13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stany Zjednoczone udzieliły rekordowej pożyczki na projekt Lithium Americas w Nevadzie

Stany Zjednoczone udzieliły rekordowej pożyczki na projekt Lithium Americas w Nevadzie

(Bloomberg) – Według osoby zaznajomionej z sytuacją administracja Bidena ma ogłosić plany pożyczenia ponad 2 miliardów dolarów spółce Lithium Americas Corp., która zajmuje się zagospodarowaniem największego w kraju złoża litu w Nevadzie.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Zobowiązanie do warunkowej pożyczki mogłoby nastąpić już w czwartek – powiedziała osoba, która prosiła o zachowanie anonimowości, gdyż nie był upoważniony do omawiania tej kwestii.

Źródło podało, że fundusze zapewnione przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych spółce zależnej firmy Lithium Nevada Corp pomogą w sfinansowaniu budowy zakładu przetwórstwa węglanu litu. Projekt będzie sąsiadował z wartą 2,2 miliarda dolarów kopalnią Thacker Pass należącą do Lithium Americas, która stanowi jedną z najbardziej obiecujących możliwości w kraju w zakresie produkcji metalu wykorzystywanego w akumulatorach pojazdów elektrycznych, panelach słonecznych i turbinach wiatrowych.

Departament Energii oświadczył, że nie komentuje wniosków kredytowych, które są uważane za poufne informacje biznesowe. Lithium Americas nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz.

Finansowanie, które będzie największą pożyczką w historii udzieloną spółce wydobywczej z Biura Programów Pożyczkowych Departamentu Energii, następuje w wyniku wzmożonych wysiłków mających na celu pomoc w zapewnieniu krajowych dostaw kluczowych minerałów. Oczekuje się, że głównym długoterminowym nabywcą projektu będzie General Motors, który zainwestował 650 milionów dolarów w regionie Ameryki Litowej.

Biuro Programów Pożyczkowych ma do wydania ponad 400 miliardów dolarów po zastrzyku pieniędzy z ustawy klimatycznej podpisanej przez prezydenta Joe Bidena. W zeszłym roku zaoferował warunkowe zobowiązanie w wysokości do 700 milionów dolarów na rzecz projektu Rhyolite Ridge Lithium-Boron firmy Ioneer Ltd., potencjalnego dostawcy dla Ford Motor Co. i Toyota Motor Corp.

Oczekuje się, że do 2030 r. popyt na lit, który jest również wykorzystywany do przechowywania sieci i broni, przekroczy obecną produkcję. Około 65% krytycznego minerału jest przetwarzane w Chinach, chociaż oczekuje się, że produkcja litu w USA wzrośnie 13-krotnie dzięki zwolnieniom . podatek. oraz inne dotacje przewidziane w ustawie o redukcji inflacji z 2022 r., powiedziała w środę sekretarz ds. energetyki Jennifer Granholm na konferencji zorganizowanej przez SAFE.

READ  Modyfikowanie BMW serii 7 2023 sprawia, że ​​wygląda bardziej jak Rolls-Royce

„Walczymy o przywrócenie każdej części łańcucha dostaw w Stanach Zjednoczonych lub u naszych sojuszników” – powiedział Granholm.

-Z pomocą Yvonne Yu Lee.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P