19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stany Zjednoczone wymagają negatywnych testów Covid dla podróżnych z Chin

Stany Zjednoczone wymagają negatywnych testów Covid dla podróżnych z Chin

Administracja Bidena ogłosiła w środę, że podróżni z Chin, Hongkongu i Makau muszą przedstawić negatywne testy Covid-19 przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych, co ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wymóg ten wchodzi w życie 5 stycznia.

Ogłoszenie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom pojawiło się w związku z rosnącym zaniepokojeniem gwałtownym wzrostem liczby przypadków w Chinach i brakiem przejrzystości tego kraju na temat tamtejszej epidemii.

Urzędnicy Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) powiedzieli, że wymóg testowania będzie miał zastosowanie do pasażerów linii lotniczych niezależnie od ich narodowości i statusu szczepień. Będzie to miało również zastosowanie do podróżnych z Chin wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych przez kraj trzeci oraz tych, którzy przesiadają się przez Stany Zjednoczone do innych miejsc docelowych. Podobne ograniczenia wprowadziły już Włochy i Japonia.

Ale podobnie jak wtedy, gdy prezydent Donald J. Trump nałożył ograniczenia w podróżowaniu związane z pandemią, niektórzy eksperci zastanawiali się, czy wymóg testowania byłby korzystny — zwłaszcza biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby przypadków w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Amerykański trend napędzany przez Jest to szczególnie szybko rosnąca odmiana Omicron: XBB, który wydaje się rozprzestrzeniać szybciej niż te z głównego nurtu w Pekinie.

powiedział Michael T. Osterholm, dyrektor Centrum Badań i Polityki Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Minnesoty.

Według władz lokalnych, epidemia Covid w Chinach pogorszyła się w ostatnich dniach Setki tysięcy infekcji dziennie. Pojawiają się filmy uzyskane przez The New York Times Chorzy pacjenci tłoczą się na szpitalnych korytarzach. Ale trudno jest śledzić sytuację w czasie rzeczywistym, ponieważ Chiny Wiarygodne dane Covid nie są publikowane.

Po trzech latach nalegania na politykę „zerowego covidu”, Chiny osiągnęły cel nagły zamach stanu Na początku grudnia zniósł tę politykę, po tym, jak masowe protesty przeciwko zamknięciu zagroziły rządzącej partii komunistycznej. Od tego czasu w Pekinie nastąpiła eksplozja liczby przypadków.

READ  Prezydent Sri Lanki rezygnuje po ucieczce z protestów w kraju dotkniętym kryzysem | Sri Lanka

Naukowcy z Hongkongu Wspomniałeś o tym subomicronie Znany jako BF.7 był odpowiedzialny za wybuch epidemii w Pekinie. Wariant ten jest podgatunkiem BA.5, który do niedawna dominował w Stanach Zjednoczonych. Ale BF.7, chociaż jest obecny w USA od kilku miesięcy, nie wykazuje oznak konkurowania z innymi wersjami Omicron tutaj.

CDC oszacowało, że BF.7 stanowił 4 procent przypadków pod koniec grudnia, a od listopada stał się mniej powszechny. Inne warianty sub-Omicron, które zdaniem naukowców mogą być bardziej biegłe w unikaniu obecnych odpowiedzi immunologicznych, w tym XBB, są obecnie bardziej rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych.

Naukowcy stwierdzili, że przynajmniej na razie wariant napędzający wybuch epidemii w Chinach niekoniecznie jest najskuteczniejszy w powstrzymywaniu odpowiedzi immunologicznych. Ponieważ bardzo niewiele osób w Chinach zostało zarażonych wersjami Omicron, każdy z wysoce zaraźliwych wariantów Omicron, które ostatnio krążyły po świecie, może się tam uwolnić.

Powiedzieli, że w społeczeństwie takim jak Chiny, w którym istnieje bardzo niewielka odporność na infekcje, dominujący wariant niekoniecznie musi być najlepszy w obchodzeniu odpowiedzi immunologicznej, ale po prostu taki, który się zapala.

„W pewnym sensie jest prawdopodobne, że wszystko, co zostało uwolnione jako pierwsze, będzie tam dominować” – powiedział James Wood, ekspert od chorób zakaźnych na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney.

W Stanach Zjednoczonych Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oszacowały w zeszłym tygodniu, że wariant XBB urósł do prawie jednej piątej przypadków w tym kraju, w porównaniu z zaledwie 3 procentami przypadków w poprzednim miesiącu.

Naukowcy stwierdzili, że wirus XBB rozprzestrzenia się szczególnie szybko w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, odpowiadając za ponad połowę nowych infekcji. Naukowcy stwierdzili, że wydaje się mieć przewagę nad wariantami sub-BQ.1 Omicron, które były ostatnio powszechne w Stanach Zjednoczonych.

Naukowcy są na wczesnym etapie badania wariantu XBB. Powiedzieli, że pojawiła się nowsza wersja tego wariantu, znana jako XBB.1.5. Wstępne badania sugerują, że najnowsza wersja XBB jest biegła w unikaniu istniejących odpowiedzi immunologicznych i wiązaniu się z ludzkimi komórkami.

READ  Były prezydent Peru Castillo skazany na 18 miesięcy więzienia, gdy protestujący ogłosili „bunt”