18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gators wypadły z mistrzostw SEC

Gators wypadły z mistrzostw SEC

Nashville na Florydzie. – Osiem do zera.

Tak Floryda zmierzyła się z 19y– Najlepiej rozstawiona Alabama rozpoczęła w piątkowy wieczór Turniej Konferencji Południowo-Wschodniej. I nie w dobry sposób dla Gators.

Dwadzieścia jeden do drugiej.

W ten sposób rozstawieni z szóstym numerem Gators zakończyli pierwszą połowę, wykonując jeden z najbardziej niszczycielskich i imponujących ataków – bardziej przypominających zasadzkę – w sezonie, który okazał się jednym z najbardziej imponujących zwycięstw w sezonie 2023–2024, historyczne 102 zwycięstwa. -88 rozbiło trzecią rozstawioną drużynę Crimson Tide na Bridgestone Arena, zapewniając im awans do półfinału turnieju po raz pierwszy od pięciu lat.

Duet All-SEC drużyny UF na polu obrony Waltera Claytona Jr I Syjon Bolin Łącznie zdobyli 42 punkty i wykonali 20 z 21 prób rzutów wolnych, a ofensywnie zasilani Gators dali drużynie Tide lekcję zdobywania punktów. Właściwie kolejna lekcja. W trzech meczach przeciwko Bamie w tym sezonie Floryda notowała średnio 100,0 punktów, wyprzedzając zaledwie 10 dni temu w Gainesville 105-87. 102 punkty zdobyte w piątek przez Gators to najwięcej według programu spośród 99 występów w turniejach SEC, począwszy od pierwszego wydarzenia w 1933 roku.

Clayton (22 punkty, 4 asysty) i Poulin (19, 4 zbiórki, 3 asysty) to dwaj z pięciu kolegów z drużyny, którzy osiągnęli dwucyfrowy wynik. Grad do przodu Teresy Samuel Skończył z 18 punktami i czterema zbiórkami, będąc rezerwowym napastnikiem w czerwonej koszulce Alexa Condona Na ławce rezerwowych zasiadało 12 zawodników, w tym debiutanci Willa Richarda Rozstawiony na 10. Zapasowy napastnik pierwszego roku Tomasza Hoffa Najwięcej punktów w drużynie i dziewięć zbiórek.

„Alabama to świetny zespół, ale dziś wieczorem pokonaliśmy ich wygodnie” – trener UF Złoty Todd Powiedział. „Uważam, że był to wspaniały wysiłek naszej grupy”.

UF trafiał w meczu prawie 51 procent, trafiał 31 z 36 z linii rzutów wolnych (86,1 procent), zebrał więcej zbiórek (39-35) i zaledwie siedem razy oddał piłkę w meczu przeciwko drużynie, która lubi przechwyty i okazje do przejścia. W defensywie Floryda wyprzedziła Alabamę, która zajmowała drugie miejsce w kraju pod względem skuteczności w ofensywie, mając zaledwie 46,5 procent i zaledwie sześć z 25 rzutów za trzy punkty (24,0).

prosto Teresy Samuel (4) Zrobił furorę swoim wsadem w drugiej połowie.

Wreszcie Gators bardziej przypominali grupę, która dwa tygodnie temu grała swoją najlepszą koszykówkę.

READ  „Nadal mogę grać i nadal to rzucam”

„Dzisiejszy wieczór był bardzo ważny, abyśmy mogli wrócić do tego, co wiemy, że możemy zrobić” – powiedział młodszy strażnik Willa Richarda – powiedział w niewypowiedzianej nawiązaniu do upokarzającej porażki na wyjeździe z Vanderbilt w sezonie zasadniczym zaledwie sześć dni wcześniej. „Odgrywamy swoją rolę, gramy mocno, gramy razem, dobrze się bawimy i staramy się wygrać”.

Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, Floryda (23-10), walcząca o swój pierwszy tytuł w turnieju SEC od czasu, gdy drużyna w 2014 roku dotarła do Final Four, po raz pierwszy od 2019 roku dotarła do półfinału — a w ostatnim czasie zaledwie po raz drugi. dziewiąte miejsce, którego historia sięga 2015 r., a w sobotę około 15:30 (czasu polskiego) zmierzy się z siódmym rozstawionym Texas A&M (20-13). Aggies wygrali pięć z rzędu z Gators, zdobywając łącznie 10 punktów, a w każdym meczu liczyło się tylko posiadanie piłki.

Czwarty rozstawiony Auburn (25-7) i dziewiąty stan Mississippi (21-12) spotkają się w drugim półfinale po trzech z czterech najlepszych rozstawionych turnieju – Tennessee (1), Kentucky (2) i Alabamie (3). – Wyeliminowany w ćwierćfinale po raz pierwszy od 1981 roku.

Mecz o mistrzostwo SEC zaplanowano na niedzielę o godzinie 13:00, a Floryda ma rzadką okazję być tam.


„To zdecydowanie coś wielkiego odnieść takie zwycięstwo w ten sposób” – powiedział Bolin, który poprzedniego wieczoru spalił faul w meczu UF z rozstawioną na 11. pozycji Gruzją 85-80 w drugiej rundzie. „Myślę, że wystarczy trzymać się razem i robić to, co powinniśmy”.


To nie zaczęło się w ten sposób.


Dwie minuty po rozpoczęciu meczu Golden zarządził przerwę na żądanie po tym, jak Alabama oddała cztery z pierwszych pięciu strzałów, w tym trzy z rzutów rożnych, podczas gdy Floryda nie wykorzystała pierwszych czterech strzałów i przegrywała 8:0.


