1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Berkshire Hathaway (BRK.A) Zyski za pierwszy kwartał 2023 r

Berkshire Hathaway (BRK.A) Zyski za pierwszy kwartał 2023 r

Warren Buffett na dorocznym spotkaniu Berkshire Hathaway w Los Angeles w Kalifornii. 1 maja 2021 r.

Gerarda Millera | CNBC

Zyski Berkshire Hathaway Warrena Buffetta wzrosły w pierwszym kwartale, częściowo dzięki odbiciu w działalności ubezpieczeniowej grupy.

Całkowity zysk operacyjny, który obejmuje zyski z przedsiębiorstw będących w całości własnością grupy, wyniósł w pierwszym kwartale 8,065 mld USD. Oznacza to wzrost o 12,6% w stosunku do 7,16 mld USD w poprzednim roku.

Zyski ubezpieczeniowe wyniosły 911 mln USD, co oznacza gwałtowny wzrost w porównaniu ze 167 mln USD rok wcześniej. Dochody z inwestycji ubezpieczeniowych również wzrosły o 68% do 1,969 mld USD z 1,170 mld USD.

Geico odnotowało duży zwrot w kwartale, przynosząc pokaźny zysk z ubezpieczenia w wysokości 703 milionów dolarów. Ucierpiał ubezpieczyciel samochodowy 1,9 miliarda dolarów Strata gwarantowana przed opodatkowaniem w zeszłym roku, ponieważ straciła udział w rynku na rzecz rywala Progressive. Ajit Jain, wiceprezes ds. operacji ubezpieczeniowych w Berkshire, powiedział wcześniej, że największym powodem słabych wyników Geico jest praca zdalna.

Branża kolejowa firmy, BNSF, wraz ze swoją energetyczną filią odnotowała spadek zysków rok do roku. Operacje sklasyfikowane jako „Inne kontrolowane firmy” i „Niekontrolowane firmy” odnotowały niewielki wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Zasoby gotówkowe Berkshire wzrosły do ​​130,616 mld USD ze 128 mld USD w czwartym kwartale 2022 r. Berkshire odkupił również akcje o wartości 4,4 mld USD – najwięcej od pierwszego kwartału 2021 r. – z 2,8 mld USD pod koniec ubiegłego roku.

Zysk netto Berkshire, który obejmuje zyski z inwestycji krótkoterminowych, wzrósł w kwartale do 35,5 miliarda dolarów z 5,6 miliarda dolarów w okresie rok temu, odzwierciedlając zwrot z inwestycji Warrena Buffetta w akcje, takie jak Apple, w pierwszym kwartale. Chociaż Buffett ostrzega inwestorów, aby nie zwracali uwagi na kwartalne wahania niezrealizowanych zysków z inwestycji.

READ  Prezes Applebee mówi, aby wykorzystać ceny gazu i inflację do cięcia płac: Raport

Najnowsze wyniki kwartalne firmy pojawiają się przed dorocznym zgromadzeniem akcjonariuszy konglomeratu, wydarzeniem znanym jako „Woodstock dla kapitalistów”.

Akcje Berkshire klasy A wzrosły w tym roku o 4,9% do piątkowego zamknięcia, podążając za wzrostem S&P 500 o 7,7%. Jednak akcje są o mniej niż 3% poniżej swojego rekordowego poziomu.

— Yoon Lee z CNBC przyczynił się do powstania raportu.

Włącz transmisję na żywo CNBC z dorocznego spotkania Berkshire Hathaway 2023, która rozpocznie się o 9:45 czasu wschodniego w sobotę. Tutaj.

Śledź najważniejsze wydarzenia i aktualizacje na żywo ze spotkania Tutaj.