25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Koniec ery – przez cały rok – gdy Christmas Tree Shops składa wniosek o ochronę przed bankructwem

Koniec ery – przez cały rok – gdy Christmas Tree Shops składa wniosek o ochronę przed bankructwem

„To czysto finansowa restrukturyzacja. Nasze operacje są solidne. Zwiększając naszą elastyczność finansową, będziemy mogli skupić się na dalszym zachwycaniu naszych klientów” – powiedział w oświadczeniu prezes zarządu Mark Salkovet. szeroki wybór unikalnych towarów w rozsądnych cenach.”

Ta wiadomość zdenerwowała długoletnich klientów, którzy tęsknie wspominają kupowanie tutaj 4 lipca paluszków z pianką marshmallow i ozdób bożonarodzeniowych. (Jeden z użytkowników Twittera zażartował: „Pamiętam, że musiałem tam chodzić, kiedy byłem dzieckiem, i zawsze dziwnie pachniało”).

„To niewiarygodne” – powiedziała Loretta Bradley, mieszkanka Tewksbury, która w piątek wyszła ze sklepu w Somerville ze znaleziskami na imprezę Kentucky Derby w ten weekend: dwie miski z nadrukowanymi kawałkami arbuza (po 2,99 USD za sztukę) i ścierką do naczyń z literą „P” ” „. Dla swojej przyjaciółki Pam (1,99 USD).

– Gdzie jeszcze można znaleźć takie rzeczy? – spytała w zamyśleniu.

Bonnie Sestito, kolejna zwolenniczka sklepów z choinkami, przyszła do surfowania w piątek po usłyszeniu o bankructwie, obawiając się, że zamknie się, zanim będzie miała szansę. Wśród jej poprzednich zakupów? Nasiona dla ptaków, przybory toaletowe i przekąski.

„Dzisiaj jestem tu tylko po to, żeby być” – powiedziała Cecito, trzymając rękawiczkę przeznaczoną do pomocy w czyszczeniu roślin doniczkowych, której, co prawda, nie potrzebowała. „To naprawdę świetne miejsce na zakupy”.

Franczyza Christmas Tree Shops ma bogatą historię w Massachusetts. W latach pięćdziesiątych para otworzyła „Sklep z prezentami na choinkę” w Port Yarmouth na Cape Cod od maja do października. Dobre gospodarowanie. W latach 70. przeszedł na Chucka i Doreen Bilezikian, którzy rozszerzyli sklep o zabawki i artykuły letnie, aw ciągu następnych trzech dekad otworzyli 24 dodatkowe lokalizacje w Nowej Anglii i Nowym Jorku.

Ich syn, Greg Bilzikian, powiedział, że jego rodzina zajęła się handlem detalicznym we właściwym czasie, kiedy wielcy detaliści – w tym Walmart, Pier 1 Imports oraz Crate and Barrel – szybko się rozwijali. Dodał, że wiadomość o możliwości bankructwa jest łamiąca serce, ale nie do końca zaskakująca.

READ  Xiaomi: chiński gigant smartfonów konkuruje z Teslą

Sklepy z choinkami „były wszystkim, co znaliśmy dorastając”, powiedział Bilzikian, który teraz prowadzi Just Picked Gifts w Yarmouth. „Dla wielu osób było to bardzo interesujące. [The bankruptcy has] Wzbudziły się teraz uczucia do różnych części rodziny. Ale ja rozumiem. Świat się zmienił. Ewoluuje i trudno jest dziś być przedsiębiorcą detalicznym”.

Obrazy ciała były jednymi z przedmiotów wystawionych na sprzedaż w sklepach z choinkami w Pembroke w piątek.John Tolomaqui/Globalny personel

W 2003 roku firma Bed Bath and Beyond kupiła sklepy z choinkami od Bilezikian za 200 milionów dolarów i rozszerzenie franczyzy na 20 stanów. W listopadzie 2020 roku sprzedał firmę Handhil Holdings LLC z siedzibą w Middleboro za nieujawnioną kwotę. (Zaledwie w zeszłym miesiącu firma Bed Bath and Beyond ogłosiła upadłość, ku wielkiemu przerażeniu lojalnych klientów i kuponów).

Przez lata sklepy z choinkami były chwalone zarówno ze względu na swoją architekturę, jak i inwentarz. Wiele miejsc zaprojektowano tak, aby pasowały do ​​uroku starych wiktoriańskich i kolonialnych budynków. Miejsce na Trasie 1 w Lynnfield, obok dawnej restauracji na statku, ma latarnię morską, mimo że znajduje się 10 mil od oceanu; Na innym rondzie przy moście Sagamore w Cape Cod znajduje się ogromny wiatrak. A sklep na Somerville’s Assembly Row szczyci się imponującą wieżą zegarową na szczycie, często służącą jako miejsce odpoczynku gołębi.

Ale do piątku w tym sklepie było coraz mniej klientów i kilka pustych półek.

Edgar Dworsky, założyciel świat konsumentówPowiedział, że zauważył te oznaki walki, kiedy zatrzymał się na kilka ostatnich tygodni. Dawno minęły zwykłe wystawy dużych doniczek, świeżych kwiatów i krzeseł ogrodowych w Somerville. (Nie zostało jeszcze potwierdzone, czy ta witryna sklepowa — lub jakakolwiek inna — zostanie zamknięta w postępowaniu upadłościowym.)

„Kilka dni temu wiedziałem, że coś jest nie tak z akcjami” – dodał. „Nie mieli takiego asortymentu, jaki zwykle mają. Zamknęli lewą stronę sklepu. Zbudowali ścianę półek z przyborami toaletowymi oraz artykułami zdrowotnymi i kosmetycznymi”.

READ  Kontrakty terminowe Dow: rynek rośnie, ale Nvidia wycofuje się późno w związku z raportem o zakazie eksportu chipów AI

Sklepy z choinkami są teraz reliktem zanikającego modelu biznesowego, powiedziała kobieta z Arlington, która odmówiła podania swojego nazwiska. Pandemia COVID-19 i rosnąca dominacja zakupów online wywarły presję na detalistów w ciągu ostatnich trzech lat. Podobne duże firmy, takie jak JC Penney i Lord and Taylor, złożyły wniosek o upadłość od 2020 roku.

Nawet tutaj, w sklepie Somerville, ceny rosną, a zapasy spadają.

„2,50 $ to tutaj magiczna liczba” – dodała. „Teraz nic nie idzie tak łatwo”.

Jednak pomimo stopniowego wzrostu cen kilka osób w piątek powiedziało The Globe, że sklepy pozostają ich ulubionym sklepem.

Marjorie Goodwin z Brockton powiedziała, że ​​często ją odwiedza, aby zebrać „wszystko, co wpadnie jej w oko” – między innymi maty powitalne o tematyce wielkanocnej i mini amerykańskie flagi. – Byłoby mi smutno, gdyby odeszła.

Niosąc ogromne puszki filiżanek do kawy Victora Allena, Elaine Ross z River miała bardziej pozytywny obrót.

– To trochę rozczarowujące – powiedziała. „Ale może to pomoże mi ograniczyć wydatki”.


Z Diti Kohli można się skontaktować pod adresem [email protected] i śledzić ją na Twitterze Hahahahaha.