5 maja, 2024

Stan Iowa nr 7 pokonuje Houston nr 1 i wygrywa mistrzostwa Big 12

Stan Iowa nr 7 z pewnością zapewnił sobie miejsce w pierwszej ósemce turnieju NCAA, pokonując Houston nr 1 69-41 i zdobywając w sobotni wieczór mistrzostwo Big 12.

Hurricanes odeszli od Cougars na początku drugiej połowy, po objęciu prowadzenia 30-23 do przerwy. Keshawn Gilbert wrzucił dwa trzy punkty w pierwszych minutach drugiej połowy, a stan Iowa powiększył swoje prowadzenie do 20 po serii 18-5 na rozpoczęcie połowy.

Po dławieniu przeciwników przez cały sezon obroną, Houston poczuł, jak to jest, gdy przeciwnicy grają przeciwko Cougars przez cały sezon. Houston trafiał zaledwie 26% z gry, podczas gdy Iowa State — druga po Houston drużyna defensywna w Wielkiej Dwunastce — goniła Houston po całym boisku.

Ta osadzona treść nie jest dostępna w Twoim regionie.

Kiedy w niedzielę zostanie odsłonięte boisko do męskiego turnieju NCAA, stan Iowa powinien zająć co najmniej drugie miejsce i będzie popularnym wyborem w Final Four. Hurricanes wchodzą do turnieju NCAA jako jedna z najgorętszych drużyn w kraju. Po dwupunktowej porażce z Baylor 3 lutego stan Iowa wygrał 11 z ostatnich 13 meczów podczas konferencji powszechnie uważanej za najtrudniejszą w kraju.

Gilbert zdobył 16 punktów, a Milan Momcilovic 18 punktów i cztery trójki.

Martwisz się o Houston?

Zespół Cougars bierze udział w turnieju Big 12, zasługując na pierwsze miejsce w rankingu AP Top 25. Houston wygrało mistrzostwo Big 12 dwoma meczami i wygrało 11 meczów z rzędu, zanim przegrało z Hurricanes. Sobotnia porażka była największą w sezonie dla Cougars i miała miejsce w Kansas City, w tym samym miejscu, w którym rok temu zakończył się turniej NCAA Houston przeciwko Miami w Sweet 16.

Nawet jeśli Houston nie będzie w niedzielę rozstawiony z numerem 1, drużyna Cougars bezpiecznie zajmie pierwsze miejsce i przystąpi do turnieju jako jeden z faworytów do wygrania wszystkiego. Istnieją jednak pewne obawy co do przystąpienia Houston do turnieju.

READ  Rick Pitino wykorzystał okazję St. John's po porażce z Seton Hall

Zespół Cougars będzie pozbawiony Josepha Toglera do końca sezonu po tym, jak przeszedł on operację stopy, a Juwan Roberts opuścił drugą połowę sobotniego meczu z powodu kontuzji nogi, której doznał w piątkowym zwycięstwie nad Texas Tech. Bez Tugglera i Robertsa Houston jest bardzo młode. Javier Francis jest jedynym napastnikiem, który zaliczył znaczną ilość czasu gry.

Jeśli nieobecność Robertsa w sobotni wieczór będzie czymś więcej niż tylko zapobiegawczym skutkiem, Houston może znaleźć się w niepewnej sytuacji, jeśli zmierzy się ze znacznie większym przeciwnikiem w swojej strefie. Zwłaszcza, jeśli ma kolejną noc na strzelanie do piłki.

Wielka 12-tka musi mieć w turnieju 9 drużyn

Wielka 12 będzie dobrze reprezentowana w niedzielę Select. Konferencja ma zgromadzić dziewięć z 14 drużyn w turnieju NCAA i stałaby się pierwszą konferencją od czasu Wielkiego Wschodu w 2011 r., w której wzięłoby udział 10 lub więcej drużyn, gdyby Cincinnati lub Kansas State awansowały do ​​półfinału konferencji Turniej.

Oprócz Houston i stanu Iowa, Baylor i Kansas mogą znaleźć się w pierwszej czwórce w swoich regionach, a wysokie miejsca w rankingach powinny również uzyskać BYU i Texas Tech.