8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stany Zjednoczone wydają 4 miliardy dolarów na elektryfikację amerykańskich portów i redukcję emisji

WASHINGTON, 5 maja (Reuters) – W piątek administracja Bidena przeznaczyła 4 miliardy dolarów na elektryfikację portów w USA i ograniczenie emisji spalin z samochodów ciężarowych, ponieważ rząd chce zaradzić nieproporcjonalnemu wpływowi na sąsiednie społeczności.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) poinformowała, że ​​poszukuje wkładu w program Clean Ports o wartości 3 miliardów dolarów w celu zmniejszenia zanieczyszczeń w portach w USA oraz program Heavy Duty Clean Vehicle o wartości 1 miliarda dolarów w celu zmniejszenia emisji z pojazdów w pobliżu portów i innych tras transportowych. Agencja Ochrony Środowiska (EPA) chce uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępności ciężarówek o zerowej emisji, ceny rynkowej, wydajności, wyposażenia portowego o zerowej emisji, ładowania elektrycznego i innych potrzeb infrastrukturalnych dla technologii o zerowej emisji.

Program dotyczy „szkodliwych zanieczyszczeń pompowanych przez nasze społeczności portowe poprzez inwestycje i ustanawianie standardów, które będą katalizować przejście od brudnego oleju napędowego do czystych technologii wyprodukowanych w Ameryce” – powiedział Ali Zaidi, krajowy doradca ds. klimatu w Białym Domu.

Al-Zaidi powiedział Reuterowi, że porty są odpowiedzialne za dużą część emisji. „Są skoncentrowanymi skupiskami zanieczyszczeń” – powiedział al-Zaidi. „Możesz przyspieszyć w kierunku bardziej produktywnych i wydajnych ośrodków działalności gospodarczej, ale jednocześnie możemy ograniczyć emisje”.

Na początku tego roku Agencja Ochrony Środowiska sfinalizowała po raz pierwszy od ponad dwóch dekad nowe normy dotyczące czystego powietrza dla ciężkich samochodów ciężarowych, które są o 80 procent bardziej rygorystyczne niż obecne normy. EPA szacuje, że do 2045 r. zasada ta doprowadzi do 2900 mniej przedwczesnych zgonów rocznie, 1,1 miliona mniej dni szkolnych dla dzieci i 29 miliardów dolarów rocznych świadczeń netto.

Senat przegłosował w zeszłym tygodniu 50-49, aby uchylić przepisy mające na celu drastyczne ograniczenie emisji smogu i sadzy z ciężkich samochodów ciężarowych, ale prezydent Joe Biden obiecał zawetować ten środek.

READ  Gigant naftowy Saudi Aramco wyprzedza Apple jako najważniejsza firma na świecie

Agencja Ochrony Środowiska w kwietniu zaproponowała nowe, radykalne redukcje limitów dla średnich i ciężkich emisji spalin.

„Ludzie mieszkający w pobliżu portów wiedzą, że zanieczyszczenie powietrza może być poważne”, powiedział Biden w kwietniu, „ponieważ wszystkie ciężarówki i wszystkie pojazdy, które przewożą towary do i z portów oraz na pokładach statków, znacznie zanieczyszczają powietrze”.

W zeszłym tygodniu kalifornijskie organy regulacyjne zatwierdziły nowe przepisy, które wymagają, aby wszystkie pojazdy o średniej i dużej ładowności sprzedawane w stanie w 2036 r. były nowymi przepisami dotyczącymi zerowej i obniżonej emisji dla lokomotyw. Duże koparki oraz stanowe i lokalne floty dostawcze muszą przejść na zerową emisję do 2035 r., lokalne śmieciarki i autobusy do 2039 r., a ciągniki z kabiną sypialną i pojazdy specjalne do 2042 r.

Reportaż Davida Shepardsona

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.