28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow Jones i Nasdaq przełamują główne poziomy, gdy Apple ślizga się, a Tesla kończy nurkowanie;  Co teraz robisz

Dow Jones i Nasdaq przełamują główne poziomy, gdy Apple ślizga się, a Tesla kończy nurkowanie; Co teraz robisz

Kontrakty terminowe na Dow niewiele się zmieniły we wczesnych godzinach czwartkowych, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. W środę giełda odnotowała więcej strat, ponieważ rosnące rentowności obligacji skarbowych, problemy Apple iPhone i rosnące przypadki Covid-19 w Chinach zwiększyły presję sprzedaży na główne indeksy.
XNasdaq zbliża się do minimów na rynku niedźwiedzia, notując najgorsze zamknięcie od ponad dwóch lat. Dow Jones przebił kluczowy poziom.

jabłko (AAPL) spadł ponownie, powodując nowy spadek poziomu niedźwiedzia. Akcjom AAPL grozi spadek poniżej 2 bilionów dolarów. Tesli (TSLA), który również wywołał kolejny spadek na rynku bessy, nieznacznie wzrósł. Ale to tylko zmniejszyło ostrą tygodniową stratę.

Zapasy energii spadły wraz ze spadkiem cen ropy naftowej i gazu ziemnego, co najbardziej uderzyło w producentów gazu ziemnego i węgla.

Jednak wiele spółek energetycznych wykazuje odporność. Exxon Mobil (xom), szewron (CVX), Schlumbergera (slb), Falaris (omen) i do pewnego stopnia Pierwszy Solar (FSLR) trzymają się w miarę dobrze.

Jednak to, czy akcje te osiągną rzeczywisty postęp, zależy w dużej mierze od tego, czy wzrosną niestabilne ceny energii.

SPOKOJNE zarobki

Po zamknięciu produktu jajecznego Cal Maine (spokój) odnotował wzrost zysków, który był nieco niespełniony w prognozach finansowych za drugi kwartał. Akcje CALM spadły o 5% w rozszerzonym handlu, mimo że przychody wzrosły o 110%, a producent jaj ogłosił dywidendę w wysokości 1,35 USD na akcję. Akcje spadły o 2,5 procent do 62,19 w środowej sesji zwykłej. To przyciągnęło akcje CALM z powrotem do 5% strefy pościgu od punktu kupna uchwytu 60.11. Ale Cal-Maine może otwierać w czwartki bez tego wpisu.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones straciły 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,3%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 3,87%.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych dzielić.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


środa na giełdzie

Giełda kontynuowała spadki, a wszystkie główne indeksy spadły o ponad 1%.

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 1,1 proc Handel giełdowy. S&P500 spadł o 1,2%. Nasdaq Composite stracił 1,35%. Małe spółki Russell 2000 straciły 1,6%.

READ  Jak opodatkowane są NFT: plan IRS

Akcje Apple spadły o 3,1 procent do 126,04, najniższego poziomu od 18 miesięcy. TrendForce obniżył swoją prognozę dotyczącą dostaw iPhone’ów w 2022 roku z powodu niedawnych zamknięć bazy Foxconn w Zhengzhou. Obniżyła również prognozę dostaw na początku 2023 r., powołując się na niedobór siły roboczej w Foxconn.

Gigant technologiczny Dow Jones jest na dobrej drodze do swojej szóstej z rzędu tygodniowej straty i najgorszej miesięcznej straty od czterech lat. Wycena akcji AAPL zamknęła się na poziomie 2,005 bln USD.

Tesla wzrosła o 3,3% do 112,71 po spadku o 11,4% we wtorek, kończąc siedmiodniową passę. Gigant pojazdów elektrycznych wciąż spada o około 15% w ciągu miesiąca. Pod koniec środy, analityk Morgan Stanley, Adam Jonas, obniżył cenę akcji TSLA do aż 250, ale także obniżył swój cel dostaw w czwartym kwartale do zaledwie 399 000 pojazdów elektrycznych. Tesla wzrosła o 1% w ciągu nocy.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 0,4% do 79,23 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na gaz ziemny spadły o 5,8%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 3,89%. To o 49 punktów bazowych więcej niż dołek z 7 grudnia wynoszący 3,4%, przy prawie całym wzroście od 15 grudnia.

Fundusze giełdowe

Wśród ETF-ów wzrostowych jest iShares Expanding Technology and Software Sector Fund (IGV) w dół o 1,1%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 1,3%. Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka) spadł o 0,5%, osiągając najniższy poziom od pięciu lat. ARK Genomics ETF (ARKG) stracił 0,6%, powyżej czerwcowego minimum. Akcje Tesli pozostają dużym holdingiem za pośrednictwem funduszy ETF Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(spadek o 4% i US Global Infrastructure Development Fund X)kolebka) spadła o 1,75%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 2,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 2%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) spadł o 2,2%, przy czym akcje XOM i CVX z łatwością zajęły czołowe pozycje, a akcje SLB uplasowały się na trzecim miejscu. Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadła o 0,35%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) koncesja 0,65%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Zapasy energii do obejrzenia

Akcje Exxon spadły o 1,6% do 108,38, z powrotem poniżej linii 50 dzień po niedawnym odzyskaniu tego kluczowego poziomu. Akcje XOM mają wartość 114,76 Zakup punktowy Od płaskiej bazy po poprzedniej konsolidacji. Jednak ruch powyżej wtorkowego maksimum na poziomie 110,47 może zapewnić wczesne wejście.

