% rok do roku, według wstępnych szacunków opublikowanych przez GUS pod koniec ubiegłego miesiąca.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej może być kosztowne. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk wsparcia BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Ukraina może otrzymać więcej MiG-29, ale dlaczego Polska potrzebuje pozwolenia Niemiec na przeniesienie myśliwców do Kijowa?