26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Linie lotnicze Southwest Airlines wykazują postępy w dążeniu do przywrócenia lotów

Linie lotnicze Southwest Airlines wykazują postępy w dążeniu do przywrócenia lotów

Poludniowo-zachodnie linie lotnicze Spółka

kochanie 0,87%

W sobotę wykazał postępy w staraniach o przywrócenie wiarygodności organizatorom i podróżnym, zwłaszcza tym, których wakacje zostały zakłócone. Upadek firmy w ciągu ostatniego tygodniaale liczba odwołań wzrosła pod koniec dnia.

Według FlightAware linia lotnicza z Dallas odwołała 30 lotów w sobotę wieczorem. Ogółem odwołano ponad 250 lotów między wszystkimi liniami lotniczymi latającymi do, z lub na terenie Stanów Zjednoczonych. Suma dla Southwest w porównaniu z 15 dla United Airlines i 11 dla United Airlines

linie lotnicze Delta.

Rzeczniczka Southwest powiedziała wcześniej tego dnia, że ​​linia lotnicza obsługuje normalny sobotni rozkład około 3400 lotów. W międzyczasie przewoźnik poszukiwał wśród swoich pracowników ochotników, którzy pomogą personelowi obsługi klienta nadążyć za prośbami o zwrot pieniędzy i ponownie połączyć klientów z zagubione torby.

W filmie rozesłanym pracownikom w piątek kierownictwo Southwest było optymistycznie nastawione do krótkoterminowych perspektyw. „Z przyjemnością informuję, że wszystko idzie bardzo dobrze” — powiedział Bob Jordan, dyrektor generalny linii lotniczej.

Dyrektor operacyjny Andrew Waterson powiedział, że kolejki są coraz krótsze, a linia lotnicza spodziewa się oferować normalne usługi w okresie świąt noworocznych i później. W kolejnej aktualizacji w sobotę powiedział, że Southwest wysłało „armię” ludzi do wysyłania toreb do klientów, w niektórych przypadkach za pomocą

UPS

i

fedex

Do transportu zagubionego bagażu.

Southwest zwiększył swoje usługi po katastrofie, która doprowadziła do odwołania prawie 16 000 lotów między 22 a 29 grudnia. Te odwołania, spowodowane przez Ostatnia zimowa burzapozostawiając tysiące urlopowiczów pozostawionych samych sobie, wściekłych, aw wielu przypadkach oddalonych od bagażu o setki kilometrów.

Chociaż burza spowodowała problemy dla wszystkich linii lotniczych, Southwest odwołał więcej lotów i odzyskał siły znacznie wolniej niż inne. Dyrektorzy linii lotniczych powiedzieli, że system planowania używany do przeglądania harmonogramów załogi po burzach był przytłoczony skalą wymaganych zmian. Personel linii lotniczych grzebał w prowizorycznych ręcznych metodach dopasowania załogi i dostępnego samolotu.

Pasażerowie Southwest Airlines czekali na przybycie bagażu do Minneapolis w piątek.


obrazek:

Abby Barr/Associated Press

Aby wrócić na właściwe tory, sama linia lotnicza ograniczyła większość tego tygodnia, obsługując prawie jedną trzecią swojego zwykłego rozkładu we wtorki, środy i czwartki, pracując nad przywróceniem załóg i samolotów na miejsce. W piątek linia lotnicza wznowiła obsługę pełnego rozkładu lotów.

Kłopoty Południowego Zachodu jeszcze się nie skończyły. – mówili organizatorzy, ustawodawcy i przywódcy związkowi Monitorują reakcję linii lotniczej na kryzys. Southwest wielokrotnie przepraszał i obiecał rekompensatę poszkodowanym pasażerom.

Minister transportu Pete Buttigieg powiedział: „Ponieważ SWA skręci za róg operacyjnie, należy skupić się na szybkim wypłacaniu odszkodowań pasażerom, którzy zginęli w zeszłotygodniowej katastrofie”. w tweecie w sobotę.

Jedną z stałych uczestniczek Southwest, która wciąż potrzebuje trochę dodatkowej pewności, jest Allison Whitney, profesor filmoznawstwa i medioznawstwa na Texas Tech University. Miała lecieć do domu do Lubbock w Teksasie z Minnesoty w środę, ale jej lot na południowy zachód został odwołany. Ryzykując utknięcie do początku Nowego Roku, zarezerwowałem lot American Airlines na piątek i poleciałem do domu.

Pani Whitney uwielbia torby Southwest i łatwe zasady zmiany rezerwacji i stwierdza, że ​​może to być jedyna dobra opcja w przypadku niektórych jej podróży. Powiedziała jednak, że po tym tygodniu może wahać się, czy polegać na Southwest przy dłuższych lotach, dopóki nie upewni się, że systemy komputerowe linii lotniczej są aktualne.

Napisz do Jamesa R. Hagerty’ego na adres [email protected] i Alison Sider na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Dow Jones rośnie w grudniowym raporcie o zatrudnieniu; Akcje Tesli spadły do ​​nowego minimum po obniżkach cen w Chinach