READ  Czy Elon Musk może sprawić, że liczby na Twitterze będą działać?

Akcje Chevron wyglądają jak akcje Exxon Mobil. Akcje spadły o 1,5% do 176,98, z powrotem poniżej 50-dniowego znaku. Akcje CVX zawierają plik Płaska podstawa Obok poprzedniej konsolidacji, z 189,78 pkt kupna wg Analiza MarketSmith. Inwestorzy mogą wykorzystać 180,33, tuż powyżej wtorku, jako wczesne wejście na akcje CVX.

Schlumberger spadł o 1,7% do 52,60 i znalazł wsparcie w pobliżu 10-tygodniowej linii. Akcje SLB mają głęboką konsolidację na poziomie 16% powyżej/obok głębokości podstawa kubka. Oficjalny punkt kupna to 56,14. Ale inwestorzy mogą wykorzystać 54,28, tuż powyżej 54,18 z 5 grudnia, jako wczesne wejście na akcje SLB.

Akcje Valaris spadły o 2,6% do 64,74, nieznacznie w górę od testowania linii 10-dniowych, 21-dniowych i 50-dniowych. Firma zajmująca się odwiertami kontraktowymi na morzu ma 70,27 punktów kupna o głębokiej podstawie kubka wynoszącej 17% w stosunku do głębokości kubek z rączką wzór. Punkt kupna to 70,27. Inwestorzy mogą wykorzystać 67,75, tuż powyżej wtorkowego maksimum, jako wczesne wejście. Może to przekształcić się w odpowiedni punkt zakupu w ciągu kilku dni.

First Solar spadł o 2,7% do 146,17, tracąc więcej z 50-dniowej linii, ale przełamując dzienne minimum 142,35. Kolba FSLR wymaga trochę pracy i może łatwo się rozpaść od tego punktu. Idealnie byłoby, gdyby inne zasoby energii słonecznej, które są najbardziej dotknięte, również uległy poprawie. Ale obserwuj, czy First Solar może odzyskać swoje 50-dniowe i 21-dniowe serie. Wtedy może pojawić się linia trendu lub być może ruch powyżej szczytu z 21 grudnia na poziomie 162,20, aby zapewnić wczesne wejście. Akcje FSLR mogą mieć nową bazę pod koniec przyszłego tygodnia.

Analiza rynku

W środę giełda miała kolejną burzliwą sesję.

Dow Jones, który odnotował wzrosty we wtorek, nie był w stanie oprzeć się w środę. Dow Jones zamknął się poniżej rosnącej 50-dniowej średniej kroczącej po raz pierwszy od 21 października.

S&P 500 nadal spadał z 50-dniowego maksimum. Benchmark utrzymywał się powyżej minimów z zeszłego czwartku, ale zakończył się najgorszym zamknięciem od 9 listopada. Generac (GNRC) i akcje Tesli były największymi przegranymi dla S&P 500 w 2022 roku. To nie do końca inspirujące.

READ  Koniec ery - przez cały rok - gdy Christmas Tree Shops składa wniosek o ochronę przed bankructwem

Indeks Russell 2000 odbił się od czwartkowego najniższego poziomu, osiągając najgorszy poziom od dwóch miesięcy.

Nasdaq Composite spadł 13 października do 135 punktów poniżej najniższego poziomu na rynku niedźwiedzia. Indeks technologiczny zakończył się najsłabszym zamknięciem od lipca 2020 r. Akcje Apple i wielu innych spółek wzrostowych spadły.

Dopóki nie będzie jasności co do końcowego poziomu stóp procentowych Fed i perspektyw gospodarczych – w tym rajdu Covid w Chinach – rynek akcji prawdopodobnie będzie w najlepszym razie niestabilny. Obecnie główne indeksy radzą sobie znacznie gorzej.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Giełda nie radzi sobie najlepiej. Podczas gdy niektóre sektory trzymają się lepiej niż inne, trudno jest, aby jakiekolwiek akcje poczyniły znaczące postępy. Poszczególne sektory i akcje również mogą szybko ulec pogorszeniu.

Inwestorzy mogą zajmować niewielkie pozycje w niektórych obiecujących sektorach, ale na razie powinni być z dala od wzrostu. Nie ma nic złego w byciu gotówką. Ochrona kapitału finansowego i mentalnego jest najważniejsza.

Ale pracuj nad swoimi listami obserwowanych. Wiele akcji z różnych sektorów jest blisko punktów kupna lub mogą one być szybkie, jeśli rynek pójdzie w górę. Skoncentruj się na akcjach o silnej względnej sile i trzymaj się kluczowych poziomów. Nie dyskontuj elastycznych nazw, które nie mają jeszcze jasnego punktu zakupu.

Jeśli miałeś zły rok, nie nadrobisz tego w ciągu ostatnich dwóch dni handlowych 2022 r., ponieważ rynek cierpi. Ucz się na swoich błędach i przygotuj się na kolejny zrównoważony rajd rynkowy w 2023 roku.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonysezon dla najlepszych zapasów

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?