„To oczywiście niepokojące” – stwierdził Golden. – Potem pomyślałem, że przez resztę meczu graliśmy świetnie.


Lub, jak powiedział trener Bamy, Nate Oats: „Wszystko szło pomyślnie… a potem wszystko zostało skorygowane”.

READ  Pełny harmonogram, kanały, aktualizacje na żywo i więcej

Rozgrywający All-SEC Syjon Bolin (0) Bierze go do stojaka dla dwóch osób pod prąd.

Florida uspokoił się, omówił kilka spraw i stosunkowo łatwo wrócił do gry.

„Myślałem, że przez resztę wieczoru graliśmy dobrze” – powiedział Condon.

On i on, nowi przyjaciele, byli ku temu ważnym powodem. Duet debiutantów określił kort przedni dla Samuela i środkowy o wysokości 7 stóp i 1 metra Mika Handlugten I zaczęły się dziać dobre rzeczy. W połowie tej tercji był remis do 17. Cztery razy w ciągu następnych czterech minut Bama miał czteropunktowe prowadzenie, a ostatni raz, gdy obrońca All-SEC Mark Sears (22 punkty) przedarł się przez obronę UF i wykonał rewanż. układ. Aby podnieść falę 31-27.

Potem się zaczęło. Clayton powalił swojego pierwszego rzutu za trzy punkty w NBA, dzięki czemu jego zespół miał jedną przewagę po 5:22. Następnie trafił dwa rzuty wolne i dał pierwsze prowadzenie w meczu. Jego punkty rozpoczęły lawinę 17 punktów z rzędu, a Aaron Estrada (17 punktów) przerwał passę po 1:10. Huff odpowiedział jednak własnym układem, a Richard wykonał wsad na 20 sekund przed końcem i zdobył bramkę w pierwszej połowie, po czym posłał Gators do szatni na prowadzenie 48-33, z całą dynamiką podążającą za nimi. 21-2 Błyskawica.

Przez cały ten okres drużyna Gators trzymała Condona i Huffa na parkiecie, walcząc o zbiórki, napiwki i obronę w sposób, który nadawał ton reszcie zespołu. I reszta gry.

„Myślę, że trochę się równoważymy, po prostu rozbijamy się o zbiórki” – Condon powiedział o swojej drużynie z Huffem. „Kiedy gramy razem na świeżym powietrzu, czujemy, że mamy nieograniczoną energię”.

Nowicjusz, napastnik Tomasza Hoffa (10) Był w najlepszej formie na drodze do zdobycia siedmiu punktów i dziewięciu zbiórek, najwięcej w drużynie.

Gators przenieśli te nastroje na drugą połowę, zdobywając pierwsze cztery punkty w tej kwarcie (co daje wynik 25-2), zwiększając prowadzenie do 21 punktów w ciągu trzech minut i zwiększając je do 24 na 10 minut przed końcem.

Zbiorowa stopa Florydy nigdy nie puściła pedału, z czym zespół miał problemy, gdy czasami w tym sezonie zdobywał duże prowadzenie.

READ  Lindsay Horan z USWNT przeprasza za „źle wyrażone” komentarze.

„Słuchaj, Alabama nie jest typem zespołu, przy którym można odetchnąć” – powiedział Golden. Dodał: „Kiedy grasz przeciwko nim, niezależnie od tego, czy prowadzimy różnicą 15 punktów, czy nie, wiedzieliśmy, że jeśli chcemy wygrać, musimy nadal strzelać gole, pozostać agresywni i grać ciężko przez resztę meczu. ”

Rzeczywiście, Bama w drugiej połowie strzelił ze skutecznością przekraczającą 51 procent i zdobył 55 punktów. Mimo to Floryda strzeliła prawie 52 procent i zdobyła 54 punkty, w tym 21 na 24 punkty w drugiej połowie na linii rzutów wolnych zaledwie 24 godziny po zdobyciu 23 na 41 punktów w meczu drugiej rundy z Gruzją 85-80. Było to wyzwanie, na które Gators byli przygotowani.

Chociaż jest marzec i wszystkie rozmowy krążą wokół nadchodzącego „szaleństwa”, zanim Gators z niecierpliwością wyczekują tego turnieju — i tak, wezmą w nim udział po raz pierwszy od dwóch lat z godnym pozazdroszczenia rozstawieniem dzięki ten najnowszy podbój — pod koniec tygodnia wciąż mają o co grać.

„Mówiłem wszystkim, że musimy spakować walizki na cztery dni, ponieważ nie przyjechaliśmy tu tylko po to, żeby grać” – powiedział Samuel. „Nie. Staramy się to wygrać i przystąpić do turnieju z większą pewnością siebie, a także upewnić się, że drużyny wiedzą o nas i że możemy zagrać w tych meczach w marcu”.

Mieli wielki piątek i po drodze wyglądali jak najlepsza wersja siebie.

„Po pierwszych dwóch minutach czułem się, jakbyśmy byli zespołem, którym graliśmy przez ostatnie 30 meczów” – powiedział Golden. „To naprawdę ostatnie półtora miesiąca gier konferencyjnych, podczas których naprawdę poprawiliśmy grę. ” „To po prostu fizyczny zespół, który gra mocno, bez obawy przed porażką. Uważam, że nasi chłopcy wykonali dziś naprawdę dobrą robotę. Nawet gdy w drugiej połowie zyskaliśmy dużą przewagę, nigdy się nie odprężyliśmy. Naciskaliśmy i utrzymaliśmy ją .” „Pozostali agresywni, ciągle zbliżali się do linii faulu i nigdy nie pozwolili, żeby to zrobiło z tego grę”.